Σκόπελος Σκόπελος και Αλόννησος

Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους τους "συνταξιδιώτες" και καλώς βρεθήκαμε, :)
Φέτος με τον καλό μου σκεφτόμαστε να πάμε Σκόπελο και Αλόννησο... Διάβασα κάποια από τα θέματα που ανοίχτηκαν στο παρελθόν αλλά νομίζω μπερδεύτηκα λίγο.
  • Η πρώτη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι πόσες μέρες θεωρείτε ότι αξίζει να περάσουμε στο καθένα
  • Έχετε προτάσεις για διαμονή; Ψάχνουμε κάτι όσο το δυνατόν πιο οικονομικό (δε μας απασχολεί αν θα ναι στο κέντρο του νησιού αφού θα έχουμε αμάξι μαζί) αρκεί να έχει θέα και να είναι κοντά στην θάλασσα...
Ανυπομονώ για τις προτάσεις σας! :D
 

spaik

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
νισυρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλια
Καλησπέρα σε όλους τους "συνταξιδιώτες" και καλώς βρεθήκαμε, :)
Φέτος με τον καλό μου σκεφτόμαστε να πάμε Σκόπελο και Αλόννησο... Διάβασα κάποια από τα θέματα που ανοίχτηκαν στο παρελθόν αλλά νομίζω μπερδεύτηκα λίγο.
  • Η πρώτη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι πόσες μέρες θεωρείτε ότι αξίζει να περάσουμε στο καθένα
  • Έχετε προτάσεις για διαμονή; Ψάχνουμε κάτι όσο το δυνατόν πιο οικονομικό (δε μας απασχολεί αν θα ναι στο κέντρο του νησιού αφού θα έχουμε αμάξι μαζί) αρκεί να έχει θέα και να είναι κοντά στην θάλασσα...
Ανυπομονώ για τις προτάσεις σας! :D
Καλησπερα....Καταρχην ειναι υπεροχα νησια και τα δυο....

η Σκοπελος,λογικα θα μεινετε εκει...Προτεινω να μεινετε στην pasion Στελλα πολυ οικονομικα studios...η στην Pasion Επισκοπη...Γραψε στο ιντερνετ Στελλα στουντιο σκοπελος,και επισκοπη στουντιο....και τα δυο ειναι στην χωρα πολυ καθαρα και σε πολυ καλη τοποθεσια...εχει φοβερες παραλιες οπως τον Αγνωντα,τον πανορμο,τισ μηλιες,βελανιο,περιβολιου,πεθαμενης ,γλυστερι ,φτελια...Αλλα θεωρω οτι η καλυτερη ειναι το χοβολο...Θα παρετε πηροφοριες απο ντοπιους...Για φαγητο στην χωρα ολα τα μαγαζια ειναι πολυ καλα και οικονομικα...Στον αγνωντα εχει ενα ταβερνακι πολυ φοβερο επισησ...Στην γλωσσα εχει πολυ καλες επιλογες...Γενικα στο φαγητο ολα τα μαγαζια ειναι ποιοτικα και οικονομικα...Το καλυτερο νομιζω πως ειναι στην χωρα το Καστρο..Εχει Live μουσικη,φοβερο φαγητο και απιστευτη θεα...Για ποτο στην χωρα εχει 3-4 μπαρακια και ενα clubaki...αλλα και ενα μπουζουξιδικο...μετα στις μηλιες και στον αγνωντα beach bar...Προτεινω για πρωινο στον φουρνο που ειναι ακριβως στο Λιμανι απεναντι...Να πατε οποσδηποτε στον Αι γιαννη στην γλωσσα (ξωκλησι) με φοβερη παραλια κατω...



Για την αλλονησο εχω να πω οτι ειναι απλα υπεροχη,αλλα πολυ ησυχη δλδ σκοπελο ανετα καθεσαι μια εβδομαδα...αλλονησο νομιζω 2-3 μερες ειναι καλα...Ολ ες οι παραλιες ειναι ωραιες...Το φαγητο σε ολα τα μαγαζια στο πατητηρι και στο λιμανι ειναι καλα...αλλα τσιμπημενα...Μονο ενα θυμαμαι που ηταν ακριβωσ μπροστα στο λιμανι στην αλλονησο που ηταν πολυ καλο αλλα οικονομικο....απο νυχτερινη ζωη ελαχιστη 2-3 καφετεριες πολυ χαλαρες....


ελπιζω να σε βοηθησα..οτι χρειαστεις περιμενω τις αποριες σου...:)
 

giorgos8866

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Για διαμονη στην Αλοννησο κοιταξτε για Βοτσι η Στενη Βαλα αφου θελετε να ειναι κοντα στην θαλασσα. Οι καλυτερες παραλιες ειναι ο Αγ. Δημητρης και το Κοκκινοκαστρο και ειναι αρκετα κοντα καθως οι αποστασεις στο νησι ειναι μικρες. Για φαγητο γενικως προτιμηστε ειτε τα ταβερνακια κοντα στις παραλιες ειτε αυτα στην χωρα. 4-5 μερες ειναι οτι πρεπει θα προλαβετε να δειτε ολο το νησι ανετα
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Spaik και Giorgos σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο! Η αλήθεια είναι ότι και μένα η Σκόπελος με γοητεύει λίγο περισσότερο από την Αλόννησο αλλά για ήσυχες διακοπές και εφόσον θα μαστε τόσο κοντά θα ήταν κρίμα να μην την δούμε...! Να είστε καλά και οι δύο και να περάσετε ένα υπέροχο καλοκαίρι!!!
 

evoula89

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Εχω πάει και Σκόπελο και Αλόνησο! Νομίζω ότι μια εβδομάδα είναι αρκετή Η Αλόνησος δεν μου άρεσε, δεν έχει σχεδόν τίποτα! Κατά την γνώμη μου να μείνετε μόνο Σκόπελο και να πάτε μια ημερήσια μόνο στην Αλόνησο...έχει καραβάκια που διοργανώνουν ημερήσιες εκδρομές!
 

coke

New Member
Μηνύματα
4
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Λίμνη Κόμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπερα....Καταρχην ειναι υπεροχα νησια και τα δυο....

η Σκοπελος,λογικα θα μεινετε εκει...Προτεινω να μεινετε στην pasion Στελλα πολυ οικονομικα studios...η στην Pasion Επισκοπη...Γραψε στο ιντερνετ Στελλα στουντιο σκοπελος,και επισκοπη στουντιο....και τα δυο ειναι στην χωρα πολυ καθαρα και σε πολυ καλη τοποθεσια...εχει φοβερες παραλιες οπως τον Αγνωντα,τον πανορμο,τισ μηλιες,βελανιο,περιβολιου,πεθαμενης ,γλυστερι ,φτελια...Αλλα θεωρω οτι η καλυτερη ειναι το χοβολο...Θα παρετε πηροφοριες απο ντοπιους...Για φαγητο στην χωρα ολα τα μαγαζια ειναι πολυ καλα και οικονομικα...Στον αγνωντα εχει ενα ταβερνακι πολυ φοβερο επισησ...Στην γλωσσα εχει πολυ καλες επιλογες...Γενικα στο φαγητο ολα τα μαγαζια ειναι ποιοτικα και οικονομικα...Το καλυτερο νομιζω πως ειναι στην χωρα το Καστρο..Εχει Live μουσικη,φοβερο φαγητο και απιστευτη θεα...Για ποτο στην χωρα εχει 3-4 μπαρακια και ενα clubaki...αλλα και ενα μπουζουξιδικο...μετα στις μηλιες και στον αγνωντα beach bar...Προτεινω για πρωινο στον φουρνο που ειναι ακριβως στο Λιμανι απεναντι...Να πατε οποσδηποτε στον Αι γιαννη στην γλωσσα (ξωκλησι) με φοβερη παραλια κατω...



Για την αλλονησο εχω να πω οτι ειναι απλα υπεροχη,αλλα πολυ ησυχη δλδ σκοπελο ανετα καθεσαι μια εβδομαδα...αλλονησο νομιζω 2-3 μερες ειναι καλα...Ολ ες οι παραλιες ειναι ωραιες...Το φαγητο σε ολα τα μαγαζια στο πατητηρι και στο λιμανι ειναι καλα...αλλα τσιμπημενα...Μονο ενα θυμαμαι που ηταν ακριβωσ μπροστα στο λιμανι στην αλλονησο που ηταν πολυ καλο αλλα οικονομικο....απο νυχτερινη ζωη ελαχιστη 2-3 καφετεριες πολυ χαλαρες....


ελπιζω να σε βοηθησα..οτι χρειαστεις περιμενω τις αποριες σου...:)

Πιστεύω δεν θα μπορούσες να τα γράψεις καλύτερα! Απλά στο φούρνο απέναντι απο το λιμάνι να πάρετε σκοπελίτικη τυρόπιτα και φουσκόπιτα. Ακόμα έχω τη γεύση τους στο στόμα μου!
:rolleyes:
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Καλησπέρα σε όλους τους "συνταξιδιώτες" και καλώς βρεθήκαμε, :)
Φέτος με τον καλό μου σκεφτόμαστε να πάμε Σκόπελο και Αλόννησο... Διάβασα κάποια από τα θέματα που ανοίχτηκαν στο παρελθόν αλλά νομίζω μπερδεύτηκα λίγο.
  • Η πρώτη ερώτηση που θα ήθελα να κάνω είναι πόσες μέρες θεωρείτε ότι αξίζει να περάσουμε στο καθένα
  • Έχετε προτάσεις για διαμονή; Ψάχνουμε κάτι όσο το δυνατόν πιο οικονομικό (δε μας απασχολεί αν θα ναι στο κέντρο του νησιού αφού θα έχουμε αμάξι μαζί) αρκεί να έχει θέα και να είναι κοντά στην θάλασσα...
Ανυπομονώ για τις προτάσεις σας!
Σκόπελο μου άρεσε πάρα πολύ. Να ξέρεις όμως ότι δεν έχει κ πολύ τρελή νυχτερινή ζωή. Έχει όμως πολύ ωραίες παραλίες..με λίγο πετρούλα.
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Σας ευχαριστώ όλους πολύ...! Αν έχετε καμία άλλη πρόταση για ξενοδοχεία/στούντιο πολύ θα με βοηθούσατε! :D
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
kosyfhs studio...24240 22330 eixa plhrwsei to diklino 30 eurw thn bradia.... mhn fantasteis oute xalia oute teleio..metrio..pes tou na se balei dwmatio me thea...blepeis ta karabi kathe fora otan erxete kai epishs thn aperanth galazia thalassa..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom