Σκύρος Σκύρος

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Μην χάσετε καφέ στον Κάβο στο λιμάνι την ώρα που μπαίνει το πλοίο, με την μουσική που βάζει το μαγαζί, ψάξε το και στο youtube. Η Σκύρος είναι αυθεντική και θαυμάσια!
Κάτσε να πάμε πρώτα γιατί μας έχουν δυσκολέψει τα δωμάτια αρκετά και σκέφτόμαστε και άλλα μέρη τώρα..

Αν γενικά δεν βρούμε κάτι άλλο σαν προορισμό, μάλλον θα πάμε χωρίς να έχουμε κλείσει και θα βρούμε εκεί επιτόπου δωματιο..

Το ίδιο είχαμε κάνει και Πάρο 15 Αύγοστο του 2012 και ενώ στα τηλέφωνα ήταν δεν έχουμε και δεν έχουμε, όταν πήγαμε μέσα σε 2 ώρες είχαμε βρει στη Νάουσα 7-8 δωμάτια από 35 εως 60.

Και Νάξο το 2010 που έπρεπε να αλλάξουμε δωμάτιο το 2010 15Αύγουστο πάλι, είχαμε βρει πάλι 15 δωμάτια μπαμ μπαμ και κλείσαμε σε ένα ολοκαίνουριο (μέσα teca κουζίνα, mitsubishi κλιματιστικό, διπλό κρεβάτι, γενικά λουξ κατάσταση) στη Χώρα με 60 ευρώ από 80 που μας έλεγε αρχικά (3κλεινό).

Μου φαίνεται, αν δεν σε πολυκουράζει αυτή η διαδικασία, του να ψάχνεις και να χάνεις 2-3 ώρες από την πρώτη μέρα τον διακοπων σου, είναι καλύτερα να πηγαίνεις έτσι και να βρίσκεις, διότι και καλύτερες τιμές παίρνεις και τα βλέπεις επι τόπου και όχι από φωτό στο ιντερνετ.
 

Janean

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Κάτσε να πάμε πρώτα γιατί μας έχουν δυσκολέψει τα δωμάτια αρκετά και σκέφτόμαστε και άλλα μέρη τώρα..

Αν γενικά δεν βρούμε κάτι άλλο σαν προορισμό, μάλλον θα πάμε χωρίς να έχουμε κλείσει και θα βρούμε εκεί επιτόπου δωματιο..

Το ίδιο είχαμε κάνει και Πάρο 15 Αύγοστο του 2012 και ενώ στα τηλέφωνα ήταν δεν έχουμε και δεν έχουμε, όταν πήγαμε μέσα σε 2 ώρες είχαμε βρει στη Νάουσα 7-8 δωμάτια από 35 εως 60.

Και Νάξο το 2010 που έπρεπε να αλλάξουμε δωμάτιο το 2010 15Αύγουστο πάλι, είχαμε βρει πάλι 15 δωμάτια μπαμ μπαμ και κλείσαμε σε ένα ολοκαίνουριο (μέσα teca κουζίνα, mitsubishi κλιματιστικό, διπλό κρεβάτι, γενικά λουξ κατάσταση) στη Χώρα με 60 ευρώ από 80 που μας έλεγε αρχικά (3κλεινό).

Μου φαίνεται, αν δεν σε πολυκουράζει αυτή η διαδικασία, του να ψάχνεις και να χάνεις 2-3 ώρες από την πρώτη μέρα τον διακοπων σου, είναι καλύτερα να πηγαίνεις έτσι και να βρίσκεις, διότι και καλύτερες τιμές παίρνεις και τα βλέπεις επι τόπου και όχι από φωτό στο ιντερνετ.
Απ ο,τι κατάλαβα εγω ούτε το ενα δέκατο των δωματίων που υπάρχουν εκει δεν ειναι στο Ίντερνετ. Οποτε υπαρχει πραγματικά αφθονία κ πιστεύω ότι ειναι πολύ εύκολο να βρεις αυτο που θέλεις. Μείναμε στα Γυρίσματα και ήταν πανέμορφα, δίπλα στη θάλασσα και τα ενοικιαζόμενα όλα έχουν το ίδιο στυλ το πανέμορφο νησιωτικο .
 

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ναι, αυτό ισχύει. Εμένα φίλη μου όταν ψάχνει δωματια κοιτάει σε έναν (αν δεν κάνω λάθος) κατάλογο του Ελληνικού Τουρισμού που μέσα έχει από την τελευταία αποθήκη που μπορείς να μείνεις στο μέρος που ψάχνεις μέχρι το πιο υπερ λουξ.

Για πες για τα Γυρίσματα, γιατί βρήκαμε ένα συμπαθητικό δωμάτιο στα 60 αν θυμάμαι καλά, αλλά θα το δω πιο σωστά όταν πάω στο σπίτι στον σταθερό υπολογιστή μήπως μου είπε 70 και δεν το θυμάμαι σωστά. (τηλεφωνική επικοινωνία είχα μαζί τους).

Θα έχουμε μεταφορικό. Θα είναι οκ το να μείνουμε στα Γυρίσματα και όχι Μώλο - Μαγαζία;

Για να σου δώσω να καταλάβεις στο περίπου τί κάνουμε γενικά στις διακοπές, κλείνουμε χώρα και όλη μέρα γυρνάμε σε παραλίες, καμια ταβέρνα κλπ και το βράδυ πίσω στο δωμάτιο, μπάνιο και να ηρεμίσουμε λίγο και μετά βόλτα με πόδι στη Χώρα χωρίς να παίρνουμε αμάξι.

Αν όμως η απόσταση είναι μικρή από τα Γυρίσματα μέχρι τη Χώρα (τύπου 5-10 λεπτά) τότε νομίζω ότι θα είναι οκ και δεν θα είναι τράβηγμα το πέρα δώθε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για να σου δώσω να καταλάβεις στο περίπου τί κάνουμε γενικά στις διακοπές, κλείνουμε χώρα και όλη μέρα γυρνάμε σε παραλίες, καμια ταβέρνα κλπ και το βράδυ πίσω στο δωμάτιο, μπάνιο και να ηρεμίσουμε λίγο και μετά βόλτα με πόδι στη Χώρα χωρίς να παίρνουμε αμάξι.

Αν όμως η απόσταση είναι μικρή από τα Γυρίσματα μέχρι τη Χώρα (τύπου 5-10 λεπτά) τότε νομίζω ότι θα είναι οκ και δεν θα είναι τράβηγμα το πέρα δώθε.
Τα Γυρίσματα είναι μακριά για να πηγαίνετε με τα πόδια στη Χώρα, αν σκεφτείς ότι το τελευταίο κομμάτι της πεζοπορίας, από Μαγαζιά μέχρι Χώρα, περιλαμβάνει και ανάβαση από μονοπάτι.
 

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Αμάξι θα υπάρχει. Πάντα με αμάξι πάμε γιαυτό ρώτησα.

Οπότε ρωτάω αν είναι μικρή και ολιγόλεπτη η διαδρομή Γυρίσματα -Χώρα, ίσως και τα γυρίσματα να είναι οκ επιλογή διαμονής.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το έγραψα ήδη. Εξαρτάται που θα μένετε στα Γυρίσματα, που για βράδυ δεν έχουν τίποτα, εκτός από τον Στέλιο :rolleyes:. Υπολόγισε 40' με μια καλή ανηφόρα στο τέλος.
 

stratigos24

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Το έγραψα ήδη. Εξαρτάται που θα μένετε στα Γυρίσματα, που για βράδυ δεν έχουν τίποτα, εκτός από τον Στέλιο :rolleyes:. Υπολόγισε 40' με μια καλή ανηφόρα στο τέλος.
Mπερδευτήκαμε... :p

Με αμάξι ρωτάω αν είναι μακριά τα Γυρίσματα από τη Χώρα και από όσο βλέπω δεν είναι (λιγότερο από 2χλμ και χρόνος 5 λεπτά από όσο είδα στο google maps), οπότε σκεφτόμαστε το να μείνουμε εκεί λοιπόν, αν δεν βρούμε στη Χώρα.
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Ταξιδιωτες καλημέρα καλησπέρα και καληνυχτα.Εχετε κάποιες νεώτερες πληροφιρίες για Σκύρο μια και λέω να εκμεταλευτώ την προσφορά της Aegean με 70 ευρώ και μάλιστα με airbus οπως λέει μέχρι αυριο.
Οποια νεώτερη πληροφορία ευπρόσδεκτη.
Καλά και δροσερά ταξίδια !1
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom