Σλοβακία Σλοβακία: Κεντρική Ευρώπη off the beaten track

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Εχω παει μονο Μπρατισλαβα. Θελω και εγω να μαθω περισσοτερα για τα παραεξω από αυτην.Και μια ερωτηση σχετικα με τους ανθρώπους εκει .Τους βρηκα πολύ αξιοπρεπείς αν και αρκετα φτωχοι ΄, ευγενικούς και προθυμους να βοηθησουν σε αντιθεση με άλλες χωρες .Ποια είναι η αποψη σου ΄¨.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.261
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Α δεν θελω τετοια! Ξερεις οτι πολλοι ειμαστε οι φαν της Ευρωπης εδω μεσα. Οι αλλοι ας διαβαζουν για ιστοριες με αγριους! Και η Σλοβακια δεν εχει αναλυθει και ιδιαιτερα, οποτε γραφε γραφε;)
Ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα γούσταρες! :p

Μας ενδιαφερει και πολυ μαλιστα!Τελειος προορισμος για roadtrip!!!
:)

Εχω παει μονο Μπρατισλαβα. Θελω και εγω να μαθω περισσοτερα για τα παραεξω από αυτην.Και μια ερωτηση σχετικα με τους ανθρώπους εκει .Τους βρηκα πολύ αξιοπρεπείς αν και αρκετα φτωχοι ΄, ευγενικούς και προθυμους να βοηθησουν σε αντιθεση με άλλες χωρες .Ποια είναι η αποψη σου ΄¨.
Κοίτα, οι άνθρωποι σε γενικές γραμμές μου έκαναν αρκετά καλή εντύπωση, χωρίς και να ενθουσιαστώ όμως. Οι περισσότεροι όντως πρόθυμοι να βοηθήσουν, δίχως όμως να τους χαρακτηρίζει η ανεπιτήδευτη αίσθηση φιλοξενίας που βρίσκει κανείς σε άλλους λαούς. Στην επαρχία πάντως μου φάνηκαν περισσότερο ευγενείς και αυθεντικοί σε σχέση με την Μπρατισλάβα, παρότι υπήρχε έντονο γλωσσικό εμπόδιο (δεν το πολυέχουν με τα αγγλικά).
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
πάντα στην επαρχία οι άνθρωποι είναι περισσότερο φιλόξενοι
με βάση την εμπειρία μ πάντα χι χι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.122
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom