Πολωνία Σλοβακία Σλοβακία ή Πολωνία;

evaggts16

Member
Μηνύματα
41
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καθώς είμαι νέο μέλος στην παρέα θα ήθελα όποιος έχει ταξιδέψει και στους δυο παραπάνω προορισμούς να με βοηθήσει να διαλέξω.. Υπολογίζουμε το ταξίδι προς τέλη Σεπτέμβρη..Μπρατισλάβα ή Βαρσοβία; Ιδού το ερώτημα..
 

evaggts16

Member
Μηνύματα
41
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Αυτός είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους κλίνω προς Μπρατισλάβα. Η κοντινή απόσταση από την Βιέννη .
 

STAVROS85

Member
Μηνύματα
51
Likes
57
Εχω παει και στα 2 μερη που αναφερεις! Ψηφιζω ΠΟΛΩΝΙΑ με ευκολία έναντι ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ...
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Πριν μερικά χρόνια που πήγα Μπρατισλάβα μου φάνηκε πολύ άσχημη. Βαρσοβία και από μένα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Ανάλογα τι σε ενδιαθέρει. Αν θες να πας τρεκινγκ στα Βουνά και να δεις κάστρα Σλοβακία.
Πόλεις, Πολωνία
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Καθώς είμαι νέο μέλος στην παρέα θα ήθελα όποιος έχει ταξιδέψει και στους δυο παραπάνω προορισμούς να με βοηθήσει να διαλέξω.. Υπολογίζουμε το ταξίδι προς τέλη Σεπτέμβρη..Μπρατισλάβα ή Βαρσοβία; Ιδού το ερώτημα..
Δύσκολο το ερώτημα. Μου άρεσαν και οι δύο για διαφορετικούς λόγους.
Αν δεν αναφέρεις στην συνέχεια κάποιο κριτήριο η κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον, θα πρότεινα Μπρατισλάβα. Επειδή μπορεί να συνδυαστεί πολύ εύκολα με την Βιέννη.
 

evaggts16

Member
Μηνύματα
41
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια για την επιλογή. Άπο την έως τώρα αναζήτηση και για τους δυο προορισμούς έχω καταλάβει ότι η Μπρατισλάβα
επιλέγεται πάντα σε συνδυασμό με Βιέννη. Δεν ξέρω κατά πόσο η Βαρσοβία έχει αρκετά πράγματα να μας κρατήσει για τις πέντε ημέρες ταξιδιού.
 

STAVROS85

Member
Μηνύματα
51
Likes
57
Εγώ έτσι το έκανα , ΒΑΡΣΟΒΙΑ 4 μέρες και Κρακοβία 3 μέρες...και η Κρακοβία είναι απλά υπέροχη...πιο όμορφη απο την ΒΑΡΣΟΒΙΑ κατά τα γούστα μου...
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
πο την έως τώρα αναζήτηση και για τους δυο προορισμούς έχω καταλάβει ότι η Μπρατισλάβα
επιλέγεται πάντα σε συνδυασμό με Βιέννη
Σωστά έχεις καταλάβει. Είναι κρίμα να πας Μπρατισλάβα και να μην πην συνδυάσεις με Βιέννη. Απέχει η μία από την άλλη μία με μιάμιση ώρα.

Δεν ξέρω κατά πόσο η Βαρσοβία έχει αρκετά πράγματα να μας κρατήσει για τις πέντε ημέρες ταξιδιού.
Αν έχεις τέτοια αμφιβολία για την Βαρσοβία, τότε να έχεις και την αντίστοιχη βεβαιότητα για την Μπρατισλάβα. Δεν μπορεί να κρατήσει έναν ταξιδιώτη για πέντε ημέρες.( εκτός από εμένα :lol:) Πρέπει να συνδυαστεί οπωσδήποτε με Βιέννη. Μην σου πω και με Βουδαπέστη!
Αν τελικά επιλέξετε την Βαρσοβία να κάνετε αυτό που λένε και οι άλλοι συμφορουμίτες που απάντησαν. Να την συνδυάσετε με Κρακοβία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom