Κέρκυρα Στην Κέρκυρα η καλύτερη παραλία για να φάει κάποιος

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το περιοδικό Islands έβγαλε μια λίστα με τις καλύτερες παραλίες νησιών του κόσμου. Η καλύτερη παραλία για να φάει κάποιος το βραδινό του, σύμφωνα με το περιοδικό, είναι η παραλία Αγνή της Κέρκυρας. Εκεί στα 3 ταβερνάκια που έχει το περιοδικό προτείνει να αφεθούμε στις γεύσεις παρέα με τη θάλασσα.

Islands - The Best Island Beaches
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
για να δουμε η εγκυρη ανταποκριτρια μας σαπιεντζα που σαρωσε το νησι και τις... ομορφιες του συμφωνει με το περιοδικο?
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Να μας το κάνει λίγο πιο λιανά το περιοδικό..Τί εννοεί οτι και τα 3 έχουν εξαιρετικό φαγητό?Μήπως το σέρβις?Ή οτι είναι τόσο μαγευτικά στην Αγνή το βράδυ?
Συγνώμη που δεν θα συμφωνήσω, θα προτιμήσω τον Αγ.Στέφανο....
 
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Έχει δίκιο, η sapienza, καλό μεν, αλλα υπερεκτιμημένο το Αγνί.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στο Αγνί, η περιοχή είναι από παλιά, πολυδιαφημισμένη, λόγω των διασημοτήτων,που κατά καιρούς την επισκέπτονταν, με καταχωρήσεις και στον ξένο τύπο...
Είναι όμορφη η παραλία, κοντά στην περιοχή Καλάμι, βόρεια της Κέρκυρας, αλλά όντως υπάρχουν και ωραιότερες παραλίες στο νησί...
Στην ψαροταβέρνα του Νικόλα, το φαγητό ήταν καλό...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη παραλία παγκοσμίως για βραδινό φαγητό (γιατί εδώ που τα λέμε μου λείπουν και 2- 3 μέρη ακόμα να επισκεπτώ για να έχω ολοκληρωμένη άποψη:haha:!) αλλά σίγουρα ένα δείπνο στην παραλία της Αγνής είναι υπέροχο.

Απαλή μουσική, ήσυχος κόσμος, γαλήνια ατμόσφαιρα, η πανσέληνος να κάνει την εμφάνιση της και να λάμπει η αντανάκλασή της στο νερό, φαγητό πολύ καλό στην ταβέρνα Αγνή και γενικά ατμόσφαιρα μαγευτική.

Σε όλα αυτά προσθέστε και το γεγονός ότι οι περισσότεροι φθάνουν στην παραλία με ευχάριστη διάθεση αφού έχουν κάνει ήδη μια υπέροχη βαρκάδα από το Καλάμι.:clap:

 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν και Κερκυραία πιστεύω οτι οι Κερκυραίοι πρέπει να αλλάξουν λίγο νοοτροπία γιατί το παιχνίδι με τους Έλληνες όσο πάει το χάνουν και περισσότερο...
Ο έλληνας θα αφήσει λεφτά, δε θα φάει μια σαλάτα στα τέσσερα,ας προσέξουν λίγο λοιπόν..Απο προσωπική εμπειρία η Τούλα είχε όντως καλό φαγητό,πιστεύω οτι και οι 3 το έχουν χαλάσει πλέον..Επίσης φέτος επισκέφτηκαν φίλοι μου μια απ τις 3 ταβέρνες κι ο ιδιοκτήτης τους υπέδειξε σε πιο τραπέζι πρέπει να καθήσουν,χωρίς να έχει ρεζερβέ τα υπόλοιπα..Διαφορετικά τους είπε να φύγουν όπως φυσικά κι έκαναν..
Η Κέρκυρα φέτος είχε πολλούς επισκέπτες απο τη βόρεια ελλάδα, λόγω της εγνατίας, ας κοιτάξουν λοιπόν να κρατήσουν τον έλληνα τουρίστα κι όχι να τον διώχνουν με τη συμπεριφορά τους(σαφώς και δε μιλάω για όλους-αλλα λυπάμαι κάθε χρόνο να βλέπω αυτή τη νοοτροπία)..
Διασημότητες στο νησί (πέρα απο τη neraida κι εμένα) φέτος πολλές στο βόρειο τμήμα του νησιού..(Κερασιά,Καλάμι,Κουλούρα,Κασσιώπη)
Ο Αγ.Στέφανος που προανέφερα μακράν μπροστά, κάθε χρόνο χαίρομαι να βλέπω τις προσπάθειες που γίνονται απο τον δήμο και τους ίδιους ώστε να ανεβάσουν πολύ το επίπεδό τους...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αν και Κερκυραία πιστεύω οτι οι Κερκυραίοι πρέπει να αλλάξουν λίγο νοοτροπία γιατί το παιχνίδι με τους Έλληνες όσο πάει το χάνουν και περισσότερο...
Ο έλληνας θα αφήσει λεφτά, δε θα φάει μια σαλάτα στα τέσσερα,ας προσέξουν λίγο λοιπόν..Απο προσωπική εμπειρία η Τούλα είχε όντως καλό φαγητό,πιστεύω οτι και οι 3 το έχουν χαλάσει πλέον..Επίσης φέτος επισκέφτηκαν φίλοι μου μια απ τις 3 ταβέρνες κι ο ιδιοκτήτης τους υπέδειξε σε πιο τραπέζι πρέπει να καθήσουν,χωρίς να έχει ρεζερβέ τα υπόλοιπα..Διαφορετικά τους είπε να φύγουν όπως φυσικά κι έκαναν..
Η Κέρκυρα φέτος είχε πολλούς επισκέπτες απο τη βόρεια ελλάδα, λόγω της εγνατίας, ας κοιτάξουν λοιπόν να κρατήσουν τον έλληνα τουρίστα κι όχι να τον διώχνουν με τη συμπεριφορά τους(σαφώς και δε μιλάω για όλους-αλλα λυπάμαι κάθε χρόνο να βλέπω αυτή τη νοοτροπία)..
Διασημότητες στο νησί (πέρα απο τη neraida κι εμένα) φέτος πολλές στο βόρειο τμήμα του νησιού..(Κερασιά,Καλάμι,Κουλούρα,Κασσιώπη)
Ο Αγ.Στέφανος που προανέφερα μακράν μπροστά, κάθε χρόνο χαίρομαι να βλέπω τις προσπάθειες που γίνονται απο τον δήμο και τους ίδιους ώστε να ανεβάσουν πολύ το επίπεδό τους...
Συμφωνώ απόλυτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom