Ολλανδία Στην Ολλανδια για 1 χρονο!μερη που πρεπει να επισκεφτω!

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
καλησπερα σε ολους!
θα φυγω τελη αυγουστου για ολλανδια για το μεταπτυχιακο μου και θα ειμαι εκει για τουλαχιστον 12 μηνες. εριξα μια ματια στην σελιδα για να παρω ιδεες για μερη που αξιζει να επισκευθω, θα ηθελα ομως να προτεινει και οποιος θελει, για να ετοιμαζω σιγα σιγα και τον προυπολογισμο;) γενικως αξιοθεατα σε ολη την ολλανδια καθως και στις γυρω χωρες, σε ποιες αξιζει να παω, αλλα και ποτε. εγω θα μενω στο Leiden, που ειναι αναμεσα σε Αμστερνταμ και Χαγη.
Οποιαδηποτε προταση καλοδεχουμενη:D
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
πολύ ωραίο το leinden....το πανεπιστημιο ειναι διπλα απο τον σταθμό του τρένου αν δεν κάνω λάθος..με ενα τεραστιο παρκινγκ για ποδήλατα..
πηγαίνοντας εκει θα τα βρείς 'ολα ...μην ανησυχεις....θα δυκτιωθείς και με άλλους συμφοιτητές σου και θα κανετε εκδρομές παρειτσα...`````
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Σε ζηλεύω,η λατρεμένη μου χώρα!!!!Θα περάσεις τέλεια.Μην ξεχάσεις στις 30 Απριλίου κάθε χρόνο γιορτάζεται το Queen's Day,γιορτάζονται τα γενέθλια της Βασίλισσας,όλη η χώρα μετατρέπεται στο πιο μεγάλο street party του πλανήτη.Τυχερή....
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Σε ζηλεύω,η λατρεμένη μου χώρα!!!!Θα περάσεις τέλεια.Μην ξεχάσεις στις 30 Απριλίου κάθε χρόνο γιορτάζεται το Queen's Day,γιορτάζονται τα γενέθλια της Βασίλισσας,όλη η χώρα μετατρέπεται στο πιο μεγάλο street party του πλανήτη.Τυχερή....

ευχαριστω πολυ!
ιδιως για τετοια γεγονοτα θελω να μαθω, ξερεις να μην χασω τιποτα:D
αν και ξερω οτι θα πεσει πολυ διαβασμα, ελπιζω να εχω και αρκετο χρονο να γυρισω οσο μπορω. Κ εγω ειχα παει αμστερνταμ και γκουντα και επειδη μου αρεσε παρα πολυ, ιδιως στο γκουντα που ειναι πιο χαρακτηριστικο της ολλανδικης κουλτουρας, αποφασισα να κανω και το μεταπτυχιακο μου εκει..
αντε να δουμε....
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
πολύ ωραίο το leinden....το πανεπιστημιο ειναι διπλα απο τον σταθμό του τρένου αν δεν κάνω λάθος..με ενα τεραστιο παρκινγκ για ποδήλατα..
πηγαίνοντας εκει θα τα βρείς 'ολα ...μην ανησυχεις....θα δυκτιωθείς και με άλλους συμφοιτητές σου και θα κανετε εκδρομές παρειτσα...`````

το τμημα ψυχολογιας που ειναι ο τομεας μου ειναι λιγο μακρυα απο τον σταθμο απ'οτι εχω δει, πολεμαω ομως για μια θεση στην εστια που ειναι διπλα:p
το ποδηλατακι περιμενω κ εγω, να κοβουμε χιλιομετρα...αλλοστε απο το πανεπιστημιο μας εστειλαν και τον κωδικα οδικης κυκλοφοριας της ολλανδιας...για να μην μας μαζευει το ΚΑΤ μαλλον:bleh:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
το τμημα ψυχολογιας που ειναι ο τομεας μου ειναι λιγο μακρυα απο τον σταθμο απ'οτι εχω δει, πολεμαω ομως για μια θεση στην εστια που ειναι διπλα:p
το ποδηλατακι περιμενω κ εγω, να κοβουμε χιλιομετρα...αλλοστε απο το πανεπιστημιο μας εστειλαν και τον κωδικα οδικης κυκλοφοριας της ολλανδιας...για να μην μας μαζευει το ΚΑΤ μαλλον:bleh:
ωραία..ωραία....η τυχη με εφερε και μενα απο εκεινα τα μερη και συγκεκριμμενα στο αμστερνταμ μιας και η κόρη μου δουλευε εκει για 2 χρονια...περασα τέλεια οσες φορές πήγα και το νοσταλγώ....
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Επίσης να πας για φαγητό στο supperclub,gourmet menu σε στυλ κρεβάτι με art performance.Επίλεξε κάποια μέρα που έχει event,ακριβό (περίπου 80 ?!!!!!! το άτομο,σε event για το Queens Day) αλλά πιστεύω πως η εμπειρία αξίζει για μία φορά.Ότι μου κατεβαίνει και έχω χρόνο θα το ποστάρω.Και γω καινούριο μέλος είμαι και θέλω να διαβάσω όλο το forum!!Δεν προλαβαίνω..
 
Last edited by a moderator:

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Επίσης να πας για φαγητό στο supperclub,gourmet menu σε στυλ κρεβάτι με art performance.Επίλεξε κάποια μέρα που έχει event,ακριβό (περίπου 80 ?!!!!!! το άτομο,σε event για το Queens Day) αλλά πιστεύω πως η εμπειρία αξίζει για μία φορά.Ότι μου κατεβαίνει και έχω χρόνο θα το ποστάρω.Και γω καινούριο μέλος είμαι και θέλω να διαβάσω όλο το forum!!Δεν προλαβαίνω..

χαχαχα, οκ...αλοιμονο, ειναι και ατελειωτο το ατιμο.ευχαριστω πολυ παντως.
για οτιδηποτε καινουριο θυμηθεις, παρακαλω εκφρασου ελευθερα.....:D
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
1 χρόνο στην Ολλανδία; Τέλεια!!!

Δες την ταξιδιωτική μου ιστορία για το Άμστερνταμ και αναφέρω κι εκεί κάποια ενδιαφέροντα μέρη που αξίζει να επισκεφτείς.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
το τμημα ψυχολογιας που ειναι ο τομεας μου ειναι λιγο μακρυα απο τον σταθμο απ'οτι εχω δει, πολεμαω ομως για μια θεση στην εστια που ειναι διπλα:p
το ποδηλατακι περιμενω κ εγω, να κοβουμε χιλιομετρα...αλλοστε απο το πανεπιστημιο μας εστειλαν και τον κωδικα οδικης κυκλοφοριας της ολλανδιας...για να μην μας μαζευει το ΚΑΤ μαλλον:bleh:
μήπως το έχεις σε pdf να μου το στείλεις και εμένα; να μην με μαζεύουν με το κουταλάκι:xmas_mrgreen:
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
μήπως το έχεις σε pdf να μου το στείλεις και εμένα; να μην με μαζεύουν με το κουταλάκι:xmas_mrgreen:
Δυστυχώς μας το είχαν στείλει σε έντυπη μορφή, μαζί με το χαρτί αποδοχής, ένδειξη "καλής θέλησης" υποθέτω..Διάβασε όμως τον δεκάλογο στο Σπουδάζοντας Ολλανδία..και δεν υπερέβαλα σε τίποτα:xmas_razz:

Μαντούρονταμ πήγα όταν πρωτοήρθα και ήταν όντως πάρα πολύ ωραία!
Σχεβενίγκεν ήταν απίστευτα...είχα και καιρό να δω θάλασσα και το απήλαυσα πάρα πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom