Τυνησία Στην Τυνησια με ντόπιο οδηγό ή όχι?

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας φίλοι μου και Καλή Χρονιά!
Επειδή δε βλέπω το μαρόκο να έρχεται για φέτος, μια και οι πτήσεις απ΄ευθείας έχουν διακοπεί, κλείσαε για Τυνησια για 7 μέρες. Στο Μαρόκο είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και φτάσαμε ως τη Μερζούγκα χωρίς κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα ήταν πολυ ευκολότερο απο όσο περιμέναμε.
Εχουμε σκοπό να το κάνουμε το ίδιο και στην Τυνησία, αλλά θα ήθελα και τη γνώμη όσων ξερουν. Φαντάζομαι το κανουν πολλοί επισκέπτες όπως στο Μαρόκο, και δεν είναι επικύνδυνο αλλά θα εκτιμούσα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αν και είναι πολύ παλιά η εμπειρία μου (σχεδόν 15 ετών) θα την αναφέρω:
Κλείσαμε με μια παρέα 6 ατόμων έναν τοπικό οδηγό (με τζιπ) και κάναμε μια πραγματικά υπέροχη διαδρομή στον νότο-ερημο, σε 2 διαφορετικές οάσεις (ksar), τρένο lézard rouge και πολλά άλλα. Θεωρώ ότι χωρίς αυτόν ειδικά τις οάσεις δεν θα είχαμε καταφέρει να τις δούμε. Άρα αξίζει τον κόπο πιστεύω.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Αν και είναι πολύ παλιά η εμπειρία μου (σχεδόν 15 ετών) θα την αναφέρω:
Κλείσαμε με μια παρέα 6 ατόμων έναν τοπικό οδηγό (με τζιπ) και κάναμε μια πραγματικά υπέροχη διαδρομή στον νότο-ερημο, σε 2 διαφορετικές οάσεις (ksar), τρένο lézard rouge και πολλά άλλα. Θεωρώ ότι χωρίς αυτόν ειδικά τις οάσεις δεν θα είχαμε καταφέρει να τις δούμε. Άρα αξίζει τον κόπο πιστεύω.
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχουε κανει το προγραμμα που θελουμε απλα αναρωτιεμαι περισσοτερο για την ασφάλεια. να εισαι καλα!
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
γειά σας γειά σας

υπάρχει κεντρικός σταθμός λεωφορείων στην Τύνιδα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom