Στη «σκιά» του Δαλάι Λάμα

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
aimages_tanea_gr_assetservice_Image_ashx_1c899a22da42ab9f1ccc2d9ffe3b04f8._.jpg
Η εταιρεία St Regis, ιδιοκτήτρια πεντάστερων ξενοδοχείων (έχοντας «συγγενικές» σχέσεις με την αμερικανική Starwood), έχει τεράστια σχέδια τουριστικής επέκτασης στην Κίνα. Ηδη έχει υλοποιηθεί η κατασκευή ενός ξενοδοχείου στο Θιβέτ και ειδικότερα στην περιοχή Lhasa. Το «St Regis Lhasa» υπερηφανεύεται πως είναι το πρώτο πολυτελές συγκρότημα στην περιοχή και από τα δωμάτιά του προσφέρει θέα στο παλάτι Ρotala και στα βουνά που αγκαλιάζουν την πόλη.

Οι ορειβάτες και οι πεζοπόροι που επιστρέφουν από τα Ιμαλάια μπορούν να χαλαρώσουν στο spa του ξενοδοχείου το οποίο εκτείνεται σε 11.700 τ.μ. ή να κολυμπήσουν στην τεράστια πισίνα και να δεχτούν τις υπηρεσίες υψηλών προδιαγραφών που διαθέτει το συγρότημα.
tanea.gr
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Απο τα base camp ,την αξυρισια,ελειψη οξυγονου,επαρκους τροφης κλπ κλπ θα πεφτουν κατευθειαν στα σπα και στα τζακουζια.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μωρέ είναι στα καλά τους; θα είναι κομμένη η αναπνοή, θα υπάρχει μια τρικυμία στο στομάχι από το υψόμετρο, τα spa τους μαράνανε;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μωρέ είναι στα καλά τους; θα είναι κομμένη η αναπνοή, θα υπάρχει μια τρικυμία στο στομάχι από το υψόμετρο, τα spa τους μαράνανε;
Μήπως κάποια -λέω εγω τωρα- ζηλεύει που δεν πρόλαβε την ανέγερση και έμεινε σε ξενοδοχεία-κοτέτσια?
 

beba

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Νικήσιανη
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμοθράκη,Ανταρκτική
Αυτό σημαίνει ότι όσοι θέλουμε να προλάβουμε κάτι από το παραδοσιακό Θιβέτ πρέπει να σπεύσουμε.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μην ανησυχείς καλή μου στο παραδοσιακό Θιβέτ δεν έχουν γνοιαστεί να κτίσουν ούτε τουαλέτες, για ξενοδοχεία με spa θα νοιαστούν;
Και όσον αφορά τις μπηχτές τις αποπάνω σου "κυρίας", την πληροφορώ ότι αν θέλω τζακούζια και σπα δεν θα ξενιτευόμουν στας Θιβέτ, και μέχρι την Πορταριά να πήγαινα αυτά θα τα έβρισκα:cool:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μην ανησυχείς καλή μου στο παραδοσιακό Θιβέτ δεν έχουν γνοιαστεί να κτίσουν ούτε τουαλέτες, για ξενοδοχεία με spa θα νοιαστούν;
Και όσον αφορά τις μπηχτές τις αποπάνω σου "κυρίας", την πληροφορώ ότι αν θέλω τζακούζια και σπα δεν θα ξενιτευόμουν στας Θιβέτ, και μέχρι την Πορταριά να πήγαινα αυτά θα τα έβρισκα:cool:
Η οικία μου τζακούζια δεν διαθετει, αλλα ένα απλό υδρομασάζ το έχει. Σου κάνει? ή θες πολυτέλειες? Κάνει καλό και στα αθριτικά....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Θέα στην Ποτάλα έχει;
Δυστηχως όχι. Αλλά άμα τεντώσεις το κεφάλι σου στο παράθυρο, θα δεις... ά! αστο. Τωρα το σκέφτηκα. Πως να τεντώσεις το κεφάλι? Δεν μπορείς. Καταραμένα αθριτικά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom