Στον γυρισμό απο Μύκονο...μην ξεχάσεις τους κουραμπιέδες Καρβάλης.

PowerPuffGirl

Member
Μηνύματα
23
Likes
213
Όλα πήγαιναν απελπιστικά καλά!!

Είχα κλεισει ένα κουκλίστικο ξενοδοχείο στην καρδιά της Μυκόνου με την κολλητή μου,
είχα βρει ακριβώς τα καλύτερα μαγαζιά για να πιούμε τεκίλες μέχρι θανάτου .....και 3 μέρες πριν εξαφανιστούμε με την φίλη μου για διακοπές, τύπου ταινίας hangover, ο λεγαμενος μου ευχήθηκε με ειρωνικό ύφος....
" Καλό ταξίδι να έχεις μωρό και να μας γράφεις " και όλα πήγαν τελικά αλλιώς...

<<3 μέρες πριν την αναχώρηση...>>

"Πρέπει να έρθεις από το σπίτι γρήγορα "
Ανήσυχο τηλέφωνο από κολλητή στις 7 το πρωί...

●Σκηνή πρώτη ●
Εγω να ντύνομαι άρον άρον και με το ένα μάτι κλειστό φτάνω στο σπίτι της κολλητής με 2 καφεδαρες και κάτι ντοναντς με πραλινα σοκολάτας.

●Σκηνή δεύτερη ●
Η κολλητή καθισμένη στον καναπέ, τρώγοντας σαν λέαινα τα ντονατς, μου ανακοινώνει πως....
"Έκανα τεστ εγκυμοσύνης χθες το βράδυ!! Θα γίνεις νονά"

Με γουρλωμένα μάτια γυρίζω και την κοιτάω, το ντονατ πέφτει από το στόμα μου και της απαντάω...
"Μα ο στόχος ήταν να γίνει αυτό μετά την Μύκονο και να μην ξέρουμε τον πατερα ,όχι πριν"

Και οι δύο αγκαλιασμενες και χαρούμενες κλαιγαμε για το υπέροχο ταξίδι που ξεκινούσε για εκείνη!

Πλεον είχα μια έγκυο κολλητή και ένα αγόρι φουλ χαρούμενο και άνετο να λέει σε όλους...
"Ναι εγώ δεν είχα θέμα να πάει Μύκονο με την φίλη της εξ αρχής....αλλά κοίτα τι έγινε γαμωτο "

Και όσο παρακαλετό να έριξα να έρθει μαζί μου στην Μύκονο η απάντηση ήταν η ίδια!
"Παναθηναϊκός μπορεί να γίνω...στην Μύκονο ποτέ δεν θα πάω "

Και έτσι συνειδητοποίησα για ακόμη μια φορά πως έχω σχέση με έναν Πατρινό, που θεωρεί όμορφη την παραλία στα βραχνεικα και πως το καλύτερο ηλιοβασίλεμα το βλέπεις πίνοντας φρεντο στα πελεκανεικα στην Πάτρα....

Και οι μέρες περνούσαν και εγώ γκρινιαζα που σε μια βδομαδα θα ξεκινουσα δουλεια πάλι, και που έχασα την Μύκονο, και που η κολλητή μου θα έχει μωρό και θα παντρευτεί ενώ εγώ ούτε ένα δαχτυλίδι στο αριστερό μετά απο τοσα χρόνια , και ο καημένος ο λεγαμενος μπας και σταματήσω λίγο μου είπε μια βδομάδα πριν τελειώσει ο Αύγουστος....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom