Ηνωμένο Βασίλειο Στοουνχετζ απο Λονδίνο

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Έψαξα και εγώ αλλά δεν ξέρω.... θα ρωτήσω και μια φίλη μου που μένει Λονδίνο μπας και ξέρει τίποτα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Θα μπορούσες να κανονίσεις να πάτε μαζί με τη φίλη σου με αυτοκίνητο;
Θα μπορούσες να πας και μόνος σου βέβαια αλλά η κοπέλα που μένει Αγγλία ίσως να έχει περισσότερη άνεση στο δρόμο. Ή μπορεί να έχει κάποιο φίλο που να θέλει να πάει, να πάτε παρέα.
Είναι κι αυτό μια ιδέα.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Αυτό δεν το είχα σκεφτεί!! Αν και δεν το νομίζω ....
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
(έλεγα να μην τ ανοίξω το στόμα μου αλλά... τεσπα, θα το κάνω)
παίδες, το όλο θέμα είναι λίγο... γείωση. ναι, ναι το κατανοώ ότι δεν μπορώ να σας αλλάξω γνώμη και δεν υπάρχει λόγος. αν πάτε να δείτε αυτό που θέλετε να δείτε, καλά θα περάσατε. απλά το όλο σκηνικό ίσως να σας ξενερώσει. γιατί λοιπόν τα λέω όλ αυτά;
στη γύρω περιοχή υπάρχουν πολλά όμορφα πράγματα να κάνετε. αν το πρόγραμμα είναι τόσο περιορισμένο (μια μέρα) θα έλεγα να το αφήσετε αν δε νοικιάσετε αυτοκίνητο. καλύτερα να πάτε με την ηρεμία σας και, σε περίπτωση ξενέρας, να δείτε και τίποτ άλλο στα πέριξ. προσωπικά το είχα τοποθετήσει στα απόλυτα must στο πρώτο μου ταξίδι με το νησί ΑΛΛΑ νοίκιασα αμάξι και ταυτόχρονα έκανα την ίδια μέρα κι ένα winsdor και salsbury.
έκτοτε το έχω ξαναδει καμιά 30αριά φορές και άποψη δεν άλλαξα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Εγώ πάντως θα κάνω βόλτα στο Salisbury και θα επισκεφτώ και το Old Sarum. Θα είμαι Λονδίνο έτσι κι αλλιώς για κάποιες μέρες και το λέω από την τελευταία φορά που πήγα ότι θέλω να δω το Stonehenge.
Το έχω ξανακούσει όμως ότι είναι απογοήτευση, δεν ξέρω αν με το νέο visitor centre αλλάζει καθόλου το πράγμα.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
δυο λογοι:
-Πολυς κοσμος (που, καλα, αυτο αντε και να το καταπιω, αλλωστε και την Ακροπολη δεν την εχω δει ποτε prive!)
-Α303*. Τελος.-

*Αυτοκινητοδρομος ποε εξυπηρετει τεραστιο μερος της χωρας, απιστευτα πηγμενος στην κινηση ο οποιος, ω τι οξυνοια, στην περιοχη του μνημειου, στενευει σε μια λωριδα ανα διαζωμα. Χαμος. Ποσο κοντα στο μνημειο ολ αυτα; χμ... (προτελευταιο post σελ1)
http://www.travelstories.gr/community/threads/Εξορμήσεις-στο-Ηνωμένο-Βασίλειο.37841/
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Κοίτα όμως, κάποιος που θέλει πολύ να το δει, δεν θα αλλάξει γνώμη. Πολύ πιθανό να γυρίσουμε από το Stonehenge και να πούμε "δίκιο είχες". Αλλά αυτό δεν μπορούμε να το πούμε αν δεν έχουμε πάει καν.
Εγώ θα πάω για να το φωτογραφίσω -για αυτό, κυρίως, πηγαίνω όπου πηγαίνω. Έχω όλη την διάθεση να ταλαιπωρηθώ, αν χρειαστεί, για μία και μόνο φωτογραφία.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Με βάζεις σε δέυτερες σκέψεις τώρα....

Αλλα! θέλω πολύ να πάω! :(
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι όταν έρθεις γράψε μας και τη γνώμη σου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom