Καμπότζη Λάος Μαλαισία Στο Λάος χάθηκαν νεφρά και στην Καμπότζη τα μυαλά

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Είστε αγνώμονες και αχάριστες. Δεν φτάνει που έχετε κρεβάτι με σεντόνια ΧΩΡΙΣ γάτα. Δεν σας φτάνει που μέσα στο δωμάτιο σας βρίσκεται σούπερ εξοπλισμένη τουαλέτα με τα σέα της και τα μέα της κολλάτε σε αρχιτεκτονικές λεπτομέρειες. Αν δεν σοβαρευτείτε σας προειδοποιώ θα αναρτήσω φωτογραφία από τις τουαλέτες των καταλυμάτων που συνηθίζω να επισκέπτομαι εγώ.

Ξέρω εκ των προτέρων ότι η Dim δεν πρόκειται να χαλαστεί με τίποτα...
αλλά βρε Ιωάννα μας όλοι οι υπόλοιποι τι σου φταίξαμε??
 
Last edited by a moderator:

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Μετά απο αλόγιστο ξόδεμα μπόλικης ώρας φτάνει η ώρα που οι πύλες ανοίγουν. Με τα πόδια οι 100 περίπου επιβάτες της πτήσης για Βιεντιάν, γυρνοβολάνε μέσα στους αεροδιαδρόμους πεζή (ναι ναι καλά διαβάσατε , μέσα και πεζή) με τα μπαγάζια τους και ψάχνουν να βρούν το αεροπλάνο αποφεύγοντας με έξυπνες μανούβρες τα air bus που έρχονταν καταπάνω τους και ήταν στην φάση της προσγείωσης. Υψηλά στάνταρ ασφαλείας!!!. Το όλο εγχείρημα πολύ γρήγορα μετατρέπεται στο γνωστό παιχνίδι "Ο παπατζής", εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς? "Εδώ το αεροπλάνο, εκεί το αεροπλάνο, πού είναι το αεροπλάνο?". Λίγο ακόμη και θα άρχιζαν να μπαίνουν σε διάφορα αεροπλάνα (υπήρχε άμεση πρόσβαση άλλωστε, τύπου ΚΤΕΛ) και να ρωτάν ευγενικά τους πιλότους "... συγγνώμη για Λάος? " και θα παίρναν απαντήσεις του στυλ "μπααα ... Βιρμανία, πάρε το επόμενο" ή "τώρα σχόλασα. δεν μου πληρώνουν και τις υπερωρίες....βράστα.... δεν πάω πουθενά..".
Ομολογώ ότι από την έως τώρα περιγραφή ξεχωρίζω αυτό το κομμάτι ως δείγμα εξαιρετικής ξεκαρδιστικής περιγραφής… :clap:
Εν αναμονή της συνέχειας…
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
maska ευχαριστώ πολύ για την ιλαρότητα που μου αναγνωρίζεις.
Ντινα, άσε την Ιωάννα να εκφραστεί ελεύθερα. Θέλω φωτό απο τουαλέτα του ταξιδιού στο Θιβέτ. Αλλωστε μην ανησυχείς, κανά χωράφι θα απεικονίζει.
Και Μελι , ποιός σου είπε ότι δεν μας άρεσε το χοτέλι? Μια χαρά ήταν. 4 τοίχοι, μπαλκόνι για αυτόχειρες, τουαλέτες-ανελκυστήρες.... κανένα θέμα. Το προτείνω άλλωστε -πραγματικά- σε όσους βρεθούν στην πόλη. Μάλλον το καλύτερο. Γιατί κάτι άλλα που είδαμε ....
Βρε elgeo που έμεινες στο Pakse? Που τα βρίσκεις τόσο καθαρά και ομορφούτσικα? Εμείς και με ψάξιμο ακόμα δεν.... για πες μου, ποιο είναι αυτό το ξενοδοχείο βρε τυχεράκια? (ήταν στο κέντρο ή πιο έξω? για πες, ζηλεύω)
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Βρε elgeo2 που έμεινες στο Pakse? Που τα βρίσκεις τόσο καθαρά και ομορφούτσικα? Εμείς και με ψάξιμο ακόμα δεν.... για πες μου, ποιο είναι αυτό το ξενοδοχείο βρε τυχεράκια? (ήταν στο κέντρο ή πιο έξω? για πες, ζηλεύω)
το ξενοδοχειο ειναι σε κεντρικοτατο σημειο.το ονομα του ειναι ROYAL PAKSE .το κοστος ηταν 90.000 κιπ δηλαδη λιγοτερο απο 9 euro την βραδυα το δωματιο χωρις πρωινο. σου ειχα πει πριν φυγεις και επισης σου ειχα γραψει να διαβασεις στο θεμα ΤΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΛΑΟΣ πληροφοριες .ειμουν εκει τον φεβουαριο-μαρτιο 2010.δεν διαβασες και ..........:roll::roll:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
το ξενοδοχειο ειναι σε κεντρικοτατο σημειο.το ονομα του ειναι ROYAL PAKSE .το κοστος ηταν 90.000 κιπ δηλαδη λιγοτερο απο 9 euro την βραδυα το δωματιο χωρις πρωινο. σου ειχα πει πριν φυγεις και επισης σου ειχα γραψει να διαβασεις στο θεμα ΤΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΛΑΟΣ πληροφοριες .ειμουν εκει τον φεβουαριο-μαρτιο 2010.δεν διαβασες και ..........:roll::roll:
Φυσικά και το διάβασα βρε παιδί μου, αλλά σελίδες ξενοδοχείων στο Ιντερνετ δεν βρήκα παρά μόνο μία! Ασε που φτάσαμε βράδυ με βροχή και δεν είχαμε περιθώρια να ψάχνουμε. Επίσης στο Pakse δεν είδαμε παρά μόνο 2-3 ξενοδοχεία. Τι στο καλό? τα κρύβουν? Πάντως σε παραδέχομαι! ή πολύ τυχερός είσαι ή καλό ψαχτήρι.... Στο επόμενο ταξίδι αναλαμβάνεις να μου κλείσεις εσύ ξενοδοχείο φίλε μου, μπας και πετύχω διάνα.:lol:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Φυσικά και το διάβασα βρε παιδί μου, αλλά σελίδες ξενοδοχείων στο Ιντερνετ δεν βρήκα παρά μόνο μία! Ασε που φτάσαμε βράδυ με βροχή και δεν είχαμε περιθώρια να ψάχνουμε. Επίσης στο Pakse δεν είδαμε παρά μόνο 2-3 ξενοδοχεία. Τι στο καλό? τα κρύβουν? Πάντως σε παραδέχομαι! ή πολύ τυχερός είσαι ή καλό ψαχτήρι.... Στο επόμενο ταξίδι αναλαμβάνεις να μου κλείσεις εσύ ξενοδοχείο φίλε μου, μπας και πετύχω διάνα.:lol:
μπροστα εκει ηταν ενα γραφειο ταξιδιων και εκει σταματησε το τουκ-τουκ.ειδα το ξενοδοχειο και ..μπηκα..:lol: τυχερος ...η ...τυχαιο...
η γνωμη μου ειναι οτι για το λαος δεν χρειαζεται να κανουμε κρατησεις ξενοδοχειων..οταν φθασεις βλεπεις και επιλεγεις..
 

xitogeo

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αφρικη
Να ερθω σε καμια εξορμηση μαζι σου αγαπητη ντιμ??
ειναι σαδομαζοχιστικο που μαρεσουν τουτες οι διακοπες ε?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να ερθω σε καμια εξορμηση μαζι σου αγαπητη ντιμ??
ειναι σαδομαζοχιστικο που μαρεσουν τουτες οι διακοπες ε?
Ναι, νετα σκετα. Απολυτως S/M σε βρισκω...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σα πολλοί μαζευτήκαμε και ο Γκιούλιβερ θα αρχίσει πραγματικά να ανησυχεί μήπως τελικά είναι αυτός ο τρελός που δεν θέλει να ταξιδέψει ξανά με την Dim οργανώτρια :D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Σα πολλοί μαζευτήκαμε και ο Γκιούλιβερ θα αρχίσει πραγματικά να ανησυχεί μήπως τελικά είναι αυτός ο τρελός που δεν θέλει να ταξιδέψει ξανά με την Dim οργανώτρια :D
Καλοοοοοοο!!!!!!

Λοιπόν xitogeo, είσαι μέσα! Και όχι δεν είσαι μαζοχιστής, απλά σου αρέσει η πολυτέλεια βρε παιδί μου. Και είσαι και τυχερός, η Αστραλ μας, είναι μηχανόβια (μόνο μην μας την αγριέψεις και πεις τίποτα κακό πχ για τον doctor γιατί μας έφαγε). Ερσή, εγώ θα σε υπολογίσω και εσύ ας λες. Το πρόγραμμα έχει Αφρική. Οσοι πιστοί, προσέλθετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom