Γαλλία Ελβετία Στο τριεθνές το μαγαζί.

thaliaper

Member
Μηνύματα
44
Likes
106
Πολυ ωραια ιστορια ! Και το κυριοτερο νομιζω οτι η ιστορια σου θα κανει ευκολοτερο ενα ταξιδι στην Αλσατια που μεχρι τωρα ειχα παει μονο στο Στρασβουργο και νομιζα οτι θα ηταν δυσκολο να πας στα κρασοχωρια . Σε ευχαριστω που μου ανοιξες τους οριζοντες !!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολύ ωραία εκδρομή!! Για άλλη μια φορά με ταξίδεψες.
Ευχαριστώ για την ανάγνωση και τα λόγια σου! :)

Υπέροχο ταξίδι! Πάντα τέτοια!!!
Να 'σαι καλά, σ' ευχαριστώ για την ανάγνωση. :)

Πολυ ωραια ιστορια ! Και το κυριοτερο νομιζω οτι η ιστορια σου θα κανει ευκολοτερο ενα ταξιδι στην Αλσατια που μεχρι τωρα ειχα παει μονο στο Στρασβουργο και νομιζα οτι θα ηταν δυσκολο να πας στα κρασοχωρια . Σε ευχαριστω που μου ανοιξες τους οριζοντες !!
Χαίρομαι ιδιαίτερα που έδωσα κι αυτή την οπτική, σ' ευχαριστώ.
Όσο για τα χωριά στα πέριξ του Κολμάρ, είναι πολύ εύκολο να τα επισκεφτείς αν το έχεις ως έδρα, μιλώντας πάντα με τα ΜΜΜ, τα περισσότερα είναι σε απόσταση το πολύ μιας ώρας. Με το καλό εύχομαι!
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
54
Likes
202
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Υπέροχες φωτογραφίες και πολύ ωραία ιστορία, όπως πάντα!
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περιοχή, όντως, και με πολλές επιλογές για εκδρομές στα πέριξ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Υπέροχες φωτογραφίες και πολύ ωραία ιστορία, όπως πάντα!
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περιοχή, όντως, και με πολλές επιλογές για εκδρομές στα πέριξ.
Να σαι καλά, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Φαίνεται και είναι επιβεβαιωμένα πλέον, οπότε με την πρώτη ευκαιρία... ;)
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.302
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Πάρε και ένα 10άρι κι από εμένα,κρίμα που δεν μπόρεσες να πεταχτείς μέχρι το Ribeauville,δεν πειράζει όμως,αυτή η περιοχή δεν καλύπτεται με ένα μόνο ταξίδι,υπάρχει και η Γερμανική πλευρά που αξίζει
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πάρε και ένα 10άρι κι από εμένα,κρίμα που δεν μπόρεσες να πεταχτείς μέχρι το Ribeauville,δεν πειράζει όμως,αυτή η περιοχή δεν καλύπτεται με ένα μόνο ταξίδι,υπάρχει και η Γερμανική πλευρά που αξίζει
Ήταν κι αυτό στις σημειώσεις αλλά δε πρόλαβα, τι να πρωτοκάνει κανείς σε δυο μέρες... Σίγουρα ένα ταξίδι δε φτάνει στην περιοχή, έβαλε απλά τις βάσεις για τα επόμενα. ;)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωραίο τριημερο και χρήσιμες πληροφορίες!
Σε ευχαριστουμε
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Ειλικρινά psilos3 έγραψες μια πολύ συνετή και συνοπτική ιστορία για αυτές τις υπέροχες πόλεις! Ωραία αποτύπωση του προγράμματος και πολύ ατμοσφαιρικές φωτογραφίες. Ζήλεψα και θυμήθηκα και εγώ το ταξίδι μου στην Ελβετία τον περασμένο Μάιο. Η περιοχή έχει πολύ ζουμί από όλες τις πλευρές όπως όλοι συμφωνούμε ( ελβετική, γερμανική, γαλλική). Άρα το τριεθνές μαγαζί με τις αρκετά οικονομικές του πτήσεις θα γίνει αφετηρία μας για πολλές ευρωπαϊκές βόλτες. Και πάλι μπράβο !

Υ.Γ. Μία ερώτηση bonus : Δοκίμασες τις δυο αυτές ελβετικές ετικέτες 1. Hopfenperle 5,2 % και 2. Samichlaus 11-12 % ( μπύρα του Αη Βασίλη ) ; Αν ναι θέλω εντυπώσεις . 🙃
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ωραίο τριημερο και χρήσιμες πληροφορίες!
Σε ευχαριστουμε
Κι εγώ ευχαριστώ για την ανάγνωση Κική! :)

Ειλικρινά @psilos3 έγραψες μια πολύ συνετή και συνοπτική ιστορία για αυτές τις υπέροχες πόλεις! Ωραία αποτύπωση του προγράμματος και πολύ ατμοσφαιρικές φωτογραφίες. Ζήλεψα και θυμήθηκα και εγώ το ταξίδι μου στην Ελβετία τον περασμένο Μάιο.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια, αν και μόνο συνοπτικό δε με λες. :haha:
Όσο για τις φωτογραφίες, βοηθάει και το μέρος, ή μάλλον τα μέρη!

Η περιοχή έχει πολύ ζουμί από όλες τις πλευρές όπως όλοι συμφωνούμε ( ελβετική, γερμανική, γαλλική). Άρα το τριεθνές μαγαζί με τις αρκετά οικονομικές του πτήσεις θα γίνει αφετηρία μας για πολλές ευρωπαϊκές βόλτες.
Ακριβώς αυτό είναι που θέλησα να αναδείξω και για να πω την αλήθεια, σκέφτομαι ήδη την επιστροφή και τσεκάρω πτήσεις.;)

Υ.Γ. Μία ερώτηση bonus : Δοκίμασες τις δυο αυτές ελβετικές ετικέτες 1. Hopfenperle 5,2 % και 2. Samichlaus 11-12 % ( μπύρα του Αη Βασίλη ) ; Αν ναι θέλω εντυπώσεις . 🙃
Όχι δυστυχώς, δε πήγα διαβασμένος για τις μπύρες στην Ελβετία και διάλεξα κυρίως ότι μου έκανε κλικ εκείνη τη στιγμή στο μάρκετ και αργότερα στην παμπ. Το κρατάω όμως, να είσαι καλά και με ταξιδάρες πάντα.
 

Maryjoy

Member
Μηνύματα
20
Likes
72
Πολύ όμορφα δομημένη ιστορία, σε βάζει απευθείας στο κλίμα! Με το καλο το επομενο!
Έχω κάνει πέντε ταξίδια στην περιοχή και πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχω δει!
(...έγραψε ενω ψάχνει αεροπορικά για το έκτο...)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολύ όμορφα δομημένη ιστορία, σε βάζει απευθείας στο κλίμα! Με το καλο το επομενο!
Έχω κάνει πέντε ταξίδια στην περιοχή και πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχω δει!
(...έγραψε ενω ψάχνει αεροπορικά για το έκτο...)
Σ' ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια. Με το καλό και το έκτο σύντομα!
Νομίζω ότι και για 'μένα ήταν απλά η εισαγωγή στην περιοχή. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom