Αυστρία Στο Salzburg, του αλατιού και του πλούτου!!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μέρες τώρα έβλεπα τη νέα ιστορία, αλλά που χρόνος για διάβασμα...Τώρα την διάβασα όμως!
Η Αυστρία (Κρεμς-Βιέννη-Σάλζμπουργκ) ήταν το πρώτο μου (10ήμερο) ταξίδι στο εξωτερικό με την τότε Ολυμπιακή. Οι αναμνήσεις υπέροχες, αυτές που έχει κανείς όταν πηγαίνει πρώτη φορά ''μεγάλο'' ταξίδι, ειδικά σε σχετικά μικρή ηλικία (15).
Όσο για το Σάλζμπουργκ, απ'τις αγαπημένες μου πόλεις. Πανέμορφη, παραμυθένια και η πόλη του Μότσαρτ (για μένα έχει μεγάλη σημασία!).
Ένα μεγάλο μπράβο που βοήθησες τα παιδιά να κάνουν αυτό το ταξίδι και ακόμη ένα για την υπέροχη και προσεγμένη ιστορία!!



Κλεό και μην ξεχνάς, πολλές φορές μπορεί οι εκπαιδευτικοί να είναι διατεθιμένοι για όλα εκτός απο τη μούγρα των γονέων....
Μουγρα εστι=?
Εννοεις τη μουρμουρα ..αγωνια για ταξιδι στο εξωτερικο κλπ?
ναι δε διαφωνω καθολου.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μουγρα εστι=?
Εννοεις τη μουρμουρα ..αγωνια για ταξιδι στο εξωτερικο κλπ?
ναι δε διαφωνω καθολου.
Ναι ναι αυτό εννοώ!! :haha::haha: Τη μουρμούρα και όλα όσα κάνουν οι γονείς σε τέτοιες περιπτώσεις!
Εκεί μάθημα εκτός αίθουσας λές να τους κάνεις ή κάτι πολύ απλό τέλος πάντων και αρχίζουν τα σχόλια, θετικά και αρνητικά.
Ας μην αλλάξουμε θέμα όμως, ευτυχώς που υπάρχουν μερικοίο εκπαιδευτικοί με μεγαλύτερη υπομονή! :clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως οχι μονο δε θα μουγριζα για το παιδι μου,αλλα θα τους γινομουν και κολλαουζο με το ζορι να παω και γω:haha::haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εγω παντως οχι μονο δε θα μουγριζα για το παιδι μου,αλλα θα τους γινομουν και κολλαουζο με το ζορι να παω και γω:haha::haha:
E βέβαια...τότε σίγουρα δε θα κανόνιζε τίποτα ο εκπαιδευτικός... Εσύ αν σου έρχονται οι γονείς θα ήθελες να το κανονίσεις; Εγώ πάντως όχι, είναι πολύ χειρότεορι απ'τα παιδιά!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Θα τους περασουμε απο καστινγκ:Dπρωτα ...να ειναι ταξιδιαρηδες και βολικοι ....ελα ας μην χαλαμε αλλο την ιστορια του Δημου (αν κ μεταξυ μας δεν ειναι και τοσο ασχετο με το στορυ αυτο που συζηταμε ...σιγουρα η συνοδεια γονιων βολικων κ καλοπροαιρετων που επιδοκιμαζουν τη δουλεια του εκπαιδευτικου ...θα ειναι βοηθεια κ για τον ιδιο)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Καλά τα λες Κλεό, η ιστορία του Δήμου, εκτός από χρήσιμη, ευχάριστη και άλλα καλά, μας δίνει και καλή ευκαιρία, για προβληματισμό και βελτίωση!!!
Π.Χ. λέμε: "να πως θα έπρεπε να είναι οι εκπαιδευτικοί!!!!!!!!!".


(Όσο για τα % των "τέτοιων εκπευδευτικών" ή "των άλλων...", των "καλών" ή των "κακών"....η κοινή γνώμη, αλλά κι ο καθένας μας χωριστά, τα ξέρει μέσα του....)
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Συγχαρητήρια Δήμο! Πάντα τέτοια όμορφα! :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Η ιστορία μεταφέρθηκε στην ενότητα της Ευρώπης :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom