Συλλογές!!

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Καλησπέρα σε όλη την παρέα του φόρουμ!! Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το νεο θέμα καθώς η συλλογή ειναι η δευτερη μεγάλη μου αγάπη μετά τα ταξίδια!!!!!
Ξεκινάω εγώ λοιπόν με τις δύο συλλογές που αγαπώ πολυ. Η πρώτη είναι συλλογή με αλληλογραφίες, που ξεκίνησα να μαζευω από παιδι και συνεχίζω έως τώρα και η δευτερη είναι με χαρτοπετσέτες. Τις συλλογές αυτές θα τις γνωρίζουν τα κορίτσια της παρέας που η παιδική τους ηλικία ήταν κυρίως δεκαετία του 90' και πισω. Πλέον είναι κάτι που θεωρείται "ξεπερασμένο".....
Επειδή η παρέα του φόρουμ αποτελείται από παρα πολλα άτομα και επειδή τα σκουπίδια του ενος, μπορεί να ειναι θυσαυρος για καποιον αλλο, ίσως από εδώ μέσα όσοι συλλέγουμε πραγματα να βρουμε κάτι από κάποιον που δεν το θέλει πλεον😊 Όποια κοπέλα έχει λοιπόν αλληλογραφίες ή και χαρτοπετσέτες που δεν θελει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μνμ γιατί ενδιαφερομαι ιδιαίτερα είτε για ανταλλαγή είτε για αγορά.
Για να ακούσω ποιός άλλος έχει τρέλα με συλλογες και ποιες είναι αυτές;;;;
 
Last edited:

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου @mariaj όπως λέει και ο Λε.Πα !!! Αγαπώ τις συλλογές , τρελαίνομαι για τις συλλογές , είναι η αδυναμία μου , είναι η αγάπη μου , το πάθος μου μαζί με τα όμορφα ταξίδια . Έχουμε και λέμε λοιπόν , έχω συλλογές από :

1.Θεατρικά προγράμματα (εννοώ τα βιβλιαράκια της παράστασης που μοιράζουν στα θέατρα)

2.Αυτόγραφα διασήμων και άλμπουμ με φωτογραφίες που έχω βγει μαζί τους (δεν θα τα βγάλουμε κι όλα στη φόρα)

3.Αποκόμματα περιοδικών , εξώφυλλα και αφίσες από αγαπημένα μου διάσημα πρόσωπα (ικανοποιητικά μεγάλη συλλογή)

4.Συλλογή από άδεια αλλά όμορφα μπουκαλάκια αρωμάτων

5.Συλλογή όμορφων ενθυμίων από όσες χώρες έχω επισκεφτεί (μικρά διακοσμητικά , κούπες , μαγνητάκια , καμπανάκια , στυλό , μολύβια)

6.Μια μικρή συλλογή από βεντάλιες όπου τις αγόρασα στη Βαρκελώνη & στη Βενετία

7.Μια μικρή συλλογή από φωτογραφικές ψηφιακές μηχανές (Δύο οι παλιότερες) που , κι όμως ... Δουλεύουν ακόμα

8.Μια υπερμεγάλη συλλογή από τσάντες (να με συγχωρείτε αλλά είναι το τρίτο πάθος μου μετά τις συλλογές αντικειμένων)

9.Μια μίνι συλλογή από τούρκικα ποτηράκια τσαγιού (μα είναι τόσο χαριτωμένα)

10.Και μεγάλη μου παράλειψις : Μεταλλικά κουτάκια μπισκότων με απεικονίσεις ξένων χωρών όπου έχω επισκεφτεί , και διακοσμητικά και όμορφα και χρήσιμα
 
Last edited:

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου @mariaj όπως λέει και ο Λε.Πα !!! Αγαπώ τις συλλογές , τρελαίνομαι για τις συλλογές , είναι η αδυναμία μου , είναι η αγάπη μου , το πάθος μου μαζί με τα όμορφα ταξίδια . Έχουμε και λέμε λοιπόν , έχω συλλογές από :

1.Θεατρικά προγράμματα (εννοώ τα βιβλιαράκια της παράστασης που μοιράζουν στα θέατρα)

2.Αυτόγραφα διασήμων και άλμπουμ με φωτογραφίες που έχω βγει μαζί τους (δεν θα τα βγάλουμε κι όλα στη φόρα)

3.Αποκόμματα περιοδικών , εξώφυλλα και αφίσες από αγαπημένα μου διάσημα πρόσωπα (ικανοποιητικά μεγάλη συλλογή)

4.Συλλογή από άδεια αλλά όμορφα μπουκαλάκια αρωμάτων

5.Συλλογή όμορφων ενθυμίων από όσες χώρες έχω επισκεφτεί (μικρά διακοσμητικά , κούπες , μαγνητάκια , καμπανάκια , στυλό , μολύβια)

6.Μια μικρή συλλογή από βεντάλιες όπου τις αγόρασα στη Βαρκελώνη & στη Βενετία

7.Μια μικρή συλλογή από φωτογραφικές ψηφιακές μηχανές (Δύο οι παλιότερες) που , κι όμως ... Δουλεύουν ακόμα

8.Μια υπερμεγάλη συλλογή από τσάντες (να με συγχωρείτε αλλά είναι το τρίτο πάθος μου μετά τις συλλογές αντικειμένων)

9.Και μια μίνι συλλογή από τούρκικα ποτηράκια τσαγιού (μα είναι τόσο χαριτωμένα)
Τι όμορφα όλα αυτά που συλλέγεις @Iris_90 !!!
Πολλά από αυτά που αναφέρεις μου αρέσει να αγοράζω κι εγώ, χωρίς όμως να τα συλλέγω, όπως τα τουρκικα ποτηρακια τσαγιού. Αλλα φυσικά συλλέγω και μαγνητακια, κουπες, κρυστάλλινες χιονομπαλες, πιατα τοίχου κλπ από τα ταξίδια μου.....
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Τι όμορφα όλα αυτά που συλλέγεις @Iris_90 !!!
Πολλά από αυτά που αναφέρεις μου αρέσει να αγοράζω κι εγώ, χωρίς όμως να τα συλλέγω, όπως τα τουρκικα ποτηρακια τσαγιού. Αλλα φυσικά συλλέγω και μαγνητακια, κουπες, κρυστάλλινες χιονομπαλες, πιατα τοίχου κλπ από τα ταξίδια μου.....
@mariaj Τα αγοράζω επειδή είναι πανέμορφα και επειδή κάνω συλλογή , καλά και οι κρυστάλλινες χιονόμπαλες φοβερές ... Έχω δύο !!!

Χαίρομαι που σου αρέσουν τα τούρκικα ποτηράκια τσαγιού ...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom