Ιρλανδία Συμβουλές για Β. Ιρλανδία

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μέσα Ιουνίου θα είμαι Ιρλανδία για 5 μέρες. Τις δύο θα μείνω Δουβλίνο και τις άλλες 3 Μπέλφαστ. Για Δουβλίνο βρήκα αρκετά πράγματα αλλά για Μπέλφαστ και γύρω περιοχές ψάχνομαι ακόμα. Επειδή 3 μέρες στο Μπελφαστ είναι πολλές σκεφτόμαστε τις δύο μέρες να κάνουμε εξορμήσεις με τρένο..Καμία πρόταση για το που αξίζει να πάμε;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Απο Μπέλφαστ είχα πάει μόνο στο Giant's Causeway...

Giant's Causeway - Wikipedia, the free encyclopedia

υ.γ. Απο Δουβλίνο πως θα μετακινηθείτε για Μπέλφαστ; Θα μπορούσατε να εκμεταλλευτείτε τη διαδρομή αυτή με τουρ και να δείτε 2-3 πόλεις/μέρη/αξιοθέατα...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Απο Μπέλφαστ είχα πάει μόνο στο Giant's Causeway...

Giant's Causeway - Wikipedia, the free encyclopedia

υ.γ. Απο Δουβλίνο πως θα μετακινηθείτε για Μπέλφαστ; Θα μπορούσατε να εκμεταλλευτείτε τη διαδρομή αυτή με τουρ και να δείτε 2-3 πόλεις/μέρη/αξιοθέατα...
Από Δουβλίνο για Μπέλφαστ θα πάμε με τρένο..Giant's causeway σκεφτομαι και γω και άλλα 2-3 που βρισκονται εκει κοντα..Γύρω απ'το Μπέλφαστ υπάρχει κάτι που μπορούμε να πάμε με τρένο-λεωφορείο;


Θανάση ευχαριστώ, έγραφα ελληνικά και τη τρίτη ιστορία δεν την ειχα βρει..
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
ζηλεύω φριχτά!!!! η Ιρλανδία για μένα είναι ένα όνειρο που ακόμα δεν έχει πραγματοποιηθεί....
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Για εμένα είναι απο τις χώρες που θα ήθελα πάρα πολύ να επισκεφτώ.Αν και δεν τη λες και τον πιο ''δημοφιλή'' ευρωπαικό προορισμό,πιστεύω οτι θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον σαν προορισμός.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
και γω ανυπομονώ να παω! Κυρίως
β. Ιρλανδία. θα σας γράψω ιστόρια όταν επιστρέψω..

Alma βλέπω επόμενο ταξίδι Βέλγιο..για μένα από τις ομορφότερες χώρες που εχω πάει..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
και γω ανυπομονώ να παω! Κυρίως
β. Ιρλανδία. θα σας γράψω ιστόρια όταν επιστρέψω..

Alma βλέπω επόμενο ταξίδι Βέλγιο..για μένα από τις ομορφότερες χώρες που εχω πάει..
Αχ μακάρι!Αυτο το ταξίδι προέκυψε για εκπαιδευτικους λόγους και ελπίζω να το συνδυάσω με αξιοθέατα.Θα πάμε Βρυξέλλες αλλά ελπίζω να το συνδυάσω με Μπρυζ,Γάνδη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Από Δουβλίνο για Μπέλφαστ θα πάμε με τρένο..Giant's causeway σκεφτομαι και γω και άλλα 2-3 που βρισκονται εκει κοντα..Γύρω απ'το Μπέλφαστ υπάρχει κάτι που μπορούμε να πάμε με τρένο-λεωφορείο;
Δες και εδώ:

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F1%EF%EC%DE-%F0%EF%E4%E7%EB%DC%F4%EF%F5.html
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι το είχα δει το θέμα! Είναι όντως πολύ εντυπωσιακό!! Δυστυχώς όμως δε νομίζω να προλαβαίνουμε να πάμε και προς τα εκεί.. Τώρα ψάχνω τρένα και λεοφωρεία να πάω από Mπέλφαστ προς Βushmills, giant's causeway και Dunluce castle..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά οι Cliffs of Moher δεν είναι στη Β.Ιρλανδία, είναι δυτικά, στο κέντρο. Θες μονοήμερη για να πάς.... Άσε που ποδήλατο δε νομίζω να μπορείς να κάνεις εκεί. Σας τοπίο όμως ,είναι απερίγραπτο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom