Γαλλία Συμβουλές για Παρίσι.

athensgenia

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα & Ιαπωνία
Είμαστε μια παρέα 4 ατόμων και έχουμε κλείσει μια βδομαδούλα για Παρίσι στα μεσα του Απριλίου. Ήθελα να ζητήσω κάποια εισήγηση για το τί αξίζει να συμπεριλάβουμε πέρα απ' τα κλασσικά (Άιφελ, Λούβρο, Βερσαλλίες κλπ). Έχω δει κάποιες μονοήμερες εκδρομούλες για Νορμανδία και Μπρίζ. Αξίζουν τον κόπο και το κόστος? Τις έχει κάνει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είμαστε μια παρέα 4 ατόμων και έχουμε κλείσει μια βδομαδούλα για Παρίσι στα μεσα του Απριλίου. Ήθελα να ζητήσω κάποια εισήγηση για το τί αξίζει να συμπεριλάβουμε πέρα απ' τα κλασσικά (Άιφελ, Λούβρο, Βερσαλλίες κλπ). Έχω δει κάποιες μονοήμερες εκδρομούλες για Νορμανδία και Μπρίζ. Αξίζουν τον κόπο και το κόστος? Τις έχει κάνει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ
Όχι εκδρομές με μια βδομάδα μόνο, δε θα προλάβετε να καλύψετε ούτε τα βασικά από το Παρίσι.... (Δείτε την travelpedia για λεπτομέρειες). Εκδρομές, από 15 μέρες και πάνω, ή από την τέταρτη φορά και μετά....
 

athensgenia

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα & Ιαπωνία
Ευχαριστώ πολύ. Όντως το travelpedia περιέχει απίστευτα πολλές και χρήσιμες πληροφορίες.
 

nikoss

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Η αλήθεια είναι πως μια βδομάδα χρειάζεστε για το Παρίσι.Για μένα δε φτάνρι κιόλασ! :) Σε περίπτωση πάντως που θα θέλατε καποια μονοήμερη εκδρομη πολυ ωραία μέρη είναι στη νορμανδία ( deauville, honfleur) ή αλλίως κάστρα του Λίγηρα. Τώρα για το τι μέσα μεταφοράς έχει για εκεί δεν ξέρω για τι εγω είχα πάει με αυτοκίνητο.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Μην χάσετε περπάτημα σε όλη την Μονμάρτη σούρουπο και χάζεμα απο την εκκλησία ψηλά στο λόφο της δύσης του ηλίου.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μονμαρτη,η αγαπημενη μου,οπωσδηποτε!!!:clap:
Και φυσικα 1 εβδομαδα μονο Παρισι!!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Περπατήστε το Παρίσι, όσο μπορείτε, αυτή είναι η ομορφιά του. Εγώ θα πρότεινα να πάτε στο μουσείο Πικάσο (κοντά στην αγορά του Αλ και στο Ποπιντού που σίγουρα θα επισκεφτείτε) και στο μουσείο που βρίσκεται δίπλα στον Πύργο του Άϊφελ. Όταν είχα πάει εγώ θαύμασα αντικείμενα προκολομβιανής τέχνης και εντυπωσιάστηκα. Είναι ένα ιδιαίτερο μουσείο που αξίζει να πας διότι φέρνει συνεχώς καταπληκτικές εκθέσεις.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Η μονη συμβουλη που μπορω να δωσω για το Παρισι ειναι αφηστε απο τα χερια σας ταξιδιωτικους οδηγους και καντε οτι σας κατεβει. Περπατηστε, χαθητε, κανετε κυκλους, καθιστε για ενα καφε οπου σας ερθει. Παρτε το μετρο και σταματηστε σε οποια σταση σας αρεσει το ονομα. Το Παρισι δεν εχει must, ειναι must
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.034
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom