Συνάντηση γερμανόφιλων!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Με τόσες συνταγές, γλυκά, αλλαντικά και εστιατόρια που προτάθηκαν στα προηγούμενα threads του γκρουπ, τρέχανε τα σάλια μας για τα καλά! Ήρθε λοιπόν η μεγάλη στιγμή να κανονιστεί το Πρώτο Μεγάλο Φαγοπότι των απανταχού Γερμανόφιλων!

Ο χώρος φυσικά το γερμανικό εστιατόριο Beer Garden Ritterburg στην Καισαριανή που τόσο παινέψαμε σε προηγούμενα ποστ, και ο χρόνος, το ερχόμενο Σάββατο μεσημέρι!

Όσοι πιστοί.. ξεκινήστε να δηλώνετε παρουσίες (γιατί πρέπει να κλείσουμε τραπέζι.. :rolleyes:)

Υπόψιν, δεν το κάνουμε γιατί είμαστε λιγούρηδες, το κάνουμε για το.. φουκαριάρικο το travelstories. Ναι, ναι! Για να κρίνουμε αντικειμενικά τα φαγητά τις μπίρες και τα γλυκά του και ναρθουμε να σας τα προτείνουμε υπεύθυνα!!:D

Στο εστιατόριο φτάνετε πολύ εύκολα με 1 λεωφορείο- αλλά αυτά θα τα πούμε αργότερα.

Να βλέπω συμμετοχές!!!


ΥΓ, εννοείται πως και οι μη γερμανόφιλοι μπορείτε άμα θετε να προσέλθετε όσο ο Δευκαλίων είναι στις διαπραγματεύσεις με το ΟΑΚΑ για την επόμενη συνάντηση travelstoritwn αθήνας! Στείλτε ένα πμ και τα βρίσκουμε!!! :clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ε μέσα... τι να λέμε τώρα... :p

ελπίζω το μαγαζί να έχει κάνει καλές προμήθειες...:bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εννοειται μεσα και εγω!!! ενα βημα απο το σπιτι μου και δεν θα ερθω???? επιτρεπεται δεν επιτρεπεται!!!! ασε που θα μου σπασουν την μυτη τα λουκανικα στην σχαρα:haha::haha::haha:. κυριε Αργυρη τιγκαρετε τα βαρελια με μπυρες!!!!
:clap::clap::clap:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Παιδες οπως καταλαβαινετε εγω δε μπορω να ερθω!! Και πραγματικα θα ηθελα να ημουνα εκει!!! Καλα φαγοποτια!!!!
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Latina για συντόνισε την συνάντηση.Βγάλε μπλοκάκι και μολύβι και σημείωνε παρουσίες. Βάλε 2 θα έρθω μετά συζύγου.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Dorotijia συγγνώμη σε έγραψα λάθος βλέπεις κάτι η περασμένη ώρα, κάτι η ηλικία βάλε και η φαντασίωση του γερμανικού φαγοποτίου ή τσιμπουσίου τα μπέρδεψα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.031
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Χμ... Θα βρίσκομαι εκτός Ελλάδας, οπότε αδυνατώ... (Για την ακρίβεια, είναι λίγο δύσκολο, αλλά αν έχει καθυστερήσει η πτήση μου, μπορεί εκείνη την ώρα να βρίσκομαι στη Γερμανία...)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Latina για συντόνισε την συνάντηση.Βγάλε μπλοκάκι και μολύβι και σημείωνε παρουσίες. Βάλε 2 θα έρθω μετά συζύγου.
μιας και το φερε η κουβεντα και επειδη οπου γαμος και χαρα(=φαγοποτι) η latina πρωτη,
θα ερθω φυσικα και εγω!!
αρα, εχουμε μεχρι στιγμης:
1.dorotija
2.chrikky
3.ευαγγελια
4.marcrafin+συζυγος
5.latina

αντε και οι υπολοιποι!!!!!!!!!

dorotija και ευαγγελια περιμενω οδηγιες..δεν εχω ιδεα για το πως θα ερθω..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παιδες οπως καταλαβαινετε εγω δε μπορω να ερθω!! Και πραγματικα θα ηθελα να ημουνα εκει!!! Καλα φαγοποτια!!!!
και εμεις θα θελαμε πολυ να σε γνωρισουμε απο κοντα!!
αλλα μην στεναχωριεσαι, θα μαθεις ολα τα της συναντησης με καθε λεπτομερεια!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Χμ... Θα βρίσκομαι εκτός Ελλάδας, οπότε αδυνατώ... (Για την ακρίβεια, είναι λίγο δύσκολο, αλλά αν έχει καθυστερήσει η πτήση μου, μπορεί εκείνη την ώρα να βρίσκομαι στη Γερμανία...)
αν βρισκεσαι εκεινη την ωρα γερμανια, ακομη καλυτερα!!!θα σαι στην πηγη!!πιες λοιπον μια μπυριτσα στην υγεια μας!!!
καλο ταξιδι να εχεις και καλα να περασεις!!!!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
o πειρασμός είναι μεγάλος!:haha:

1ον η συνεύρεση τραβελστοριτών!
2ον η γερμανική κουζίνα

Συμμετοχές τελευταίας στιγμής δέχεστε?:roll:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
o πειρασμός είναι μεγάλος!:haha:

1ον η συνεύρεση τραβελστοριτών!
2ον η γερμανική κουζίνα

Συμμετοχές τελευταίας στιγμής δέχεστε?:roll:
εννοειται!!take your time φιλε θανο!!!!!!!θα ειναι μεγαλη μας χαρα να εχουμε στην συναντηση και θεσσαλονικεις!!!!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.950
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom