Συνήθειες, περίεργα έθιμα και συμπεριφορές

V.Skitz

Member
Μηνύματα
8
Likes
8
Καλησπέρα. Ανοίγω αυτό το θέμα για αυτά που σας έκαναν εντύπωση στα ταξίδια του εξωτερικό όσο αφορά στις συνήθειες, περίεργα έθιμα και πως συμπεριφέρονται οι κάτοικοι των εξωτερικών. Από δικές μου εμπειρίες δεν εχω και πολλά να σας πω κάτι αλλά από το ίντερνετ είδα ότι στην Πορτογαλία αν ζητήσεις αλάτι η πιπέρι σημαίνει ότι δεν σου αρέσει το φαγητό και προσβάλεις τον Σεφ. Επίσης στην Ιταλία οι Ιταλοί πίνουν τον καφέ γρήγορα και στο όρθιο και άλλα πράγματα. Εσείς έχετε να πείτε κάτι;:)
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Μιας και το οφτοπικ είναι κλειστό δεν ήξερα σε ποιο τοπικ ταιριάζει, μάλλον εδώ.

Μια Τουρκαλα μου είπε σήμερα ότι στην Τουρκία υπάρχει μια έκφραση για τους κακούς τραγουδιστές, ηθοποιούς, πολιτικούς και γενικά οποιονδήποτε κακό στη δουλειά του: "αυτός δεν είναι Τούρκος, είναι Έλληνας!"

Συνελληνες πιάστε τα κουμπουρια!
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Μιας και το οφτοπικ είναι κλειστό δεν ήξερα σε ποιο τοπικ ταιριάζει, μάλλον εδώ.

Μια Τουρκαλα μου είπε σήμερα ότι στην Τουρκία υπάρχει μια έκφραση για τους κακούς τραγουδιστές, ηθοποιούς, πολιτικούς και γενικά οποιονδήποτε κακό στη δουλειά του: "αυτός δεν είναι Τούρκος, είναι Έλληνας!"

Συνελληνες πιάστε τα κουμπουρια!
Χαχαχαχαχα ισχύει και το κάνουν φουλ. Έβαλα και ένα τραγούδι από ένα δικό μας παιδί για το καλό.

 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Χαχαχαχαχα ισχύει και το κάνουν φουλ. Έβαλα και ένα τραγούδι από ένα δικό μας παιδί για το καλό.



Έχω πεθάνει στο γέλιο με τα σχόλια στο βίντεο! Μερικοί έχουν χρησιμοποιήσει και google translate για να γράψουν στα ελληνικά και να φαίνεται ότι είναι ελληνικό το κομμάτι 😂
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom