ΗΠΑ Συναισθήματα της Δυτικής Ακτής

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα, πήγα πολύ επιφυλακτικά αλλά τελικά το διασκέδασα αρκετά :)
τότε να συνεχίσω κι εγώ μια άτυπη δημοσκόπηση που κάνω...
Σαν Φρανσίσκο ή Λας Βέγκας θα συνιστούσατε για πρώτη επίσκεψη στην Καλιφορνια? μαζί με Λος Άντζελες εννοείται.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης για μένα, Σαν Φρανσίσκο φυσικά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
τότε να συνεχίσω κι εγώ μια άτυπη δημοσκόπηση που κάνω...
Σαν Φρανσίσκο ή Λας Βέγκας θα συνιστούσατε για πρώτη επίσκεψη στην Καλιφορνια? μαζί με Λος Άντζελες εννοείται.
Εγώ θα έβγαζα το ΛΑ και θα έκανα ΣΦ & ΛΒ & Γκραν Κάνυον και ολίγον από πάρκα Γιούτα. Ειδικά το τελευταίο σε σχέση με τη μπουρούχα του ΛΑ είναι η μέρα με τη νύχτα (τώρα θα μπει ο traveladdict και θα με κράξει).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συνέχεια αύριο με Grand Canyon...
... και κοντεύει χρόνος (και κοντά 3 χρόνια από το ταξίδι...).

Αυτή η ιστορία, αν ολοκληρωθεί, πάει για το παγκόσμιο ρεκορ χρόνου συγγραφής....:)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
... και κοντεύει χρόνος (και κοντά 3 χρόνια από το ταξίδι...).

Αυτή η ιστορία, αν ολοκληρωθεί, πάει για το παγκόσμιο ρεκορ χρόνου συγγραφής....:)

περίπου δηλαδή 788 μέρες ................... η 26 μήνες παρά 2 μέρες :shock::shock:.

Αντε Δεφ κουράγιο για τις 1000 :haha::haha::haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν 4,5 χρόνια μετά το τελευταίο κεφάλαιο που έγραψα, συνεχίζω την ταξιδιωτική ιστορία μου, αφού ένας από τους moderators με τσίγκλησε ότι την έχω αφήσει στη μέση :haha: (αναμένω τα μπινελίκια τώρα από @taver, @Yorgos , @varioAthens , @tripakias και λοιπούς που την παρακολουθούσαν το... 2011)



"Καλέεεε τιναυτο;"

"Εεεεε δε ξέρω, με τι μοιάζει;"

"Λίγο μεγαλύτερο από πελαργό"

"Ααααα, το αεροπλάνο μας είναι!"

"Χωράμε και οι δύο;" :D


Κάπως έτσι ήταν ο διάλογος μόλις αντικρύσαμε το αεροπλάνο της λέσχης που θα μας πήγαινε μέχρι το Grand Canyon την ερχόμενη μέρα τα ξημερώματα. Αλλά καθότι δεν είμεθα ΚΟΤΕΣ αλλά ατρόμητοι εξερευνητΑΙ, ανεβήκαμε χωρίς κανέναν ενδοιασμό. :haha:

H θέα από το αεροπλάνο ήταν απίθανη:

DSC_1005.jpg
DSC_1066.jpg
DSC_1070.jpg
DSC_1073.jpg
DSC_1077.jpg
DSC_1081.jpg
DSC_1084.jpg



Η πτήση κράτησε λίγη ώρα και μας άφησε σε ένα σημείο κοντά στο φαράγγι που πήραμε λεωφορείο για να πάμε σε σημεία που έχουν καλή θέα. Είδαμε το φαράγγι (εγώ φορώντας μπλούζα travelstories.gr για τη Νέα Υόρκη :haha: ):

DSC_1010.jpg
DSC_1015.jpg
DSC_1037.jpg
DSC_1041.jpg
DSC_1050.jpg


ταίσαμε τους σκίουρους:

DSC_1029.jpg



και γυρίσαμε με μάλλον ανάμεικτα συναισθήματα - το grand canyon δε μας άφησε αυτή την αίσθηση δέους που περιμέναμε, και ο λόγος ήταν μάλλον ότι δεν το είδαμε όπως έπρεπε - υποθέτω ότι θέλει πολύ περισσότερο χρόνο και κάποιο μεταφορικό μέσο για να μπορείς να μετακινείσαι από το ένα σημείο στο άλλο, ενώ αν το δεις και από ελικόπτερο μάλλον δε βλάπτει. Σίγουρα ο @taver θα έχει καλύτερη εικόνα.


Επιστρέψαμε και το βράδυ τη βγάλαμε στο Caεsar’s palace για φαγητό. Οι εικόνες μέσα έξω εντυπωσιακές:

DSC_1109.jpg
DSC_1116.jpg
DSC_1121.jpg
DSC_1135.jpg
DSC_1138.jpg


Επιστρέψαμε τέζα για ύπνο, χωρίς να χάσουμε την ευκαιρία να χαζέψουμε για ακόμα μία φορά το συντριβάνι του Bellagio και τα χορευτικά του:

DSC_1160.jpg
DSC_1164.jpg
DSC_1166.jpg
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ημουνα νιά και γέρασα , οπως λεει η παροιμία .
6 χρόνια για μια ιστορία , αλλά "κάλιο αργα παρά ποτέ " οπως λεει α αλλη παροιμία .
για γραφε , για γραφε
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βασικά τα άκουσα από τους mods, φάση "άμα εσύ δε τελειώνεις τις παρατημένες ιστορίες σου πώς περιμένεις τα μέλη να τελειώσουν τις δικές τους?" :bleh:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Ε τώρα ησύχασα...Αφού συνεχίζεται η ιστορία έξι χρόνια μετά,υπάρχει και η ελπίδα η ομοδάρα μας(μια είναι..) να πάρει το πρωτάθλημα κάποτε:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom