Ρουμανία Συναλλαγές στη Ρουμανία

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.267
Likes
7.840
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εγώ σαν κανόνα σε κράτη που δεν έχουν ευρώ έχω, ανάληψη μερικά τοπικά από επίσημο ατμ και μετά παντού πιστωτική. Οπότε και όποτε πάω Ρουμανία πράττω το αυτό !
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Εγώ σαν κανόνα σε κράτη που δεν έχουν ευρώ έχω, ανάληψη μερικά τοπικά από επίσημο ατμ και μετά παντού πιστωτική. Οπότε και όποτε πάω Ρουμανία πράττω το αυτό !
Μάλιστα, οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Καλησπέρα, βλέπω το τελευταίο ποστ είναι 3ετιας.
Σήμερα τι ισχύει για Ρουμανία; Η χρήση κάρτας είναι γενικευμένη να υποθέσω , πια.
Είναι καλύτερα για τις συναλλαγές η χρήση πιστωτικής και ποιας Τράπεζας; Χρειαζόμαστε και μετρητά; και αν ναι πάμε ανταλλακτήρια ή ανάληψη με χρεωστική;
Ευχαριστώ
Το Πάσχα στη Ρουμανία με τη Revolut μια χαρά κάναμε παντού τις συναλλαγές μας...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα, βλέπω το τελευταίο ποστ είναι 3ετιας.
Σήμερα τι ισχύει για Ρουμανία; Η χρήση κάρτας είναι γενικευμένη να υποθέσω , πια.
Είναι καλύτερα για τις συναλλαγές η χρήση πιστωτικής και ποιας Τράπεζας; Χρειαζόμαστε και μετρητά; και αν ναι πάμε ανταλλακτήρια ή ανάληψη με χρεωστική;
Ευχαριστώ
Ρεβολουτ κ λυνεις το προβλημα σου..αν θες βρισκεις κ ενα τοπικο ατμ και βγαζεις ενα ποσο σε μετρητα μηπως πχ σου χρειαστει σε κανα φουρνο ή καμια υπαιθρια αγορα που μπορει να μην εχει pos
 

manfles

Member
Μηνύματα
22
Likes
8
Γειά σας!. Επειδή στις 25/7 θα βρεθώ στην Ρουμανία για διακοπές, μπορεί να μου πεί κάποιος τι θα ήταν καλύτερα? Να αγοράσω συνάλλαγμα στην Ελλάδα, ή να το κάνω στην Ρουμανία!. Ρωτάω γιατί σε δύο ανταλλακτήρια που ρώτησα έχουν χαμηλές τιμές και μεγάλη προμήθεια. Ακούω προτάσεις και σας ευχαριστώ!.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.189
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom