Συναυλιες και ταξιδια

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Για πρώτη φορά φέτος. 20/06/2022 Firenze rocks με Metallica

View attachment 396917
Το σκεφτόμουν σοβαρά να πάω αλλά είχα κλείσει ήδη αρκετές συναυλίες και είπα να κάνω λίγο κράτει.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη χώρα που να βαφτίζει φεστιβάλ τις συναυλίες ή μόνο οι Ιταλοί και οι Έλληνες είναι οι έξυπνοι.

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Το σκεφτόμουν σοβαρά να πάω αλλά είχα κλείσει ήδη αρκετές συναυλίες και είπα να κάνω λίγο κράτει.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη χώρα που να βαφτίζει φεστιβάλ τις συναυλίες ή μόνο οι Ιταλοί και οι Έλληνες είναι οι έξυπνοι.
Η αλήθεια είναι ότι στο πήγαινε το μισό αεροπλάνο ταξίδευευ για να πάει στη συγκεκριμένη συναυλία!
Για τον όρο φεστιβάλ δεν γνωρίζω να σου απαντήσω (ιδίως από εξωτερικό δεν έχω καθόλου πείρα), νομίζω της Φλωρεντίας όμως θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί φεστιβάλ μια και ήταν ένα συνεχόμενο τετραήμερο με συναυλίες στον συγκεκριμένο χώρο

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
νομίζω της Φλωρεντίας όμως θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί φεστιβάλ μια και ήταν ένα συνεχόμενο τετραήμερο με συναυλίες στον συγκεκριμένο χώρο
Έτσι το κάνουν και στην Ελλάδα και σε άλλες πόλεις της Ιταλίας, στον ίδιο χώρο συναυλίες για ένα μήνα και το βαφτίζουν φεστιβάλ. Αν δεν έχει πολλά συγκροτήματα σε μία μέρα δεν καταλαβαίνω πως δικιολογείται ο όρος φεστιβάλ.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.467
Μέλη
37.292
Νεότερο μέλος
Altor

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom