Συναυλιες και ταξιδια

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Για πρώτη φορά φέτος. 20/06/2022 Firenze rocks με Metallica

View attachment 396917
Το σκεφτόμουν σοβαρά να πάω αλλά είχα κλείσει ήδη αρκετές συναυλίες και είπα να κάνω λίγο κράτει.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη χώρα που να βαφτίζει φεστιβάλ τις συναυλίες ή μόνο οι Ιταλοί και οι Έλληνες είναι οι έξυπνοι.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Το σκεφτόμουν σοβαρά να πάω αλλά είχα κλείσει ήδη αρκετές συναυλίες και είπα να κάνω λίγο κράτει.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη χώρα που να βαφτίζει φεστιβάλ τις συναυλίες ή μόνο οι Ιταλοί και οι Έλληνες είναι οι έξυπνοι.
Η αλήθεια είναι ότι στο πήγαινε το μισό αεροπλάνο ταξίδευευ για να πάει στη συγκεκριμένη συναυλία!
Για τον όρο φεστιβάλ δεν γνωρίζω να σου απαντήσω (ιδίως από εξωτερικό δεν έχω καθόλου πείρα), νομίζω της Φλωρεντίας όμως θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί φεστιβάλ μια και ήταν ένα συνεχόμενο τετραήμερο με συναυλίες στον συγκεκριμένο χώρο
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
νομίζω της Φλωρεντίας όμως θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί φεστιβάλ μια και ήταν ένα συνεχόμενο τετραήμερο με συναυλίες στον συγκεκριμένο χώρο
Έτσι το κάνουν και στην Ελλάδα και σε άλλες πόλεις της Ιταλίας, στον ίδιο χώρο συναυλίες για ένα μήνα και το βαφτίζουν φεστιβάλ. Αν δεν έχει πολλά συγκροτήματα σε μία μέρα δεν καταλαβαίνω πως δικιολογείται ο όρος φεστιβάλ.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Πριν λίγες μέρες έκλεισα για του χρόνου τον Ιούλιο Harry Styles στη Βιέννη.Πρώτη φορά το κάνω και σκέφτομαι αν θα πάω μόνο για συναυλία ή αν θα μείνω και 2 βράδια παραπάνω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το αν θα έχει τρομερή ζέστη οπότε κ δεν θα μπορούμε να τριγυρίζουμε στην πόλη.
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Για το επόμενο διάστημα τι υπάρχει από συναυλίες στην Ευρώπη?
Πολλές υπαρχουν και ήδη έχω κλείσει αρκετές. για το 2023 Εξαρτάται τι μουσική ψάχνεις.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ
Τσεκάρεις τα γκρουπ που σου αρέσουν αν περιοδεύουν, πού πάνε και πότε και τσιμπάς τα εισιτηρια. Εναλλακτικά διαλέγεις χώρα-πόλη και κοιτάς το αντίστοιχο ticketmaster να δεις τι εκδηλώσεις υπάρχουν
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA - JAPAN - AUS
Μετά από σχεδόν 3 χρόνια αναβολών, ξεκινά αύριο η Worlds Collide Tour με Evanescence / Within Temptation και θα πάω σε Λονδίνο 13/11, Παρίσι 27/11, Άμστερνταμ 30/11 και Λισαβώνα 11/12. :clap::xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom