Συναυλιες και ταξιδια

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Στη Ferrara το 2007 στο Φεστιβάλ Sotto le stelle για να δούμε Arcade Fire και Arctic Monkeys σε αυτό το μαγικό "venue" ferrara sotto le stelle / Location.

Επίσης το 2007 αλλά νωρίτερα, επιλέξαμε να επισκεφθούμε τη Βαρκελώνη σε τέτοιες ημερομηνίες ώστε να δούμε τους ΝΙΝ στο Razzmatazz
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Όταν ήμουν μικρότερος παρα λίγο να πάω σε ένα απ'τα all tomorrows parties. Ο κύριος λόγος που ήθελα να πάω ήταν οι Ολλανδοί αναρχοπάνκ-ιδες The Ex. Τώρα πλέον ούτε καν θα το σκεφτόμουν να κάνω ταξίδι για συναυλία - απλά όπου πάω προσπαθώ να πάρω και μια γεύση απ'την τοπική μουσική σκηνή. Έτσι και αλλιώς υπάρχει αρκετή όμορφη μουσική στον κόσμο μας γι'αυτό δεν νομίζω πως χρειάζεται να πηγαίνω για να δω ένα συγκεκριμένο συγκρότημα που δεν έχει έρθει Ελλάδα κλπ - όπου και αν πάω υπάρχει ωραία μουσική.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Θα ήθελα πολύ να δω τη Faith Hill στο Nashville.
Όμως μόνο στη σκέψη της συναυλίας παθαίνω κρίση πανικού !
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ειχα παει το 2010 αν δεν κανω λαθος Σοφια Βουλγαρια για λατιν φεστιβαλ και παραλληλα ACDC
Το 2011 πηγα Βουδαπεστη για το Sziget festival (ενα απο τα μεγαλυτερα φεστιβαλ στην ευρωπη)

Φετος σκεφτομαι για Τσεχια (μενω λογω ερασμους αλλα τον αλλο μηνα πεταω για Ελλαδα) λογω System of a Down και hiphopkemp .

Παντως εχω διαπιστωσει οτι αν συνδυασεις διακοπες με καποια αγαπημενη σου ασχολια (πχ μουσικη, θεατρο F1 κτλπ) περνας πολυ καλυτερα απο το να πας για σκετο τουρισμο.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
ACDC και εγώ Σόφια!Και είχαμε πάρει τα εισιτήρια και για Red hot αλλά δυστυχώς δεν πήγαμε λόγω κοινωνικών υποχρεώσεων!
Οι λοιπές πχ. Madonna, U2, Bon Jovi και μεθαύριο Depeche (εύχομαι να γίνει! :) ) στην Αθήνα, απλά για εμάς προυποθέτει ταξίδι από τη Θεσσαλονίκη!
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εξωτερικό για συναυλία δεν εχω πάει ακομα...Ελλαδα προσπαθω να πηγαινω για Μάλαμα και Θαναση Παπακωνσταντινου! ;)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εμένα πάλι για να πάω Ευρώπη πολύ βασικός λόγος είναι να τη συνδιάσω με συναυλία. Οπότε Βαρκελώνη 2009 για Aerosmith, Μιλάνο 2011 για Thin Lizzy, Night Ranger, Foreigner και Journey, Σόφια για Cinderella, Ελβετία 2012 για Pretty Maids, Magnum, Toto, Βερολίνο 2012 για Magnum και πολλά ακόμα που πιστεύω ότι θα έρθουν!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πήγα μια φορά στη Ρόδο να δω το Χαριτοδιπλωμένο και την Αλέξια αλλά δεν το λέω μην με πάρουν με τις κούπες.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Για μένα οι συναυλίες είναι λόγος για ταξίδι. Ακόμα και αδιάφορος να είναι ο προορισμός ή να έχω ήδη πάει και να μην μου άρεσε, εύκολα ξαναπηγαίνω για συναυλία.

Μέχρι στιγμής έχω πάει στις παρακάτω με κύριο στόχο συναυλία (μετράω μόνο τις συναυλίες για τις οποίες πήγα σε άλλη χώρα, το να πάω απλά σε άλλη πόλη στην ίδια χώρα δεν το μετράω, θα μαζευτούν πολλά):

Δύο φορές Λονδίνο, μία για Danzig και μία για Metallica.

Βαρκελώνη για Guns n' Roses.

Eindhoven για το Dynamo metal fest, κυρίως για να δω Ministry και να δω τι λένε οι Ghost και οι Leprous live.

Antwerp για Architects.

Izegem για το headbangers balls fest κυρίως για τους Rotting Christ που ήταν headliners. Ειδική αναφορά στο ώριμο και καλόγουστο logo του φεστ:

IMG_20180410_152810.jpg


Αυτό το φεστ με αυτό το logo και αυτή τη μουσική έγινε στο πολιτιστικό κέντρο της πόλης...

Στόχος να δω συναυλίες σε ΗΠΑ και λατ. Αμερική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom