Συναυλιες και ταξιδια

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
H Metallica βγαίνουν σε περιοδεία. Μέσα στο 2023 θα παίξουν μόνο σε 4 Ευρωπαϊκές πόλεις (απ'ότι φαίνεται) 2 βραδιές με διαφορετικό σετλιστ Άμστερνταμ, Παρίσι, Αμβούργο και Γκέτεμποργκ οι τυχερές. Σαν να μην έφτανε αυτό τη μία μέρα ανοίγουν γι'αυτούς οι θεοί Architects. Αυτό το πράγμα δεν χάνεται!

Προς το παρόν υπάρχει προπώληση μόνο για μέλη, από Παρασκεύη βγαίνουν και τα υπόλοιπα. Μυρίζει sold out με το καλημέρα!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
H Metallica βγαίνουν σε περιοδεία. Μέσα στο 2023 θα παίξουν μόνο σε 4 Ευρωπαϊκές πόλεις (απ'ότι φαίνεται) 2 βραδιές με διαφορετικό σετλιστ Άμστερνταμ, Παρίσι, Αμβούργο και Γκέτεμποργκ οι τυχερές. Σαν να μην έφτανε αυτό τη μία μέρα ανοίγουν γι'αυτούς οι θεοί Architects. Αυτό το πράγμα δεν χάνεται!

Προς το παρόν υπάρχει προπώληση μόνο για μέλη, από Παρασκεύη βγαίνουν και τα υπόλοιπα. Μυρίζει sold out με το καλημέρα!
Μάλιστα αν είδα καλά με τη δυνατότητα αγοράς διπλού εισιτηρίου. Πας συναυλία, κάνεις τις βόλτες σου και σε δυο μέρες ξαναπάς συναυλία με διαφορετικό setlist μάλιστα. Πολύ καλό!
Το πρόβλημα είναι με τα sold out. Έχει παραγίνει το κακό μ΄αυτούς και με τους Rammstein, δε μπορείς να βρεις ποτέ εισιτήριο, κι αν βρεις θα ειναι σε κανένα μέρος τέρμα θεού και με πολύ ακριβή τιμή.
Αναμένω πάντως περισσότερες ανακοινώσεις & ημερομηνίες.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.607
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αναμένω πάντως περισσότερες ανακοινώσεις & ημερομηνίες.
και γω θέλω να ελπίζω ότι σε δεύτερο χρόνο θα συμπεριλάβουν και το Νότο ή ακόμη καλύτερα Βαλκάνια!

Στο μεταξύ το καινούργιο τους Lux Æterna τα σπάει!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
και γω θέλω να ελπίζω ότι σε δεύτερο χρόνο θα συμπεριλάβουν και το Νότο ή ακόμη καλύτερα Βαλκάνια!
Δεν είμαι αισιόδοξος αν και πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα. Εδώ και για Ελλάδα υπάρχουν ελπίδες (Όχι απαραίτητα για metallica, γενικώς για μεγάλη μπάντα) αλλά οι διοργανώσεις είναι για τα σκυλιά. Μ' αρέσει που πανηγυρίζουν κάποιοι επειδή επιστρέφει το rockwave στη Μαλακάσα. Αθλιότητα δίχως τέλος, για να δούμε όμως ποιο όνομα θα κάνει την εμφάνιση του.

Στο μεταξύ το καινούργιο τους Lux Æterna τα σπάει!
Πολύ καλό όντως και δε το περίμενε κανείς. Δε κόβω φλέβες γενικά, αλλά δε γίνεται να μη δεις αυτές τις μπάντες μια φορά στη ζωή σου.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Το πρόβλημα είναι με τα sold out. Έχει παραγίνει το κακό μ΄αυτούς και με τους Rammstein
Ναι ευτυχώς είδα Rammstein πέρσι αλλιώς θα έψαχνα τι έχει απομείνει ή θα έκλαιγα τώρα. Η συναυλία στο Παρίσι το Μάη έγινε sold out αμέσως, όπως και στις περισσότερες πόλεις. Την Παρασκευή θα γίνει μακελειό!

Αναμένω πάντως περισσότερες ανακοινώσεις & ημερομηνίες.
Λογικά μεμονωμένες συναυλίες θα κάνουν κι αλλού. Αυτό το 2 βράδια 2 σετλιστ δύσκολο γιατί έχουν ανακοινώσει ήδη και για το 2024 τις πόλεις.

Δε κόβω φλέβες γενικά
Τα τσιμπήματα στην καρδιά είναι σημάδι για έμφραγμα, ξέρει κανείς;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ναι ευτυχώς είδα Rammstein πέρσι αλλιώς θα έψαχνα τι έχει απομείνει ή θα έκλαιγα τώρα
Δε ξέρω τι γίνεται, θεωρώ πάντως πως αν δεν είσαι μέλος είσαι δύσκολα... Προσδοκώ σε εμφάνιση τους σε κανένα βαλκάνιο, μπας και τους καταφέρω.
έχουν ανακοινώσει ήδη και για το 2024 τις πόλεις.
Φοβερό αυτό έτσι, ενάμιση χρόνο μπροστά!
Τα τσιμπήματα στην καρδιά είναι σημάδι για έμφραγμα, ξέρει κανείς;
Τι να κάνω, δηλώνω άρρωστος οπαδός των Maiden και μόνο. :haha:
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
To Release festival είναι μια χαρά οργάνωση και φέρνει πολύ καλά ονόματα . Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει φέτος.

Από μέρους μου θέλω να δω τα εξής

Epica: μάλλον Τσεχία τον Μάρτιο.
Nightwish ; Τους έχασα λόγω COVID στη Ρουμανία φέτος.
Delain: ίσως με ψήσουν για Απρίλη που παίζουν Ελβετία
Vision of Atlantis: θα ήθελα να τους δω το καλοκαίρι .

Από εκεί και πέρα θα ήθελα να δω ακόμη System of a down και Red hot chilli peppers. Πιστεύω μέχρι Φλεβάρη θα έχουν ανακοινωθει περιοδείες και σχεδόν full setup των φεστιβάλς
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η κόρη μου αραδιάζει κάτι ραπ συγκροτήματα και ζητάει λεφτά για να πάει στις συναυλίες τους. Τώρα λέει θέλει να πάει ~στα πλαίσια της ενηλικίωσης της~ να δει τον Weekend. Αισθάνομαι μπουμερ στην τοποθεσία Θεσσαλονίκη. Θέλει να πάει τον Ιούλιο να τον δει στην Ευρώπη λέει, κάπου προς Άμστερνταμ. Λέω να της κάνω δώρο δυο αεροπορικά σε δυο άσχετες χωρες μεταξύ τους πχ Βερολίνο κι επιστροφή Άμστερνταμ. Και να της πω να βρει τρόπο να πάει από το Α στο Β με χαμηλό μπατζετ, τραινα και να μένει σε χοστελ. Είμαι κακιά μαμά ή θα τα καταφέρει άνετα ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η κόρη μου αραδιάζει κάτι ραπ συγκροτήματα και ζητάει λεφτά για να πάει στις συναυλίες τους. Τώρα λέει θέλει να πάει ~στα πλαίσια της ενηλικίωσης της~ να δει τον Weekend. Αισθάνομαι μπουμερ στην τοποθεσία Θεσσαλονίκη. Θέλει να πάει τον Ιούλιο να τον δει στην Ευρώπη λέει, κάπου προς Άμστερνταμ. Λέω να της κάνω δώρο δυο αεροπορικά σε δυο άσχετες χωρες μεταξύ τους πχ Βερολίνο κι επιστροφή Άμστερνταμ. Και να της πω να βρει τρόπο να πάει από το Α στο Β με χαμηλό μπατζετ, τραινα και να μένει σε χοστελ. Είμαι κακιά μαμά ή θα τα καταφέρει άνετα ;
Ποια θα είναι η δυσκολία? Ιδανικα να κάνει και κανένα μεροκάματο να τα βγάλει μόνη της. Κακία μαμά (για μενα) θα είσαι αν δεν την ωθήσεις να δουλέψει, να τα βγάλει μόνη της , να μάθει, να κάνει λάθη εκεί που θα πάει, να χάσει και κανένα τραίνο, δε χάθηκε ο κόσμος. Έτσι μαθαίνεις κι έτσι γουστάρεις και περισσότερο.


(Στο.μεταξυ παίζει να είναι 12 χρόνων ξέρω γω και να λέω βλακειες και να μην είναι καν σε ηλικία νόμιμης εργασιας)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ποια θα είναι η δυσκολία? Ιδανικα να κάνει και κανένα μεροκάματο να τα βγάλει μόνη της. Κακία μαμά (για μενα) θα είσαι αν δεν την ωθήσεις να δουλέψει, να τα βγάλει μόνη της , να μάθει, να κάνει λάθη εκεί που θα πάει, να χάσει και κανένα τραίνο, δε χάθηκε ο κόσμος. Έτσι μαθαίνεις κι έτσι γουστάρεις και περισσότερο.


(Στο.μεταξυ παίζει να είναι 12 χρόνων ξέρω γω και να λέω βλακειες και να μην είναι καν σε ηλικία νόμιμης εργασιας)
Γράφω ενηλικιώνεται αφού ! Πέρσι έκανε μεροκάματα και εννοείται από το πρώτο έτος (εύχομαι να περάσει) θα δουλεύει κανονικά αλλά θέλω σαν δώρο ενηλικίωσης να της κάνω ένα ταξίδι. Απλά σκέφτομαι μήπως της πέσει βαρύ όλο αυτό, δηλ μόνη, αλλαγή τοποθεσιών, συναυλία κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.772
Η κόρη μου αραδιάζει κάτι ραπ συγκροτήματα και ζητάει λεφτά για να πάει στις συναυλίες τους. Τώρα λέει θέλει να πάει ~στα πλαίσια της ενηλικίωσης της~ να δει τον Weekend. Αισθάνομαι μπουμερ στην τοποθεσία Θεσσαλονίκη. Θέλει να πάει τον Ιούλιο να τον δει στην Ευρώπη λέει, κάπου προς Άμστερνταμ. Λέω να της κάνω δώρο δυο αεροπορικά σε δυο άσχετες χωρες μεταξύ τους πχ Βερολίνο κι επιστροφή Άμστερνταμ. Και να της πω να βρει τρόπο να πάει από το Α στο Β με χαμηλό μπατζετ, τραινα και να μένει σε χοστελ. Είμαι κακιά μαμά ή θα τα καταφέρει άνετα ;
Θα βρει τσακα τσακα πτηση με 50 ευρω απο τη μια πολη στην αλλη πολη. Δεν τη φτιαχνουν την ενηλικιωση οπως παλια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom