Συνδεσεις internet

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια εχεις κανενας συνδεση on telecoms η καποια αλλη,με ενδιαφερει να παρω το πακετο που εχει τηλεοραση,internet,και τηλεφωνια με 35€,.Αλλα θελω να δω καποιους που το εχουν να μου πουν την γνωμη τους αν ειναι ευχαριστημενοι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ρώτα σε κάποιο φόρουμ που ειδικεύεται σε τέτοια πράγματα, όπως το insomnia.gr ή ακόμα καλύτερα το adslgr.com.
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ρώτα σε κάποιο φόρουμ που ειδικεύεται σε τέτοια πράγματα, όπως το insomnia.gr ή ακόμα καλύτερα το adslgr.com.
Το ειχα κανει ηδη δεφκαλιων αλλα δεν απαντησε κανεις λες και τους ειπα να λυσουν κανενα προβλημα.Εδω τουλαχιστον αν εχει κανενα παιδι αυτο το πακετο μπορει να απαντησει.

Φαντασου οτι γραφτηκα σε ενα σαιτ με αυτοκινητα καποιας συγκεκριμενης εταιριας,
τους ρωτησα κατι για το αμαξι που ηθελα να κλεισω και εδω και 1 μηνα περιμενω

:pirate1:


απαντηση, για αυτο λεω TravelStories.gr και ξερο ψωμι προεδρουλη μου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εσύ τώρα για να λες τέτοια κάτι θα ζητήσεις. :LOL:
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εσύ τώρα για να λες τέτοια κάτι θα ζητήσεις. :LOL:
Αν και δεν το ειχα σκοπο μου βαλες την ιδεα κατσε λιγο να σκεφτω :
αυτό :pilot: ή :fishing:..............:D:bleh::D


Γεια σου προεδρε με το χιουμορ σου.:clap:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Mike
Εγώ έχω Forthnet, σταθερό και ADSL με 39?. Το έβαλα την άνοιξη, με πρήξανε μέχρι να μου το στείλουνε, δεν είχα τηλέφωνο 2 μέρες, και για καμμια 15αριά μέρες είχα πολλά προβλήματα. Τώρα λειτουργεί αρκετά καλά.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Επειδή την On την είχα ψάξει κάποια στιγμή θα σου πω μερικά πράγματα που είχαν πέσει στην αντίληψή μου.

Για να χρησιμοποιήσεις τις τηλεοπτικές υπηρεσίες, πρέπει να έχεις δυνατότητα άμεσης καλωδιακής σύνδεσης του αποκωδικοποιητή που προσφέρει η On με το router. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει ή να βάλεις το router σε τηλ μπριζάκι που είναι πολύ κοντά στην τηλεόραση οπότε τα συνδέεις απευθείας ή να χρησιμοποιήσεις άλλη εναλλακτική. Άλλες ενελλακτικές είναι:
1. Να έχεις καλωδίωση δικτύου μέσα στους τοίχους (σχεδόν απίθανο)
2. Να απλώσεις καλώδιο δικτύου στο πάτωμα ( :roll: )
3. Να χρησιμοποιήσεις τεχνολογία homeplug. Είναι τεχνολογία που περνάει το δίκτυο μέσα από τα καλώδια ρεύματος του σπιτιού. Εγώ το χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα με 4άρα γραμμή. Έχω homeplug 80 Mbps και τώρα έχουν βγει και 200άρια. Βέβαια είναι αρκετά ακριβή λύση (www.devolo.gr)
4. Wifi. Τη θεωρώ την πιο αναξιόπιστη λύση

Τα 35 ευρώ είναι χωρίς έξτρα ψηφιακές υπηρεσίες. Το πακέτο τριών υπηρεσιών με σημαντικότερη την αναγνώριση κλήσης κοστίζει 4 ευρώ επιπλέον το μήνα

Η τηλεφωνία είναι voip. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα έχει προβλήματα. Τώρα πια νομίζω ότι η τεχνολογία αυτή έχει σταθεροποιηθεί. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει το τηλ να συνδεθεί πάνω στο router. Δεν μπορείς να το βάλεις σε όποιο μπριζάκι θες.

Δίνει δωρεάν σταθερά τηλέφωνα, εκτός από την Ελλάδα, και σε 15 χώρες του εξωτερικού. Αν έχεις κάποιον εκεί που μιλάς συχνά (και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις skype κλπ) συμφέρει πολύ.

Από ποιότητα δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποιώ. Βέβαια το θέμα της ποιότητας εξαρτάται και από σένα. Κυρίως από την απόστασή σουη από το κέντρο του ΟΤΕ και από την ποιότητα της καλωδίωσης. Αν ποστάρεις εδώ τα στατιστικά που σου δίνει ο router σου για την adsl που έχεις τώρα, μπορώ να σου κάνω μια εκτίμηση της ποιότητας.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Mike στο www.katagelies.gr θα βρεις αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα.
Η προσωπική μου εμπειρία έχει να κάνει με την Φόρθνετ.
Πριν κάποια χρόνια γράφτηκα σε κάποιο πρόγραμμά της ( σταθερής τηλεφωνίας). Το χρησιμοπίησα για καποιους μήνες και μετά το εγκατέλειψα ως ασύμφορο.
Τους ειδοποίησα λοιπόν οτι σταματώ τη χρήση ( δεν υπήρχε χρονικό συμβόλαιο).
Ε λοιπόν συνέχιζαν να μου στέλνουν επί χρόνια λογαριασμούς 0,5 - 1 ?.
Τους ξανάστειλα email, έκοψα και την εντολή πάγιας πληρωμής αλλά αυτοι τιποτα.
Πριν μια βδομάδα μου ξαναστειλαν λογαριασμό οτι τους χρωστάω - με τα καθυστερούμενα - περίπου 4,5 ?.
Φυσικά δεν απαντουν και στο τηλέφωνο εξυπηρέτησης του κοινου ( που ειναι λέει σε 24 ωρη βάση)
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις πληροφοριες, θα περιμενω κανα δυο μηνες ακομα και μετα θα κανω κινηση.Αυτή τη στιγμη εχω Hol στα 1mbs και πληρωνω 22 ευρω και τωρα εχει βγαλει προσφορα η Hol 6mbs στα 17 ευρω και τους πηρα τηλεφωνο και τους λεω εγω ειμαι παλιος πελατης δεν πρεπει αυτοματα να με πατε στο καινουργιο πακετο και μου αρχισαν τα κινεζικα.Οταν τους παιρνεις τηλεφωνο και θελεις να ρωτησεις κατι δεν το σηκωνει κανεις,οταν ομως πατησεις το κουμπι για νεες συνδεσεις δεν περνανε πανω απο 10δευτ. μεχρι να το σηκωσουν.Ολα για τον παρα γινονται....
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εγω εχω tellas και πληρωνω 46,90 για σταθερα και ιντερνετ(4Μbps) .Μου εστειλαν mail χθες οτι απο 1 Νοεμβριου θα εχω 14Μbps με 39,90(δηλαδη εκαναν μειωση).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom