Γενικά Συνδυασμός νησιών

zaxas44

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
καλησπερα παιδια , θα ηθελα να ρωτησω καποιον αν γνωριζει.Σκοπευω να απω ανδρο φετος μεσα αυγοπυστου και ηθελα να ρωτησω εαν φευγει καραβακι για ημερισια εκδρομη απο την ανδρο για τηνο και μυκονο!!
 

katkarak

Member
Μηνύματα
47
Likes
43
καλησπερα παιδια , θα ηθελα να ρωτησω καποιον αν γνωριζει.Σκοπευω να απω ανδρο φετος μεσα αυγοπυστου και ηθελα να ρωτησω εαν φευγει καραβακι για ημερισια εκδρομη απο την ανδρο για τηνο και μυκονο!!
Από ό,τι γνωρίζω δεν έχει καραβάκι για ημερήσια εκδρομή.Όμως μπορείς να πας είτε Τήνο είτε Μύκονο με τα πλοία της γραμμής που έχει πολλά δρομολόγια...αξίζει όμως να μείνεις και κάποια βραδιά
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.386
Likes
14.300
καλησπερα παιδια, εχω στο νου μου να παω ανδρο για 5 μερες ,απο θεσσαλονικη θα κατεβω και σκεφτομαι την μια μερα να την ετρωγα αν υπαρχει καραβακι για ημερισια εκδρομη απο την χωρα της ανδρου για τηνο μυκονο. ξερει κανεις αν υπαρχει καραβακι με την παραπανω εκδρομη?
Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.Τα πλοία της γραμμής είναι μονόδρομος αν ταιριάζουν οι ώρες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.427
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Και το σημαντικότερο: είναι πολλά, και όλων των τύπων (ταχύπλοα και συμβατικά - και σε πολλές ώρες της ημέρας ). Ανετοτατα κάνεις ημερήσια στην Τήνο η στη Μύκονο. Βολεύει βέβαια ακόμα περισσότερο κάτι τετοιο εάν μένεις στον άξονα Γαυριο- Μπατσι ώστε να είσαι κοντά στο λιμάνι και να μην έχεις να οδηγήσεις όλη την Άνδρο
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα!
Τα δρομολόγια των πλοίων που βλεπουμε τωρα για τον Αύγουστο υπάρχει περιπτωση να αλλαξουν σημαντικα? Εχουμε φτιαξει προγραμμα και διαμονες αλλα επειδη τα ενδοκυκλαδικα που θα χρησιμοποιησουμε δεν ειναι καθημερινα μας αγχωνει το ενδεχόμενο ακύρωσης τους.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα!
Τα δρομολόγια των πλοίων που βλεπουμε τωρα για τον Αύγουστο υπάρχει περιπτωση να αλλαξουν σημαντικα? Εχουμε φτιαξει προγραμμα και διαμονες αλλα επειδη τα ενδοκυκλαδικα που θα χρησιμοποιησουμε δεν ειναι καθημερινα μας αγχωνει το ενδεχόμενο ακύρωσης τους.
Γεια χαρά.
Ναι είναι πιθανόν να συμβεί, γι' αυτό σε συμβουλεύω να κοιτάς τα ωράρια των πλοίων μέχρι τελευταία στιγμή. Την έχω πάθε δύο φορές απανωτά, μάλιστα πριν το 2020 οπότε μου χει γίνει βίωμα. Μιλάω για αλλαγή στην ώρα του δρομολογίου και πέρυσι μια ακύρωση.
Άλλες ακυρώσεις δε μου χουν τύχει ευτυχώς, εκτός αν έχει 8+ μποφορ που αλλάζουν τα δεδομένα.
Μπορεί βέβαια να μη συβμβεί καθόλου και τίποτα και να το αναφέρουμε χωρίς λόγο, αλλά έχε εσύ το νου σου.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι εφόσον μιλάμε για ενδοκυκλαδικά κι έχεις κλείσει με SJ ετοιμάσου για καθυστέρηση, κάτι που είναι δεδομένο!
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια χαρά.
Ναι είναι πιθανόν να συμβεί, γι' αυτό σε συμβουλεύω να κοιτάς τα ωράρια των πλοίων μέχρι τελευταία στιγμή. Την έχω πάθε δύο φορές απανωτά, μάλιστα πριν το 2020 οπότε μου χει γίνει βίωμα. Μιλάω για αλλαγή στην ώρα του δρομολογίου και πέρυσι μια ακύρωση.
Άλλες ακυρώσεις δε μου χουν τύχει ευτυχώς, εκτός αν έχει 8+ μποφορ που αλλάζουν τα δεδομένα.
Μπορεί βέβαια να μη συβμβεί καθόλου και τίποτα και να το αναφέρουμε χωρίς λόγο, αλλά έχε εσύ το νου σου.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι εφόσον μιλάμε για ενδοκυκλαδικά κι έχεις κλείσει με SJ ετοιμάσου για καθυστέρηση, κάτι που είναι δεδομένο!
Κι ομως δεν ειναι με seajet! Για καθυστερηση ειμαι προετοιμασμενη με τοσα λιμανια που πιανουν πριν. Με αγχωνει ότι το δρομολογιο γινεται μια φορα την εβδομαδα αλλα θα τα κοιταζω συχνα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κι ομως δεν ειναι με seajet! Για καθυστερηση ειμαι προετοιμασμενη με τοσα λιμανια που πιανουν πριν. Με αγχωνει ότι το δρομολογιο γινεται μια φορα την εβδομαδα αλλα θα τα κοιταζω συχνα.
Αυτό θυμάμαι χαρακτηριστικά ήταν ένα δρομολόγιο του Bluestar το οποίο για κάποιο περίεργο λόγο άλλαξε ώρα.
Δε θυμάμαι που πήγαινα, σίγουρα θυμάμαι ότι ήμουν στην Αστυπάλαια και ότι κοίταξα από σπόντα τις ώρες του πλοίου μάλλον γιατί το είχα συνήθειο από πριν.
Άλλαξαν οι ώρες, εμείς είχαμε αγοράσει τα εισιτήρια από πρακτορείο και όχι απευθείας από την εταιρεία όπως συνηθίζεται και αν δε το βλέπαμε θα μέναμε εκεί. Καλά όχι ότι θα μας χαλούσε. :haha:
Από τότε τα τσεκάρω συνεχώς και αδιάκοπα.
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτό θυμάμαι χαρακτηριστικά ήταν ένα δρομολόγιο του Bluestar το οποίο για κάποιο περίεργο λόγο άλλαξε ώρα.
Δε θυμάμαι που πήγαινα, σίγουρα θυμάμαι ότι ήμουν στην Αστυπάλαια και ότι κοίταξα από σπόντα τις ώρες του πλοίου μάλλον γιατί το είχα συνήθειο από πριν.
Άλλαξαν οι ώρες, εμείς είχαμε αγοράσει τα εισιτήρια από πρακτορείο και όχι απευθείας από την εταιρεία όπως συνηθίζεται και αν δε το βλέπαμε θα μέναμε εκεί. Καλά όχι ότι θα μας χαλούσε. :haha:
Από τότε τα τσεκάρω συνεχώς και αδιάκοπα.
Εγω σε τετοια δρομολογια βγαζω τα εισιτήρια την ιδια μερα πάντα.😂 Μέχρι στιγμής δεν έχω ξεμείνει καπου! Αλλα δεν θα με χάλαγε. Διακοπές παμε.
Τωρα ομως ειναι στη high season και βρηκαμε δυσκολα διαμονη. Δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι οτι μπορει να μου χαλασουν το προγραμμα.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας. Το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Ιουλίου σκοπεύω να περάσουμε με την οικογένεια μου 2 εβδομάδες στις Κυκλάδες και συγκεκριμένα σκέφτομαι Σύρο, Μύκονο, Νάξο. Ποιο άλλο νησί μπορούμε να προσεγγίσουμε από Σύρο χωρίς ταλαιπωρία? Σέριφο? Σίφνο? Σημειώνω ότι Άνδρο Τήνο πήγαμε περισυ και Κέα Κύθνο πήγαμε προπερσυ. Σκέφτομαι 5 βραδια Νάξο, 4 βραδια Σύρο, 3 βραδιά Μύκονο και έχουμε ακόμη 3-4 βράδια διαθέσιμα.
 

MakisSRV

Member
Μηνύματα
23
Likes
141
Σκέφτομαι 5 βραδια Νάξο, 4 βραδια Σύρο, 3 βραδιά Μύκονο και έχουμε ακόμη 3-4 βράδια διαθέσιμα.
Μια χαρά τα έχεις μοιράσει με εξαιρεση ότι θα έδινα άλλο ένα βραδι στη Μύκονο. Γνώμη μου, δώσε τα υπόλοιπα 3 βραδια στην Πάρο και είσαι οκ. Θα ξεκινούσα από Σύρο, μετά Μύκονο, μετά Παρο και μετά Νάξο. Καλά να περάσεις, το οποίο είναι δεδομένο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom