Γενικά Συνδυασμός νησιών

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Αυτό νομίζω ναι, δεν είναι αντίστοιχη περίπτωση όπως το Λεσβος-Λήμνος που ανέφερες, είναι ένα μεγάλο νησί μ' ένα νησάκι αυτή τη φορά.

Τρεις, βαριά τέσσερις με τις μετακινήσεις και τις υπόλοιπες Σάμο.

Δεν υπάρχει πρέπει σ' αυτό, καλό θα ήταν σίγουρα και προτιμότερο απ' το να σας φανε οι μετακινήσεις, ωστόσο δε θα έλεγα τη Σάμο και τόσο δύσβατο νησί.

Προλαβαίνετε μ' ένα αμαξάκι να δείτε όλο το νησί και αρκετά καλά, ωστόσο θα αδικείσετε τα γειτονικά.

Είναι υποκειμενικό καθώς όλα αυτά είναι καθαρά θέμα γούστου. Θα χρησιμοποιούσα τη Σάμο μόνο για πήγαινε και έλα και θα πήγαινα σε όλα τα υπόλοιπα (ελπίζω να μη το διαβάσει ο James γιατί πάλι θα με κράξει :haha:). Για μένα τα Βόρεια Δωδεκάνησα είναι από τις καλύτερες προτάσεις για Island Hopping στο Αιγαίο, τα λατρεύω, με αποκορύφωμα τους Λειψούς.
Τώρα εφόσον έχετε καταλήξει στη Σάμο, προφανώς θα πάτε σε ένα από αυτά, οπότε η σκέψη σου για Πάτμο είναι λογική, σαν πιο κοσμοπολίτικο κι ενδιαφέρον από όλα τα υπόλοιπα ίσως.
Τα έχω συνδυάσει σε ένα ταξίδι ως εξής: 3 Λειψοί, 3 Πάτμο, 3 Λέρο, 1 Αγαθονήσι, 1 Σάμο για να πετάξω, αφήνοντας δυστυχώς έξω τους Αρκιούς γιατί δε βόλευε, κι έχοντας αποκλειστικό στόχο τα νησάκια αυτά.
Άρα πάμε για 4 Πάτμο και 6-7 Πάτμο και από εκεί και πέρα βλέπουμε. Μου κάνει εντύπωση που έβαλες τρεις μέρες τους Λειψούς.
Όσο για το island hopping δε γίνεται επί σκοπού αλλά προκύπτει.
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που βάζεις μια μέρα τη Σάμο, αν κατάλαβα καλά. Βέβαια για τρίτο νησί θα εξαρτηθεί και για τα δρομολόγια. Ποιο προτείνεις μετά από Σάμο και Πάτμο; Να υποθέσω Λειψούς;
Μου φαίνεται το κάθε χρόνο θα προσθέτω και ένα επιπλέον νησί στις διακοπές μου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μου κάνει εντύπωση που έβαλες τρεις μέρες τους Λειψούς.
Ναι, γιατι η μία πρέπει να αφιερωθεί στην ολοήμερη εκδρομή με το καΐκι, σε Κουφονήσι-Ασπρονήσι-Μαράθι και Αρκιούς, που επιβάλλεται να τη κάνει όποιος επισκεφτεί τους Λειψούς. Αφετέρου είναι και νησάρα!
Όσο για το island hopping δε γίνεται επί σκοπού αλλά προκύπτει.
Κι επειδή προκύπτει γίνεται επί σκοπού. Και ξαναπροκύπτει. Και καταλήγεις να ταξιδεύεις μόνο έτσι...;)
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που βάζεις μια μέρα τη Σάμο, αν κατάλαβα καλά.
Αυτό το αναφέρω στο πλάνο που παράθεσα για τα Βόρεια Δωδεκάνησα, χρησιμοποιώντας τη Σάμο μόνο ως μετάβαση, δεν είχα σκοπό το νησί αυτό καθ' αυτό.
Ποιο προτείνεις μετά από Σάμο και Πάτμο; Να υποθέσω Λειψούς;
Εξαρτάται από τις μέρες που έχεις στη διάθεση σου για το τρίτο νησί. Αν είναι τουλάχιστον δύο Λειψούς, αν όχι προτιμώ Αγαθονήσι.
Μου φαίνεται το κάθε χρόνο θα προσθέτω και ένα επιπλέον νησί στις διακοπές μου.
Τουλάχιστον! :cool:
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Δηλαδή είναι τόσο πολύ ενδιαφέρουσα η διαδρομή από τους λειψούς προς τα νησάκια; Πάντως με όλα αυτά που μου έγραψες και σε ευχαριστώ πολύ, βγάζω το συμπέρασμα να μείνουμε 3 βραδιά στο Καρλόβασι που θα πάμε με το καράβι επειδή έχει περισσότερο δρομολόγια για το Καρλόβασι παρά για το Βαθύ, μετά αναμένουμε στο Βαθύ για άλλα τέσσερα βράδια και από κει να φύγουμε από το Πυθαγόρειο για την Πάτμο γιατί από κει έχει καράβι. Εκεί σκέφτομαι να μείνουμε 3 ή 4 βραδιά στην Πάτμο και από κει και πέρα να πάμε λειψούς η Λέρο για δύο βράδια, ίσως και για τρία βράδια ακόμη δεν αποφασίστηκε.
Υπάρχει και το ζήτημα ότι από το τελευταίο νησί για Πειραιά πρέπει να φτάσουμε πρωί βαριά μεσημέρι ώστε να μη χάσουμε όλη τη μέρα μας και μένουμε τζάμπα το βράδυ στον Πειραιά χωρίς να έχουμε δει κάτι
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δηλαδή είναι τόσο πολύ ενδιαφέρουσα η διαδρομή από τους λειψούς προς τα νησάκια;
Η πιο ωραία ημερήσια που έχω κάνει στο Αιγαίο, μοναδικές εικόνες και χρώματα.
Ασπρονήσι, Τηγανάκια Αρκιών & Μαράθι:
IMG_7649.JPG IMG_7745.JPG IMG_7781.JPG

βγάζω το συμπέρασμα να μείνουμε 3 βραδιά στο Καρλόβασι που θα πάμε με το καράβι επειδή έχει περισσότερο δρομολόγια για το Καρλόβασι παρά για το Βαθύ, μετά αναμένουμε στο Βαθύ για άλλα τέσσερα βράδια και από κει να φύγουμε από το Πυθαγόρειο για την Πάτμο γιατί από κει έχει καράβι.
Σωστά, αν και δε θα έμενα στο Βαθύ καλοκαιριάτικα, θα προτιμούσα Πυθαγόρειο και στα πέριξ.
Εκεί σκέφτομαι να μείνουμε 3 ή 4 βραδιά στην Πάτμο και από κει και πέρα να πάμε λειψούς η Λέρο για δύο βράδια, ίσως και για τρία βράδια ακόμη δεν αποφασίστηκε.
Πολύ ωραία, θα έλεγα εξαιρετικά!

Στη διάθεση σου οτι χρειαστείς.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Η πιο ωραία ημερήσια που έχω κάνει στο Αιγαίο, μοναδικές εικόνες και χρώματα.
Ασπρονήσι, Τηγανάκια Αρκιών & Μαράθι:
View attachment 397083 View attachment 397084 View attachment 397085
Πραγματικά οι εικόνες είναι εντυπωσιακές το λιγότερο οπότε θα το σκεφτούμε.
Λίγο βγαίνω off topic τώρα αλλά μπήκα στο προφίλ σου στο flikr και είδα ότι τραβάς με Nikon. Μια χαρά αν και εγώ είμαι με Canon.

Σωστά, αν και δε θα έμενα στο Βαθύ καλοκαιριάτικα, θα προτιμούσα Πυθαγόρειο και στα πέριξ.
Από φωτογραφίες που έχω δει, το Πυθαγόρειο με συγκίνησε περισσότερο, αλλά από ό,τι καταλαβαίνω μάλλον θα δυσκολευτούμε πολύ να βρούμε κατάλυμα εκεί, για αυτό και συμβιβάστηκα προς το παρόν με Βαθύ αλλά μάλλον από αύριο θα αρχίσω το ψάξιμο.


Στη διάθεση σου οτι χρειαστείς.
Ευχαριστώ και πάλι αλλά μάλλον αλλάζουν τα σχέδια και πάλι. "Έπεσε" η πρόταση να πάμε 7 μέρες Χίο και 7 μέρες Σάμο. Οπότε θα δούμε...

Άρχισα να διαβάζω και την ιστορία που έγραψες για την άγονη γραμμή και μιλάμε ότι είναι εντυπωσιακό, όχι μόνο για τις περιγραφές αλλά και για τις φωτογραφίες.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
στο προφίλ σου στο flikr και είδα ότι τραβάς με Nikon. Μια χαρά αν και εγώ είμαι με Canon.
Ναι, όταν ήταν να επιλέξω ανάμεσα στα δύο Low budget μοντέλα αυτών των εταιριών το γύρισα στη Nikon, αν και είχα μια ζωή Canon. Παραμένω ανεπίδεκτος πάντως ακόμα.. :haha:
Από φωτογραφίες που έχω δει, το Πυθαγόρειο με συγκίνησε περισσότερο, αλλά από ό,τι καταλαβαίνω μάλλον θα δυσκολευτούμε πολύ να βρούμε κατάλυμα εκεί, για αυτό και συμβιβάστηκα προς το παρόν με Βαθύ αλλά μάλλον από αύριο θα αρχίσω το ψάξιμο.
Δεν έχω δυσκολευτεί ποτέ να βρω κατάλυμα στο Πυθαγόρειο, μου κάνει εντύπωση!
Το Βαθύ ρε συ είναι πόλη, ξέρω κι εγώ, δε θα πήγαινα καλοκαίρι, υπό αυτή την έννοια το λέω.
Άρχισα να διαβάζω και την ιστορία που έγραψες για την άγονη γραμμή και μιλάμε ότι είναι εντυπωσιακό, όχι μόνο για τις περιγραφές αλλά και για τις φωτογραφίες.
Σ' ευχαριστώ πολύ. Εκεί είναι συγκεντρωμένες όλες αυτές οι πληροφορίες που κατάφερα να μαζέψω από τις εκδρομές μου σε βάθος ετών.:)
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ναι, όταν ήταν να επιλέξω ανάμεσα στα δύο Low budget μοντέλα αυτών των εταιριών το γύρισα στη Nikon, αν και είχα μια ζωή Canon. Παραμένω ανεπίδεκτος πάντως ακόμα..:haha:
Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες σου. Εγώ είμαι με Canon 800D. Αν και μία Sony mirrorless (NEX-3N) που έχω, βγάζει εξίσου για να μην πω καλύτερες φωτογραφίες από την Canon.

Δεν έχω δυσκολευτεί ποτέ να βρω κατάλυμα στο Πυθαγόρειο, μου κάνει εντύπωση!
Σε αυτό το ποστάρισμα βασίστηκα και έγραψα ότι θα δυσκολευτούμε να βρούμε κατάλυμα. Αλλά από αύριο που θα αρχίσω να ψάχνω θα έχω νέα.
Το Βαθύ ρε συ είναι πόλη, ξέρω κι εγώ, δε θα πήγαινα καλοκαίρι, υπό αυτή την έννοια το λέω.
Με αυτό που γράφεις μου θύμισες όταν το 2014 μάς έλεγαν να μην μείνουμε στο Ηράκλειο γιατί είναι μεγαλούπολη και είναι σαν να μένεις στην Αθήνα σε σμίκρυνση (είχαμε πάει ήδη μία εβδομάδα Άγιο Νικόλαο). Τελικά εμένα μου άρεσε πολύ το Ηράκλειο. Από εκεί και πέρα, όπως προείπα πιο πολύ μου άρεσε το Πυθαγόρειο και θα δούμε.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Εκεί είναι συγκεντρωμένες όλες αυτές οι πληροφορίες που κατάφερα να μαζέψω από τις εκδρομές μου σε βάθος ετών.:)
Είναι Βίβλος πραγματικά. Γράφει για αναρίθμητα νησιά και ουσιαστικά είναι η άλλη Ελλάδα. Γιατί υπάρχουν και οι άλλοι Έλληνες. Γιατί νησιά Αιγαίου δεν είναι μόνο Μύκονος, Σαντορίνη, Πάρος κλπ. αλλά υπάρχουν πάρα πολλά διαμάντια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες σου. Εγώ είμαι με Canon 800D. Αν και μία Sony mirrorless
H επόμενη θα ναι σίγουρα mirrorless... ;)
Σε αυτό το ποστάρισμα βασίστηκα και έγραψα ότι θα δυσκολευτούμε να βρούμε κατάλυμα. Αλλά από αύριο που θα αρχίσω να ψάχνω θα έχω νέα.
Δικαίως, αλλά υπάρχουν πολλά καταλύματα, να επιμείνεις και από τηλεφώνου, όχι μόνο από τις πλατφόρμες.
Τελικά εμένα μου άρεσε πολύ το Ηράκλειο. Από εκεί και πέρα, όπως προείπα πιο πολύ μου άρεσε το Πυθαγόρειο και θα δούμε.
Κι εμένα μου άρεσε το Ηράκλειο αλλά ναι, δε θα έμενα καλοκαίρι. Βασικά σε καμία πόλη της Κρήτης δε θα έμενα καλοκαίρι. Καταλαβαίνω όμως πως το λες. Στο Βαθύ είχα μείνει Πάσχα, που είναι μια τελείως διαφορετική εποχή για τα νησιά, τώρα το καλοκαίρι θες κάτι πιο ωραίο.
Είναι Βίβλος πραγματικά. Γράφει για αναρίθμητα νησιά και ουσιαστικά είναι η άλλη Ελλάδα. Γιατί υπάρχουν και οι άλλοι Έλληνες. Γιατί νησιά Αιγαίου δεν είναι μόνο Μύκονος, Σαντορίνη, Πάρος κλπ. αλλά υπάρχουν πάρα πολλά διαμάντια.
Σ' ευχαριστώ και πάλι για τα λόγια σου.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Καλοκαίρι πλέον τα νησιά τύπου Μύκονος και Σαντορίνη είναι ο,τι χειρότερο μπορεί να κάνει κανείς.
Τα διαμάντια κρύβονται αλλού!
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
H επόμενη θα ναι σίγουρα mirrorless... ;)
Και πολύ καλά θα κάνεις.

Δικαίως, αλλά υπάρχουν πολλά καταλύματα, να επιμείνεις και από τηλεφώνου, όχι μόνο από τις πλατφόρμες.
Ναι από ό,τι είδα έχει αρκετά καταλύματα. Αν και το σκεφτόμαστε και για το Βαθύ γιατί μας αρέσει και η πόλη. Ποτέ δεν κλείνω μέσω κάποιας πλατφόρμας αλλά πάντα με προσωπική επαφή μέσω τηλεφώνου (άσε που βγαίνει και πάντα πιο φτηνά).

Κι εμένα μου άρεσε το Ηράκλειο αλλά ναι, δε θα έμενα καλοκαίρι. Βασικά σε καμία πόλη της Κρήτης δε θα έμενα καλοκαίρι. Καταλαβαίνω όμως πως το λες. Στο Βαθύ είχα μείνει Πάσχα, που είναι μια τελείως διαφορετική εποχή για τα νησιά, τώρα το καλοκαίρι θες κάτι πιο ωραίο.
Ναι, καταλαβαίνω πώς το λες αλλά μου αρέσει και η πόλη. Εμένα μου άρεσαν όλες οι πόλεις της Κρήτης (οι πρωτεύουσες των νομών). Πάντως Πάσχα έτσι κι αλλιώς είναι διαφορετικά τα πράγματα. Και εγώ είχα πάει στη Ζάκυνθο Πάσχα αλλά αναγκαστικά μείναμε στην πόλη γιατί ήταν νωρίς για κάτι άλλο.

Σ' ευχαριστώ και πάλι για τα λόγια σου.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Καλοκαίρι πλέον τα νησιά τύπου Μύκονος και Σαντορίνη είναι ο,τι χειρότερο μπορεί να κάνει κανείς.
Τα διαμάντια κρύβονται αλλού!
Έχω πάει Μύκονος 15-25 Αυγούστου του 2017, δηλαδή πιο φουλ σεζόν δε γίνεται. Απλά τότε είχαμε πάει για την εμπειρία. Τις πρώτες μέρες ενθουσιάστηκα με τον τόσο πολύ κόσμο αλλά μετά άρχισε να μου σπάει τα νεύρα όταν μέσα στη χώρα για απόσταση 300 μέτρων έπρεπε να το κάνεις σε 10 λεπτά ή να πας γύρω γύρω. Σαντορίνη το έχω απωθημένο φωτογραφικά αλλά με τον πανικό που γίνεται τώρα θα το αφήσω για άλλη χρονιά και αν μπορέσω όχι καλοκαίρι ώστε να το χαρώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επανέρχομαι. Διαθέτουμε τελικώς 8 διανυκτερεύσεις, η πρώτη (και μοναδική) θα είναι στη Σαντορίνη, η τελευταία στη Μήλο διότι έχουμε βγάλει (φτηνά) αεροπορικά. Είπαμε το πρώτο βράδυ θα είναι υποχρεωτικά στη Σαντορίνη και μετά όπου φύγει-φύγει (δενε τη συμπαθώ εκτός χειμώνα). Η ιδέα είναι Φολέγανδρος-Σίκινος-Μήλος-Κίμωλος. Πώς θα διανέματε τις διανυκτερεύσεις; Αν κατάλαβα καλά η Κίμωλος γίνεται με ημερήσια από τη Μήλο; Πόσες μέρες θα δίνατε στη Φολέγανδρο; Θα υπάρχει και κάποιος με δίπλωμα οδήγησης, θα χρειαστούμε αυτοκίνητο ή υπάρχει κάποιο από τα νησιά όπου δεν είναι απαραίτητο (Σίκινος; ) ; Τέλη Ιουνίου, 5 άτομα σκοπός είναι να γυρίσουμε, αλλά πρέπει να έχει και μπάνια σε σούπερ παραλίες και χωριουδάκια, ασπροσπιτάκια, καταλάβατε.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Επανέρχομαι. Διαθέτουμε τελικώς 8 διανυκτερεύσεις, η πρώτη (και μοναδική) θα είναι στη Σαντορίνη, η τελευταία στη Μήλο διότι έχουμε βγάλει (φτηνά) αεροπορικά. Είπαμε το πρώτο βράδυ θα είναι υποχρεωτικά στη Σαντορίνη και μετά όπου φύγει-φύγει (δενε τη συμπαθώ εκτός χειμώνα). Η ιδέα είναι Φολέγανδρος-Σίκινος-Μήλος-Κίμωλος. Πώς θα διανέματε τις διανυκτερεύσεις; Αν κατάλαβα καλά η Κίμωλος γίνεται με ημερήσια από τη Μήλο; Πόσες μέρες θα δίνατε στη Φολέγανδρο; Θα υπάρχει και κάποιος με δίπλωμα οδήγησης, θα χρειαστούμε αυτοκίνητο ή υπάρχει κάποιο από τα νησιά όπου δεν είναι απαραίτητο (Σίκινος; ) ; Τέλη Ιουνίου, 5 άτομα σκοπός είναι να γυρίσουμε, αλλά πρέπει να έχει και μπάνια σε σούπερ παραλίες και χωριουδάκια, ασπροσπιτάκια, καταλάβατε.
Πήγα 7 μέρες μήλο και μια υποχρεωτικά Σαντορίνη και από τότε φυσικά δεν ξαναπατήσα απλά πήγα γιατί από εκεί πετούσαμε για γυρισμό.Μήλος τόπ !!μενεις μήλο και γυρνάς με ημερήσιες Κίμωλο άνετα και είναι για μια μέρα δεν είναι για πολλά η Μήλος τώρα Εχει τα πάντα και είναι πολύ πιο ποίοτικο νησί σε σχέση με την Σαντορίνη και για πολλούς όπως και για μένα τις πιο ωραίες παραλίες στις κυκλαδες
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Επανέρχομαι. Διαθέτουμε τελικώς 8 διανυκτερεύσεις, η πρώτη (και μοναδική) θα είναι στη Σαντορίνη, η τελευταία στη Μήλο διότι έχουμε βγάλει (φτηνά) αεροπορικά. Είπαμε το πρώτο βράδυ θα είναι υποχρεωτικά στη Σαντορίνη και μετά όπου φύγει-φύγει (δενε τη συμπαθώ εκτός χειμώνα). Η ιδέα είναι Φολέγανδρος-Σίκινος-Μήλος-Κίμωλος. Πώς θα διανέματε τις διανυκτερεύσεις; Αν κατάλαβα καλά η Κίμωλος γίνεται με ημερήσια από τη Μήλο; Πόσες μέρες θα δίνατε στη Φολέγανδρο; Θα υπάρχει και κάποιος με δίπλωμα οδήγησης, θα χρειαστούμε αυτοκίνητο ή υπάρχει κάποιο από τα νησιά όπου δεν είναι απαραίτητο (Σίκινος; ) ; Τέλη Ιουνίου, 5 άτομα σκοπός είναι να γυρίσουμε, αλλά πρέπει να έχει και μπάνια σε σούπερ παραλίες και χωριουδάκια, ασπροσπιτάκια, καταλάβατε.
Στη Σίκινο δεν χρειάζεστε αυτοκίνητο. Η ζωή εκεί διαφέρει πάρα πολύ από τα άλλα νησιά. Πολύ πιο αυθεντική, ήρεμη, όμορφη. Ευκαιρία για διαδρομές με τα πόδια αν και υπάρχει λεωφορείο και ταξί που εξυπηρετούν θαυμάσια. Στο λιμάνι μια απαλή αμμουδιά με υπέροχα νερά, στον ΄Αγιο Γεώργιο (πάει το λεωφορείο) είναι ακόμα πιο αγνά τα πράγματα. Μην παραλείψετε να επισκεφθείτε την Επισκοπή (απόγευμα) και μετά για ένα κρασί στο οινοποιείο. Τα δυο χωριά που αποτελούν τη χώρα είναι μοναχικά και παραμυθένια.
Η Μήλος και η Κίμωλος έχουν πολύ ωραίες παραλίες, όμορφες χώρες και άσχημα λιμάνια. Αξίζουν πάρα πάρα πολύ οι ημερήσιες εκδρομές με το καίκι και από τα δύο νησιά. Μην τις παραλείψετε!
Στην Κίμωλο πετάγεσαι από τη Μήλο σε λιγότερο από μισή ώρα με την "παντόφλα". Εκεί όμως για να την γυρίσεις χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Και η Μήλος χρειάζεται αυτοκίνητο.
Η Φολέγανδρος έχει όμορφη χώρα, μπορείτε να την επισκεφθείτε με καραβάκι από τη Σίκινο. Δεν χρειάζεται αυτοκίνητο. Ωραίες ποδαράτες εκδρομές, αλλά υστερεί σε παραλίες.
Μήλος και Φολέγανδρος έχουν τουρισμό τον Ιούνιο, Σίκινος και Κίμωλος πάλι όχι.
Και τα τέσσερα νησιά έχουν εκπληκτικό φαγητό.
Η Σαντορίνη φυσικά αξίζει μόνο τον χειμώνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom