Σχετικά με τα apartments

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Καλησπέρα σε όλους...Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με την ενοικίαση διαμερισμάτων. Σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε στην Πράγα το φθινοπωρο και έχουμε αρχίσει ήδη να ψάχνουμε που θα μείνουμε. Έχουμε όμως ενδοιασμό για το αν είναι τόσο ασφαλή τα apartments όσο τα ξενοδοχεία. Αν κάποιος έχει μια σχετική εμπειρία ας βοηθήσει....
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλημέρα! Είχαμε μείνει σε apartment και εμείς στην Πράγα. Ηταν πολύ ωραίο ακριβώς κάτω απο το κάστρο. Μεγάλο άνετο με δυο μπάνια κουζίνα ηλεκτρικό τζάκι κλπ σχετικά φτηνό. Για το θέμα της ασφάλειας τι σε απασχολεί ακριβώς; Το δικό μας είχε μια κεντρική είσοδο που σε οδηγούσε σε μια αυλή και εκεί ήταν σχεδον αυτόνομα 5-6 διαμερίσματα. Όλα είχαν πόρτα ασφαλείας...
Το αρνητικό ηταν οτι δεν υπήρχε κανένας υπεύθυνος εκει γύρω... Βέβαια οταν πήραμε τηλέφωνο ήρθε πολυ γρήγορα και μας εξυπηρέτησε.
Αν δεν εχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου που να σε απασχολεί νομίζω πως τα διαμερίσματα ειναι οκ!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλημέρα! Είχαμε μείνει σε apartment και εμείς στην Πράγα. Ηταν πολύ ωραίο ακριβώς κάτω απο το κάστρο. Μεγάλο άνετο με δυο μπάνια κουζίνα ηλεκτρικό τζάκι κλπ σχετικά φτηνό. Για το θέμα της ασφάλειας τι σε απασχολεί ακριβώς; Το δικό μας είχε μια κεντρική είσοδο που σε οδηγούσε σε μια αυλή και εκεί ήταν σχεδον αυτόνομα 5-6 διαμερίσματα. Όλα είχαν πόρτα ασφαλείας...
Το αρνητικό ηταν οτι δεν υπήρχε κανένας υπεύθυνος εκει γύρω... Βέβαια οταν πήραμε τηλέφωνο ήρθε πολυ γρήγορα και μας εξυπηρέτησε.
Αν δεν εχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου που να σε απασχολεί νομίζω πως τα διαμερίσματα ειναι οκ!!!
Για δώσε κανένα στοιχείο παραπάνω. Τιμή, διεύθυνση ή τηλέφωνο που το κλείσατε κλπ
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
VK apartments. Είναι όπως είπα κάτω από το κάστρο, ήταν καθαρά,άνετα, σε βολική τοποθεσία. Επίσης είχαμε ζητήσει μεταφορά απο και προς το αεροδρόμιο και θυμάμαι πως κόστισε περίπου το ίδιο με το να πηγαίναμε με ΜΜΜ 3 άτομα. Πιστεύω πως θα πρέπει να το συμπεριλάβει κάποιος στο πακέτο. Εμείς φτάσαμε ξημερώματα και ήταν πολύ ωραίο που ο Peter μας περίμενε εκεί και μας πήγε κατ' ευθείαν στο διαμέρισμα.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
VK apartments. Είναι όπως είπα κάτω από το κάστρο, ήταν καθαρά,άνετα, σε βολική τοποθεσία. Επίσης είχαμε ζητήσει μεταφορά απο και προς το αεροδρόμιο και θυμάμαι πως κόστισε περίπου το ίδιο με το να πηγαίναμε με ΜΜΜ 3 άτομα. Πιστεύω πως θα πρέπει να το συμπεριλάβει κάποιος στο πακέτο. Εμείς φτάσαμε ξημερώματα και ήταν πολύ ωραίο που ο Peter μας περίμενε εκεί και μας πήγε κατ' ευθείαν στο διαμέρισμα.
Eυχαριστώ skoumpi... Με βοήθησες αρκετά!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Να 'σαι καλά. Είχαμε μείνει στο διαμέρισμα Janska C νομίζω!!!!!
Είδα οτι στο booking έχει κάποιο πρόβλημα και δεν είναι διαθέσιμο... Απο εκεί το είχαμε κλείσει.
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στην Πράγα δεν έχω πάει, όμως έχω μείνει σε apartment στη Μαδρίτη. Σαν φιλοσοφία μας άρεσε πολύ επειδή ήταν πολύ άνετο, πλήρως εξοπλισμένο και σε πολύ καλή τιμή. Εξυπηρετικότατοι οι υπεύθυνοι κλπ. Όμως ήταν σε μία αρχαία πολυκατοικία που σε τρόμαζε τη νύχτα όταν έμπαινες μέσα, επειδή φαινόταν λίγο δαιδαλώδης, δε λειτουργούσαν όλα τα φώτα, και βρισκόταν και σε ένα στενό αρκετά μακρυά από κεντρικό δρόμο... Έτσι όταν οι 2 άντρες της παρέας πήγαν στο Bernabeu να δουν αγώνα, και μείναμε εμείς σπίτι, είχαμε αγριευτεί λίγο. Όταν δε ξεκινήσαμε να πάμε να τους βρούμε, και μέχρι να φτάσουμε από το apartment ως στην Plaza Espana που ήταν το πλησιέστερο μετρό, τα 'χαμε κάνει λίγο πάνω μας :p

Anyway, το point μου είναι ότι τα διαμερίσματα με το να μην έχουν reception μπορεί να είναι κάπως απομονωμένα και creepy, γι'αυτό πρέπει να είναι τουλάχιστον απαραίτητα σε κεντρικό δρόμο (και κατά προτίμηση κοντά σε μετρό). Σχεδόν η ίδια παρέα, κλείσαμε το Μάιο apartment στη Βαρκελώνη, αυτή τη φορά όμως στην πιο κεντρική λεωφόρο της Βαρκελώνης, και ακριβώς πάνω από το μετρό. Κατα τα άλλα, αξίζει με χίλια να μένεις σε διαμέρισμα στις διακοπές σου, όχι μόνο από άποψη χρημάτων, αλλά και λόγω του ότι σε κάνει να νιώθεις "ντόπιος" και να τη ζεις την πόλη καλύτερα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom