Σχετικα με εισητηρια...

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Η aegean πριν κανα μηνα ειχε αυτη την προσφορα(http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...%EF%F1%DC-%E5%F3%F9%F4%E5%F1%E9%EA%EF%FD.html)...Και εκλεισα εισητηρια απο Θεσσαλονικη για Ροδο με 140 ευρω...Που παλι δεν ηταν ακριβως η προσφορα αλλα νομιζαμε οτι τα πηραμε φτηνα...Και μπαινω πριν απο λιγο και βρισκω για την ιδια ημερομηνια 66 ευρω...Η ημερομηνια ειναι 25 Ιουλιου με 2 Αυγουστου...Τα 140 ευρω ειναι καλα για εκεινη την περιοδο η ειναι η κανονικη τιμη για Ροδο???Νιωθω πολυ μαλ...ς...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χάρηκα και εγώ που είναι τόσο φτηνά για Ρόδο εκείνη τη περίοδο που θέλω να δω τα κουμπαράκια μου, ΑΛΛΑ με επιστροφή ειναι 147 ευρώ και όχι 66, εσυ μιλάς για oneway 140?
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Eντάξει βρε, συμβαίνουν αυτά... Σπαστικά, αλλά συμβαίνουν... Δεν είναι κακή η τιμή που βρήκες. Μπορεί να μην είναι καμία τρελή προσφορά, αλλα δεν είναι άσχημη... Κι εγώ το παθα με τη Βαρκελώνη που θα πάω τώρα. Ειχαν βγάλει προσφορά, άργησα να κλείσω, βρήκα με 150, τα κλεισα βιαστικά, και 1 μήνα μετά έκλεισε για τις ίδιες μέρες και ο bro με 126... Συμβαίνουν αυτά, αλλά και πάλι καλές είναι οι τιμές...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σπάζεσαι λιγάκι! Αλλά αν έμπαινες και έβλεπες διπλάσια τιμή από αυτή που είχες κλείσει δεν θα έλεγες τίποτα! Έτσι είναι αυτά! Δεν μπορείς να το ρισκάρεις γιατί δεν είσαι σίγουρος!
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Χάρηκα και εγώ που είναι τόσο φτηνά για Ρόδο εκείνη τη περίοδο που θέλω να δω τα κουμπαράκια μου, ΑΛΛΑ με επιστροφή ειναι 147 ευρώ και όχι 66, εσυ μιλάς για oneway 140?
Οχι πανε ελα...
 

DimiT

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Με καλύπτει ο τίτλος του θέματος οπότε δεν ανοίγω καινούριο.
Ενδιαφέρομαι για ταξίδι στη λατινική Αμερική. Μόνο αεροπορικά εισητήρια, από διαμονή και περιήγηση έχω κάνει τα κουμάντα μου. Οι τιμές είναι τσουχτερές όμως... Το μόνο καλό είναι είμαι ευέλικτος στις ημερομηνίες. Γνωρίζει κανεις την καλύτερη προσέγγιση για χαμηλό κόστος;
Ψάχνω μόνος σε μηχανές αναζήτησης αεροπορικών εισητηρίων; Κοιτάω σε συγκεκριμένα site προσφορών; Υπάρχει περίπτωση ταξιδιωτικό γραφείο στην πόλη μου να βρει κάτι καλό που εγώ δεν βρίσκω στο internet (δεν ενδιαφέρομαι για ταξιδιωτικό πακέτο όπως είπα και πριν);

Ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με καλύπτει ο τίτλος του θέματος οπότε δεν ανοίγω καινούριο.
Ενδιαφέρομαι για ταξίδι στη λατινική Αμερική. Μόνο αεροπορικά εισητήρια, από διαμονή και περιήγηση έχω κάνει τα κουμάντα μου. Οι τιμές είναι τσουχτερές όμως... Το μόνο καλό είναι είμαι ευέλικτος στις ημερομηνίες. Γνωρίζει κανεις την καλύτερη προσέγγιση για χαμηλό κόστος;
Ψάχνω μόνος σε μηχανές αναζήτησης αεροπορικών εισητηρίων; Κοιτάω σε συγκεκριμένα site προσφορών; Υπάρχει περίπτωση ταξιδιωτικό γραφείο στην πόλη μου να βρει κάτι καλό που εγώ δεν βρίσκω στο internet (δεν ενδιαφέρομαι για ταξιδιωτικό πακέτο όπως είπα και πριν);

Ευχαριστώ
Καλύτερη προσέγγιση? Υπομονή κι επιμονή. Κατά καιρούς βγαίνουν προσφορές - αλλά σπανίζουν και διαρκούν λίγο.... (το 2009, π.χ., η Lufthansa έβγαλε Buenos Aires μετ' επιστροφής με ?550).
Αν ενδιαφέρεσαι για προορισμούς από τον Αμαζόνιο και πάνω, δες και την περίπτωση να πετάξεις φτηνά για Miami/Houston και να πάρεις από κει άλλη πτήση. Από τον Αμαζόνιο και κάτω, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Πρέπει να βρεις προσφορά από Ευρώπη για κει, και οι εταιρίες που πετάνε προς τα κει είναι λίγες και ακριβές...

Ένα ταξιδιωτικό γραφείο πάντα μπορεί να βοηθήσει, αρκεί να είναι "σχετικός" και να έχει τη διάθεση να το ψάξει λίγο παραπάνω. Κάποια γραφεία (στην επαρχία κυρίως) δεν τηρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις και απλώς μεταπωλούν υπηρεσίες άλλων.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.015
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom