Γενικά Σύγχυση λόγω διακοπών...Τα φώτα σας παρακαλώ!

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Κανε την ερευνα σου και θα αποφασισεις.Οπως ειπαμε,η Συρος εχει και τα καλα της και τα μειον της.Εγω πραγματικα ειχα περασει υπεροχα!Καλο ψαξιμο!:)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
εσύ πάντως μάλλον παίρνεις ποσοστά από τις τηγανίτες! Δεν εξηγείται αλλιώς!! :haha::haha::haha:
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
εσύ πάντως μάλλον παίρνεις ποσοστά από τις τηγανίτες! Δεν εξηγείται αλλιώς!! :haha::haha::haha:
Καλε ηταν το μονο ποστ στο οποιο ημουν μετρημενη και καθολου πιεστικη!!
Ποσοστα δεν παιρνω απο τις τηγανιτες αλλα αν ημουν μονιμη κατοικος Συρου καθε μερα σε εκεινο το μαγαζι θα την εβγαζα:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως μαγευτηκα με τις φωτο της Φολεγανδρου.Παντως αν καταληξεις σε Συρο ο galat -μελος του φορουμ- ειναι ο ανθρωπος σου για ινφο,γιατι διαμενει εκει.
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Όσο κι αν σου κάνει εντύπωση δεν μου αρέσει η Μήλος...Μόνο για τις παραλίες έχω ακούσει καλά λόγια αλλά κατά τ' άλλα για το λιμάνι και την Χώρα δεν έχω ακούσει και τις καλύτερες εντυπώσεις...

Αστυπάλαια ήθελα κι εγώ κάποια στιγμή αλλά δεν το έψαξα παραπάνω...Έλεγα όμως να μην χάσω πολλές ώρες στα πέρα-δώθε...Θυμάσαι μήπως πόσες ώρες είναι?Από παραλίες και φαγητό τι λέει?
Βλεπω εχεις ψιλοαποφασισει για συρο αλλα για μενα καλο ειναι να την αφησεις για κανα 3ημερο αφου ειναι κ κοντα κ επισης απο παραλιες πολυ μετρια πραγματα.
Mηλος οντως το λιμανι δεν ειναι καθολου γραφικο αλλα η Πλακα ειναι απιστευτη,αμφιθεατρικα και ακρως κυκλαδιτικη.Το τεραστιο πλεονεκτημα ειναι οτι εχει συχνη συγκοινωνια για παντου και οι πολλες και καλες παραλιες τις.
Αστυπαλαια τι να πω,κ εμενα καποιος μου προτεινε να παω κ ημουν πολυ διστακτικος αλλα ειναι μεχρι τωρα το καλυτερο νησι που εχω παει,και εχω παει σε πολλα.Παραλιες απιστευτες με διαφανα νερα,και γαλαζοπρασινα τυρκουαζ στα απεναντι ακατοικητα νησακια,καλο και φθηνο φαγητο,τρωγαμε του σκασμου με 25ευρω 2ατομα,διαμονη τελη ιουλη διναμε 35 ευρω δικλινο αυγουστο βρισκεις με 50 λογικα. το καραβι φευγει 17:30 απο πειραια και φθανει καπου 4:00 ξημερωματα,υπολογισε τις ωρες(εισιτηριο αν θυμαμαι καλα 32 ευρω).Εχει και αεροδρομιο παντως αν θες να δωσεις λιγο παραπανω και να σε σε μιση ωριτσα και μεσημερι.κ μεις 6 μερες πηγαμε δεν μου φανηκαν λιγες,ασχετα που δεν ηθελα να φυγω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω θα επιβεβαιωσω για την πανεμορφη Χωρα της Αστροπαλιας ...δεν θα επιβεβαιωσω για τις παραλιες ομως.Ομορφα νερα ..καθαρα ..αλλα οχι οπως αλλα νησια .τεσπα γουστα ειναι αυτα.
Το νησι εχει υποδομη για τον Αυγουστο και τοτε γινεται ο πανικος..αρχες Σεπτεμβρη που ειχα παει εγω δεν υπηρχε κολυμπηθροξυλο!!!
Πολυ ωραιο ψαρι οντως!!
Οσο για τις συγκοινωνιες που ζητησε η κοπελα ..δε νομιζω οτι εχει κ το τρομερο δικτυο...δεν ξερω αν εφτιαξαν τα πραγματα γιατι εχω χρονια να παω ..αλλα το βορειο κομματι του νησιου ..δεν ηταν καθολου προσβασιμο με λεωφορεια.
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Εγω θα επιβεβαιωσω για την πανεμορφη Χωρα της Αστροπαλιας ...δεν θα επιβεβαιωσω για τις παραλιες ομως.Ομορφα νερα ..καθαρα ..αλλα οχι οπως αλλα νησια .τεσπα γουστα ειναι αυτα.
Το νησι εχει υποδομη για τον Αυγουστο και τοτε γινεται ο πανικος..αρχες Σεπτεμβρη που ειχα παει εγω δεν υπηρχε κολυμπηθροξυλο!!!
Πολυ ωραιο ψαρι οντως!!
Οσο για τις συγκοινωνιες που ζητησε η κοπελα ..δε νομιζω οτι εχει κ το τρομερο δικτυο...δεν ξερω αν εφτιαξαν τα πραγματα γιατι εχω χρονια να παω ..αλλα το βορειο κομματι του νησιου ..δεν ηταν καθολου προσβασιμο με λεωφορεια.
πλακα κανεις για τις παραλιες!στα νησακια που πας με καραβακι δεν εχω ξαναδει τετοια νερα και τετοια χρωματα,εχω και φωτο για οσους ενδιαφερονται.απο κει κ περα με λεωφ μπορεις να πας σε 3-4 παραλιες που ειναι πεντακαθαρα νερα και αρκετα ομορφες,ενω στο λιβαδι κολυμπας με θεα το καστρο τι καλυτερο!οι μονες καλες που θες αμαξι ειναι αγ.κωσταντινος και καμινακια,και οι 2 εξαιρετικες.συγκοινωνια εχει μια διαδρομη μονο,αφου το νησι εχει 2 οικισμους και σε αυτη τη διαδρομη ειναι οι 3-4 παραλιες που ειπα,δρομολογια συχνα.το βορειο μερος που να χει συγκοινωνια εδω δεν εχει δρομους καλα καλα!
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Sailormoon συμφωνώ με την ikarialover!Κάτι bonus παίρνεις εσύ σίγουρα!χαχαχαχα!:bleh:

Κλεοπάτρα κι εγώ το ίδιο έπαθα με την Φολέγανδρο!:roll:
Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω αλλά θα το έχω υπόψην μου!:)

MagicJim μπορείς να μου δώσεις μερικές ακόμα πληροφορίες για Μήλο?Διαμονή,ζωή εκεί,κόσμος κλπ...Έχω ακούσεις πως είναι υπερβολικά..ζευγαρονήσι!Κάπου είχα διαβάσει πως η Μήλος τον Αύγουστο είναι ευκαιρία για μπανιστήρι!:bleh:

Αστυπάλαια δεν θέλει τον έτερον ήμισυ!Είμαστε fun των Κυκλάδων εμείς βλέπεις και δεν πατάμε Δωδεκάνησα!:bleh:
Ε μα τι να πω???!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
πλακα κανεις για τις παραλιες!στα νησακια που πας με καραβακι δεν εχω ξαναδει τετοια νερα και τετοια χρωματα,εχω και φωτο για οσους ενδιαφερονται.απο κει κ περα με λεωφ μπορεις να πας σε 3-4 παραλιες που ειναι πεντακαθαρα νερα και αρκετα ομορφες,ενω στο λιβαδι κολυμπας με θεα το καστρο τι καλυτερο!οι μονες καλες που θες αμαξι ειναι αγ.κωσταντινος και καμινακια,και οι 2 εξαιρετικες.συγκοινωνια εχει μια διαδρομη μονο,αφου το νησι εχει 2 οικισμους και σε αυτη τη διαδρομη ειναι οι 3-4 παραλιες που ειπα,δρομολογια συχνα.το βορειο μερος που να χει συγκοινωνια εδω δεν εχει δρομους καλα καλα!
Στα 2 νησακια Κουνουπα -Κουτσομυτη πηγα και στα Καμινακια (αναφερω αυτες γιατι θεωρουνται οι καλυτερες)
Δεν επεσα ξερη ..οπως με παραλιες Κρητης -Επτανησων-Χαλκιδικης-Ελαφονησου ..γιαυτο το αναφερω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom