Γενικά Σύντομη απόδραση

Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα!Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό θα έλεγα και αποφάσισα να γίνω και εγώ μέλος!Καλώς σας βρήκα λοιπόν....

Σκέφτομαι ένα απο αυτά τα Σαββατοκύριακα-άντε το πολύ τριήμερο-να κάνω μία σύντομη απόδραση με το πρόσωπο :lol: και θέλω την βοήθεια σας στην επιλογή προορισμού σε νησί(εκτός από το Αγκίστρι που είχαμε πάει πέρσι).Θα θέλαμε να είναι ήσυχο το μέρος,όχι πολύ τουριστικό και η διάρκεια του ταξιδιού όχι μεγαλύτερη από 5 ώρες!
Περιμένω τις προτάσεις και τις ιδέες σας!;)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ προτείνω Πόρο.
Καταρχήν για όσους το ξέρουν καλά είναι ένα όμορφο νησί με καλές παραλίες για όλα τα γούστα (Ασκελι, Μοναστήρι, Λιμανάκι της Αγάπης, Ρώσικος Ναύσταθμος).
Εχεις σαφώς πολλές επιλογές για φαι και διαμονή και σε καλύτερες τιμές από Υδρα και Σπέτσες, τις οποίες δεν στις προτείνω, καθώς ζήτησες κάτι όχι πολύ τουριστικό.
Μπορείς να πας είτε με πλοιο είτε με αυτοκίνητο μέχρι τον Γαλατά και από εκεί παίρνεις καραβάκι.
Συγκοινωνίες έχει για όλες τις παραλίες που σου είπα, σε περίπτωση που δεν έχετε μεταφορικό μέσο, αν και μπορείτε να νοικιάσετε εύκολα μια γουρούνα
Αν πάλι υπάρχει περίπτωση να προτιμήσετε κάτι όχι σε νησί, προτεινω Ναύπακτο.

Και φυσικά καλωσήρθες στην παρέα μας.
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Εγώ προτείνω Πόρο.
Καταρχήν για όσους το ξέρουν καλά είναι ένα όμορφο νησί με καλές παραλίες για όλα τα γούστα (Ασκελι, Μοναστήρι, Λιμανάκι της Αγάπης, Ρώσικος Ναύσταθμος).
Εχεις σαφώς πολλές επιλογές για φαι και διαμονή και σε καλύτερες τιμές από Υδρα και Σπέτσες, τις οποίες δεν στις προτείνω, καθώς ζήτησες κάτι όχι πολύ τουριστικό.
Συμφωνω απολυτα...

Αλλη μια επιλογη ειναι Ανδρος που ειναι κοντα αλλα εχει μεγαλες αποστασεις για 3μερο και χρειαζετε αυτοκινητο...

Βεβαια οπως ειπε ο dik-7 μπορειτε να μην επιλεξετε νησι οποτε θα γλιτωσετε χρονο,αφου εχετε 3μερο κ ειναι πολυτιμος...
Ναυπακτος οντως καλη επιλογη...Εγω θα πω προς Πηλιο...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σύρος; Αρκετά κοντινή επιλογή, οικονομική και έχει και τις ρομαντικές τις πλευρές, κατάλληλες για ζευγάρια!
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Σύρος; Αρκετά κοντινή επιλογή, οικονομική και έχει και τις ρομαντικές τις πλευρές, κατάλληλες για ζευγάρια!
Θα συμφωνήσω απόλυτα...και με την ευκαιρία καλώς ήρθες!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
5
Likes
0
Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις!Με βοηθήσατε αρκετά θα έλεγα....
Πόρο έχω πάει και δεν μ'ενθουσίασε
Η Σύρος επίσης είναι μία πολύ καλή επιλογή αλλά επίσης έχω ξαναπάει
Είμαι και πολυταξιδευμένη βλέπετε! :bleh:
Η Άνδρος μου αρέσει σαν επιλογή και η Ανατολική Εύβοια!

Επίσης το Πήλιο μου το πρότεινε πριν λίγο ένας φίλος που έχει πάει και μου κίνησε το ενδιαφέρον ψάχνοντας το στο ιντερνετ!Έχει τύχει να ξαναπάτε;Αν ναι έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μέρος για να μείνουμε;Κατά προτίμηση ξενώνα!:D
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Aν και θα σας γοητέψει, νομίζω πως το Ανατολικό Πήλιο θα σας κουράσει μόνο για ένα ΣΚ/3ήμερο με αναχώρηση από Αθήνα.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
dik-7 ευχαριστω πολυ! :cool:

Παναγιώτα έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκτός από Ανατολική Εύβοια;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν ξερω αν προσεξες ότι παραπάνω εκτος από Πόρο πρότεινα και Ναυπακτο.
Είναι πολύ όμορφη πόλη και μπορείς να κάνεις τα μπανια σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom