Γενικά Ταξίδια με αεροπλάνο

Asimina1978

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα. Τελικά τα κατάφερα με το αεροπλάνο και πέρασα πολύ καλά στην Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας. Ήταν πράγματι πολύ εύκολο. Λέω να το συνεχίσω. Μόνο στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης μόλις πήγα να πάρω τα πράγματα μου ο πίνακας δεν έγραφε τον προορισμό μου. Τελικά ρώτησα και μου είπανε. Ευχαριστώ και πάλι.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μπράβο, και σε άλλα με υγεία.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εύγε ασημίνα!!!!!!
είσαι έτοιμη τώρα να πετάξεις αλάσκα!!!
καλό ταξίδι.
 

mairook

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρισακι Υφαντης!
Να κανω κι εγω μια ερωτηση ? Πηρα προχτες ενα αρωμα συσκευασιας 100ml Μπορω να το εχω στις χειραποσκευες?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιπόν λίγο εξειδικευμένη η ερώτηση αλλά θα την κάνω να μαζέψω γνώμες.

Υπάρχουν κάποιοι αναπτήρες τύπου "torch" οι οποίοι έχω διαβάσει μετά βεβαιότητας ότι απαγορεύονται στις αμερικάνικες πτήσεις ακόμα και στις αποσκευές.Υπάρχει συγκεκριμένη αναφορά στα "απαγορευμένα".

Στην Ευρώπη όμως τι ισχύει;
Όσο κι αν διάβασα τον κανονισμό δεν βρήκα πουθενά κάτι σχετικό εκτός από τα γενικά.Να υποθέσω ότι είναι στην ευχέρεια του ελέγχου να το κατάσχει.Κι αν το έχω στην βαλίτσα και θεωρηθεί επικίνδυνο θα ανοιχτεί η βαλίτσα εν τη απουσία μου;
 

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
Λοιπόν λίγο εξειδικευμένη η ερώτηση αλλά θα την κάνω να μαζέψω γνώμες.

Υπάρχουν κάποιοι αναπτήρες τύπου "torch" οι οποίοι έχω διαβάσει μετά βεβαιότητας ότι απαγορεύονται στις αμερικάνικες πτήσεις ακόμα και στις αποσκευές.Υπάρχει συγκεκριμένη αναφορά στα "απαγορευμένα".

Στην Ευρώπη όμως τι ισχύει;
Όσο κι αν διάβασα τον κανονισμό δεν βρήκα πουθενά κάτι σχετικό εκτός από τα γενικά.Να υποθέσω ότι είναι στην ευχέρεια του ελέγχου να το κατάσχει.Κι αν το έχω στην βαλίτσα και θεωρηθεί επικίνδυνο θα ανοιχτεί η βαλίτσα εν τη απουσία μου;
..........
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΑΙ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΨΕΤΕ. ΠΩΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ?
Καταρχην εξομολογουμαστε συχνα. Φροντιζουμε να ειμαστε καλοι ανθρωποι για να τα εχουμε καλα με τον Αγ Πετρο. Δεν παιρνουμε ποτε μαζι τα παιδια μας για να συνεχιστει η διαιωνιση του ειδους. Οσοι εχουμε περιουσια φροντιζουμε για διαθηκη ωστε να μη σφαζονται οι κληρονομοι. Δεν παιρνουμε πολλα λεφτα μαζι μας, ας καει καλυτερα η καρτα. Φροντιζουμε να φοραμε κατι αναγνωριστικο που να αντεχει στις ψηλες θερμοκρασιες, τα διαβατηρια καιγονται ωσπου να πεις κιμινο. Και το κυριοτερο, πριν το ταξιδι μπαινεις στο :: | :: ωστε στην επιστροφη ολη η τελετη να εχει την προσωπικη σου μοναδικη πινελιά...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καταρχην εξομολογουμαστε συχνα. Φροντιζουμε να ειμαστε καλοι ανθρωποι για να τα εχουμε καλα με τον Αγ Πετρο. Δεν παιρνουμε ποτε μαζι τα παιδια μας για να συνεχιστει η διαιωνιση του ειδους. Οσοι εχουμε περιουσια φροντιζουμε για διαθηκη ωστε να μη σφαζονται οι κληρονομοι. Δεν παιρνουμε πολλα λεφτα μαζι μας, ας καει καλυτερα η καρτα. Φροντιζουμε να φοραμε κατι αναγνωριστικο που να αντεχει στις ψηλες θερμοκρασιες, τα διαβατηρια καιγονται ωσπου να πεις κιμινο. Και το κυριοτερο, πριν το ταξιδι μπαινεις στο :: | :: ωστε στην επιστροφη ολη η τελετη να εχει την προσωπικη σου μοναδικη πινελιά...
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Καταρχην εξομολογουμαστε συχνα. Φροντιζουμε να ειμαστε καλοι ανθρωποι για να τα εχουμε καλα με τον Αγ Πετρο. Δεν παιρνουμε ποτε μαζι τα παιδια μας για να συνεχιστει η διαιωνιση του ειδους. Οσοι εχουμε περιουσια φροντιζουμε για διαθηκη ωστε να μη σφαζονται οι κληρονομοι. Δεν παιρνουμε πολλα λεφτα μαζι μας, ας καει καλυτερα η καρτα. Φροντιζουμε να φοραμε κατι αναγνωριστικο που να αντεχει στις ψηλες θερμοκρασιες, τα διαβατηρια καιγονται ωσπου να πεις κιμινο. Και το κυριοτερο, πριν το ταξιδι μπαινεις στο :: | :: ωστε στην επιστροφη ολη η τελετη να εχει την προσωπικη σου μοναδικη πινελιά...
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom