ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΝΑΙ Η ΟΧΙ????

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΕ RYANAIR ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.
ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΑΓΓΛΙΑ.
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλημέρα λίγη βοήθεια θα ήθελα,θα κλείσω με ryanair και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω ταξιδιωτική ασφάλιση,και αν ναι δεν έχει την Ελλάδα στις επιλογές,τι να κάνω???
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μηπως να παρεις καμια ταξιδιωτικη ετησια;
 

gwrget

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
δεν εχουν κανα email να τους στείλεις???
τελικά δεν έβαλα το άφησα λίγο αυτό το θέμα γιατι μου προέκυψε άλλο πιο σοβαρό,
έγραψα 2 φορές το μικρό όνομα του δεύτερου επιβάτη αντί του επωνύμου και μου ζητάνε 100 ευρώ και on line και τηλεφωνικός.
Τελευταία μου επιλογή είναι το help desk του αεροδρομίου,θα πάω το σάββατο.
Κάπου διάβασα οτι κάποιος έκανε την αλλαγή αλλά μετα το on line χωρίς πρόβλημα,θα δοκιμάσω και αν δε γίνει πάλι θα τα σκάσω τα 100.
ευχαριστω
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ασφάλιση για Ζιμπάμπουε:

χρειάζομαι ή όχι; Είναι υποχρεωτική; Δεν έχω ιδέα...

Φαντάζομαι πως για Ν.Αφρική δε θα χειάζομαι, ε;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Ασφάλιση για Ζιμπάμπουε:

χρειάζομαι ή όχι; Είναι υποχρεωτική; Δεν έχω ιδέα...

Φαντάζομαι πως για Ν.Αφρική δε θα χειάζομαι, ε;
Να κάνεις οπωσδήποτε μια online ταξιδιωτική ασφάλεια. Τα 50-60 Ευρώ που θα στοιχίσει είναι σταγόνα στον ωκεανό συγκρινόμενη με το κόστος του ταξιδιού σου, ενώ μπορεί να αποδειχθεί σωτήρια (χτύπα ξύλο βέβαια, αν και δεν είναι μόνο για θέματα υγείας, είναι και για χαμένες πτήσεις/καθυστερήσεις κτλ.). Αν πας δε με πρακτορείο, είναι πολύ πιθανό να είναι υποχρεωτική η ασφάλεια για να συμμετέχεις στο πρόγραμμα!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Να κάνεις οπωσδήποτε μια online ταξιδιωτική ασφάλεια. Τα 50-60 Ευρώ που θα στοιχίσει είναι σταγόνα στον ωκεανό συγκρινόμενη με το κόστος του ταξιδιού σου, ενώ μπορεί να αποδειχθεί σωτήρια (χτύπα ξύλο βέβαια, αν και δεν είναι μόνο για θέματα υγείας, είναι και για χαμένες πτήσεις/καθυστερήσεις κτλ.). Αν πας δε με πρακτορείο, είναι πολύ πιθανό να είναι υποχρεωτική η ασφάλεια για να συμμετέχεις στο πρόγραμμα!
Μόνο για Ζιμπάμπουε χρειάζομαι;

Και...πώς αγοράσω online ασφάλεια;

Δε θα πάω με γκρούπ, αλλά εκεί θα έχω κανέναν ξεναγό σε τουρ κλπ, προσπαθώ να κανονίσω...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Την ασφάλεια τη κάνεις για το σύνολο του ταξιδιού σου. Ψάξε και βρες ένα παλαιότερο τόπικ, έχει συζητηθεί στο φόρουμ, έχει μέσα και προτάσεις ασφαλιστικών εταιρειών.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχω καταμπερδευτεί, 3 θέματα και το κάθε θέμα παραπέμπει σε 10 σάι.
Να αγοράσω μία, τη πιο φτηνή που να έχει ιατρικά μέσα, άντε και κανένα σπορ (λέμε τώρα) να τελειώνω;
Ή παίζει ρόλο και η εταιρία άραγε;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom