ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΥΡ. ΓΡΑΦΕΙΟ

KARANOS_

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Δεν το εχω δοκιμασει ποτε και το σκεφτομε σοβαρα: να φυγω αιφνιδιαστικα με οτι βολικο πακετο μου βρεθει για καποιο ελληνικο νησι τις επομενες μερες...αφετηρια η θεσσαλονικη...
,διακοπές μόνος με τελεια διαθεση και ο θεος βοηθος...
εχετε να μου επισημανεται κατι το ιδιαιτερο ?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλά θα κάνεις και θα φύγεις μόνος σου .το ένα το βρήκαμε!
το άλλο,κάνε μιά βόλτα σήμερα πές τι προσφέρουν τα πρακτορεία απο θεσσαλονίκη,και θα ρίξομε ιδέες....εξάλλου απο τώρα και μετά,παντού θα το ευχαριστηθείς,μιάς και ο όχλος παίρνει τους δρόμους του γυρισμού!!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και εννοειται οτι δεν χρειαζεσαι πρακτορειο και πακετο φωτια για την ελλαδιτσα μας!!!!
μονο την διαθεση σου χρειαζεσαι!και εμεις θα σε βοηθησουμε.
 

Atithash

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας-Μαϊαμι
Αφού έχεις πάρει ήδη τη μεγάλη απόφαση να πάς μόνος, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες..
Δε νομίζω πως χρειάζεσαι ιδιαίτερη βοήθεια απο ταξιδιωτικά γραφεία, μιάς και τώρα επιστρέφουν όλοι σιγά σιγά... Πρέπει να κοιτάξεις τί ακριβώς ψάχνεις όμως...τί νησί? Ηρεμο για χαλάρωση, ησυχία ,μπάνιο και καλό φαγητό? Διασκέδαση, βαβούρα κτλ? Εχουν μεγάλη σημασία αυτά..
Εχω να σου προτείνω 2 προορισμούς. Μήλο και Σκόπελο...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Δεν το εχω δοκιμασει ποτε και το σκεφτομε σοβαρα: να φυγω αιφνιδιαστικα με οτι βολικο πακετο μου βρεθει για καποιο ελληνικο νησι τις επομενες μερες...αφετηρια η θεσσαλονικη...
,διακοπές μόνος με τελεια διαθεση και ο θεος βοηθος...
εχετε να μου επισημανεται κατι το ιδιαιτερο ?
Εγώ που είμαι από Μυτιλήνη και μου αρέσει πολύ το νησί, θα σου πρότεινα να έρθεις. Πρόκειται για ένα μεγάλο νησί, που έχει πολλά να δεις και αρκετές παραλίες για κολύμπι!Απλά είναι λίγο μακριά...Αν το αποφασίσεις μπορώ να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Συμφωνώ και εγώ με τους υπόλοιπους φίλους πως για ελληνικό νησί δε χρειάζεται οργάνωση από πρακτορείο.Εκτός εάν προτιμάς γκρουπ για να βρεις και κάποια παρέα και να μην είσαι εντελώς μόνος.:roll:
 

KARANOS_

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Παιδια ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις ,γιατι φευγω το πολυ σε 2 μερες..
ψαχνω κατι ποιοτικο αλλά οχι εντελώς ήσυχο, το κυριωτερο είναι ότι βαριεμαι να ταξιδευω με πλοιο και ψαχνω απο θεσσαλονικη κατι με αεροπλανο...
το γραφειο το σκεφτομαι νομιζοντας οτι πχ θα βρω και μια επιπλεον εναλλακτικη....
 

KARANOS_

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
μπορει να γινει μια συγκριση απο οσους ξερουν αναμεσα σε Μολυβο Λεσβου, Σκιαθο και Ζακυνθου ? ειμαι αναμεσα σε αυτες τις ειπλογες με δεδομενο ότι η Μηλος πρεπει να ειναι πολυ ήσυχη....χμ....
 

haristso

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
καλημερα κι απο μενα.για την ησυχια της μηλου δεν το συζητω!οση εχει το τυπογραφειο που δουλευω αλλη τοση ησυχια εχει και η μηλος.καταρχην απο τα 3 νησια που ανεφερες νομιζω πως μονο η μυτιληνη συνδεεται απευθειας αεροπορικως με θεσσαλονικη.εκτος απο aegean και ο.α. υπαρχει και η athens airways.μεταξυ των 3 θα διαλεγα μολυβο,οχι γιατι καταγομαι απο κει,απλα ειναι πολυ πιο ηρεμα σε σχεση με τα αλλα 2,με πιο φθηνη(αλλα οχι φτηνη!) ζωη,και ωραιες παραλιες τριγυρω(π.χ. εφταλου η αναξος).απο το αεροδρομιο της μυτιληνης ειναι περιπου 1 με 1,5 ωρα,νοικιασε ενα αυτοκινητο γιατι το νησι ειναι πολυ ομορφο.αν θες κοσμο και νυχτερινη διασκεδαση εντονη,θα σου προτεινα τα αλλα 2.οπου και να πας να περασεις ομορφα!
 

KARANOS_

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
ημουν και περυσι Σκιαθο (ηταν πολύ καλα !) αλλα και πριν ενα μηνα...(επισης καλα)! ..το λοιπόν....το βρίσκεται υπερβολικό το ότι σκεφτομαι να πάω παλι? ειναι ευκολα προσβασιμο για μένα..έχει αρκετη κίνηση...καταπληκτικες παραλιες .χμ..απλα σκεφτομαι μηπως βαρεθω αν και τις άλλες φορές δεν γυρισα το νησι πέρα απο τη Χωρα....παντως περυσι σκιαθο ηταν ο Αμπραμοβιτς και φετος ο Ριτσαρντ Γκηρ...(ασχετο αλλα το λεω):D:D
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.600
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Αφού πας μόνος σου και ανοργάνωτος θα σου πρότεινα με πακέτο από ταξ. πρακτορείο. Στις επιλογές που αναφέρεις εγώ θα προτιμούσα Σκιάθο. Επίσης προσθέτω και την Κω. Όχι μεγάλο νησί όπως Ρόδο ή Κρήτη. Εάν στο πακέτο υπάρχει η δυνατότητα αυτοκινήτου κλείστο από τώρα. Εκεί ή δεν θα βρεις ή θα το πληρώσεις 20-25% ακριβότερα. Και γενικά αν δοκιμάσεις να κλείσεις από μόνος σου όλες τις παροχές του πακέτου (αεροπορικά, ξενοδοχείο, ημιδιατροφή) θα σου στοιχίσουν τουλάχιστον 20% ακριβότερα. Στα συν επίσης ότι εύκολα θα κάνεις γνωριμίες και παρέα με άλλα άτομα που θα είστε μαζί (για το αντίθετο φύλο βέβαια αναφέρομαι;)). Εάν υπάρχει στο πακέτο δυνατότητα επιλογής της ημιδιατροφής σε μεσημεριανό ή βραδινό, προτίμησε το βραδινό. Καλά να περάσεις όπου πας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.547
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom