Τσεχική Δημοκρατία ΤΣΕΧΙΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.....?

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Δεν είναι είναι απαραίτητο. Αν κυκλοφορήσετε με τις συγκονωνίες θα είναι και ποιο ξεκούραστα και ποιο ασφαλές. Το ευτοκίνητο δεν χρειάζεται ούτε μέσα στο κρουμλοφ, ούτε στη Δρέσδη.Εύχομαι να πετύχετε μια συγκεκριμμενη εταιρία για το κρουμλοφ, να μείνετε με το στόμα ανοιχτο.Προσφέρουν καφε,χυμούς, κρουασαν για το καλό ταξίδι. Μεγαλεία!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
παιδια δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω.....επισης με ξεσηκωσατε...κ θα παω οπωσδηποτε εκει......στο Τσεσκυ Κρουμλωβ....

θα μεινουμε 5,5 μερες καθαρες....τα προλαβαινουμε ολα ε?
για τις ολοημερες...λεμε να νοικιασουμε αμαξακι....συμφωνειτε...?

για Δρεσδη τι λετε...? ειναι καμια 30αραι χμ απο karlovy vary......

κ παλι ευχαριστω......

α.....εχετε να προτεινετε κανενα καλο τζαζομπαρο....?
Και βεβαια θα πατε Δρεσδη...ειναι πολη ομορφη πολη,αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι γυρω στις 2,30 ωρες αποσταση αλλα αξιζει
Μια βολτα κατα μηκος στο ποταμι, η παλια πολη καταπληκτικη, αλλα και ο επαγγελματισμος των Γερμανων που δεν εχει καμμια σχεση με των Τσεχων....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ΣΕ ευχαριστω Χρυσα μου...λεγαμε να νοικιασουμε αμαξακι.....δεν συμφερει λες?
κ οικονομικα κ απο αποψη χρονου...?
γιατι να μπειτε στο τρυπάκι της ενοικίασης αφου με τρενο και λεωφορείο θα πατε ξεκούραστα και ξεγνοιαστα

αντε να πιειτε και παγωμένες pilsner και για μενα :lol::lol:
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
εχει και αλλη πλευρα ομορφα γραφικα και λιγοτερους τουριστες- Pustevny in Beskydy mountains , North Moravia - Moravian Karst
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
γιατι να μπειτε στο τρυπάκι της ενοικίασης αφου με τρενο και λεωφορείο θα πατε ξεκούραστα και ξεγνοιαστα

αντε να πιειτε και παγωμένες pilsner και για μενα :lol::lol:
εδω για παγωμένες pilsner κοντα στην πραγα και αξιζη τον κοπο
Velkopopovickύ Kozel - vstupnν strαnka
Velkopopovickύ Kozel - vstupnν strαnka:clap:
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
stalitsa σου δινω συμπληρωματικές για το απο που μπορείτε να βγάλετε εισητήρια για τις δυο προτάσεις που σου είπα.
1) για τσεσκυ κρουμλοφ θα βγάλετε εισητήρια στο σταθμό των λεωφορείων στη στάση του μετρό Florenc
2)Για τη Δρέσδη θα πάτε με τρένο και τα εισητήρια θα τα βγάλετε στο σταθμό που βρίσκεται στη στάση του μετρό Nadrazi Holesovice
τα εισητήρια τα βγάζαμε από την προηγούμενη μέρα για σιγουριά (απαραίτητο για το κρουμλοφ)
καλά να περάσετε
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
καλημερα! ειλικρινα ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες παιδια!!!
:)
πιθανον να σας ξαναςενοχλησω βεβαια....... :)
 

rena-giannis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Γεια σας και απο εμενα!!Με βοηθησατε κ εμενα πολυ γιατι Σαββατο πεταω κ εγω για Πραγα!ελπιζω να προλαβω να παω κ εγω γιατι θα μεινω μονο 4 μερεσ γεματες!
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
rena-giannis πηγατε????????? πως ηταν...?


παιδια καλημερα σε ολους.....βλεπω στο freemeteo τον καιρο λεει ολο για βροχες........
:-(.....βρεχει τοσο πολυ στην Πραγα ακομη κι αυτη την εποχη....?
ειναι κακο αυτο?θα εχουμε προβλημα εκει...? (αφελεις ερωτησεις...αλλα εχω αγχωθει....δεν μας φτανουν ολα τα υπολοιπα....να ευχαριστηθουμε το ταξιδακι τουλαχιστον.......)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
rena-giannis πηγατε????????? πως ηταν...?


παιδια καλημερα σε ολους.....βλεπω στο freemeteo τον καιρο λεει ολο για βροχες........
:-(.....βρεχει τοσο πολυ στην Πραγα ακομη κι αυτη την εποχη....?
ειναι κακο αυτο?θα εχουμε προβλημα εκει...? (αφελεις ερωτησεις...αλλα εχω αγχωθει....δεν μας φτανουν ολα τα υπολοιπα....να ευχαριστηθουμε το ταξιδακι τουλαχιστον.......)

πολυ βροχή !!!!!! σε συμβουλέυω να παρετε μαζί μπρατσάκια και σωσίβιο κουλούρα για την μέση :haha::haha:..


Η βροχή παντου ιδια ειναι ...παρτε ενα ελαφρύ αδιάβροχο μαζί και ολα καλά
περσυ πηγαμε τελος ιουνίου και εβρεχε -εβγαζε ηλιο -συννεφιαζε και ξαναεβρεχε κοινώς άστατος καιρός :).
και καλά να περάσετε
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
ok!!!! ευχαριστω!!
κ δεν εχω κ αδιαβροχο!!!!!

(το μωρο στη φωτο ειναι κουκλι!!!!!!!!!!)
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
εχω κι αλλη ερωτηση.....εχετε να προτεινε κανεναν καλο τουριστικο οδηγο να παρουμε μαζι μας?? κ κανενα βιβλιοπωλειο που να παω να ψαξω??
(δεν εχω ξαναφυγει εξωτερικο γι αυτο ειμαι τοσο ασχετη..... )

επισης...λεξικο θα μας χρειαστει? (τσεχικο) η ειμαστε οκ με τα αγγλικα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom