Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πολύ δυσκολη η σύγκριση αλλα για εμένα συνολικα υπερεχει. Ναδαλ βασιλιάς του rg φεντερερ του Wimbledon αλλά αυτη τη στιγμή εχει μεγαλύτερη ποικιλία σε gs και απεχει μολις ενα και απο τους δυο οντας νεώτερος
Τενιστικα ψηφιζω Νολε ως προσωπικότητα Ροτζερ
ΤΖΟΚΟΒΙΤΣ - ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ 3-2: Ανατροπή και 19ο Grand Slam ο Σέρβος (vids)

Ο Σέρβος που είναι στο Νο1 και έγινε ο πρώτος τενίστας στην open era που έχει τουλάχιστον 2 τίτλους και στα 4 Grand Slam επικράτησε στον μεγάλο τελικό σε 4.11' με 6-7 (6), 2-6, 6-3, 6-3, 6-4 του Έλληνα που έδειξε πολύ καλά στοιχεία άλλα όχι σ' όλο το παιχνίδι
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Όσο ασχετος και αν ειναι κάποιος φάνηκε απο τον ημιτελικό με τον Ναδάλ οτι ο Τσισιπάς πολύ δύσκολα θα νικούσε τον Τζόκοβιτς που είδαμε .. Εχει μέλλον λαμπρό μπροστά του..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ δυσκολη η σύγκριση αλλα για εμένα συνολικα υπερεχει. Ναδαλ βασιλιάς του rg φεντερερ του Wimbledon αλλά αυτη τη στιγμή εχει μεγαλύτερη ποικιλία σε gs και απεχει μολις ενα και απο τους δυο οντας νεώτερος
Τενιστικα ψηφιζω Νολε ως προσωπικότητα Ροτζερ
Νομίζω ότι είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα καταλήξει να είναι ρέκορντμαν σε GS αλλά στο prime του ο Φέντερερ ήταν καλύτερος για μένα, αρχοντικό στιλ, απαράμιλλη τεχνική, ε είχε θέματα στο consistency, αλλά αν δεν είχε θα είχε και 35 GS. Κέρδιζε σε όλες τις επιφάνειες, με ένα χέρι στο ρεβέρ, ίσως τον περάσει ο Τζόκοβιτς και σε διάρκεια, θα δούμε.

O Nadal τεχνικά για μένα πιο πίσω από τους άλλους δύο, με τρομερά ψυχικά αποθέματα και απίστευτες ανατροπές και αντοχή, αλλά τεχνικά υποδεέστερος, δεν μπαίνει στη συζήτηση των δύο πρώτων, αν δεν υπήρχε το RG μάλλον δε θα τον συζητούσαμε, τα 2/3 των τίτλων του εκεί είναι. Eντάξει, αν δεν ήταν γυάλινος θα μπορούσε να έχει μερικά παραπάνω, αλλά δεν αλλάζει η γνώμη μου. Είναι και βαρετός ως τύπος εκτός των άλλων.

Κορυφαίος όλων των εποχών θα μπορούσε να είναι ο Μποργκ (που τον είδα καλά σήμερα τον άνθρωπο) αλλά το έχασε με τα ψυχολογικά, την απόσυρση στα 26 και την εμμονή στις μεσαιωνικές ρακέτες. Με το Σάμπρας δεν τρελαινόμουν (με τον Αγκάσι λιγότερο) και για τους προ-1975 δεν έχω άποψη.
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Πάντως στην απονομή ήταν κατώτερος των περιστάσεων ο Τσιτσιπας. Είχε κατεβάσει μια μούρη, λίγο απολιτιστος και αδιάφορος. . Φάγανε όλη την ώρα ο Μπιορκ και ο Τζόκοβιτς να προσπαθούν να τον παρηγορησουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις. :)
Ε δε φαντάστηκα ότι θα τραυματίζουν και ο Ιρβινγκ. Ένας Ντουραντ μένει, προλαβαίνει να πάθει μια σκωλικοειδιτιδα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.877
Likes
26.698
Πάντως να μας λες τι στοίχημα παίζεις, μπας και παίξουμε το αντίθετο και κερδίσουμε.
υγ.
Δεν έχω ιδέα από στοίχημα. Δεν έχω παίξει ποτέ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
τραυματίστηκε ο Ίρβινκγ όπως ειπε ο Γιώργος ...αμα μπορεις να τα προβλέπεις και αυτα τοτε θα κανεις συνέχεια διακοπές και οχι μόνο στη γη αλλά και στο διάστημα... 130.000 bucks το δευτερόλεπτο θα στοιχίζει...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Πάντως στην απονομή ήταν κατώτερος των περιστάσεων ο Τσιτσιπας. Είχε κατεβάσει μια μούρη, λίγο απολιτιστος και αδιάφορος. . Φάγανε όλη την ώρα ο Μπιορκ και ο Τζόκοβιτς να προσπαθούν να τον παρηγορησουν.
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πέθανε η γιαγιά του 5 λεπτά πριν τον τελικό του Roland Garros (pics)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Κριμα για Ιρβινγκ και για Χαρντεν βεβαια γιατι τα ζευγάρια των τελικών στις αντίστοιχες περιφέρειες,philadelphia vs Nets και Phoenix vs Clippers(δεν εχουν περάσει ακομα αλλα θα...) δλδ θα ήταν Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΑ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κριμα για Ιρβινγκ και για Χαρντεν βεβαια γιατι τα ζευγάρια των τελικών στις αντίστοιχες περιφέρειες,philadelphia vs Nets και Phoenix vs Clippers(δεν εχουν περάσει ακομα αλλα θα...) δλδ θα ήταν Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΑ..
Δυστυχώς κάθε χρόνο στο ΝΒΑ οι πιο υγιείς το παίρνουν, όχι οι καλύτεροι. Στα πλέι οφ λείπουν πάντα μεγάλοι σταρ, ήδη φέτος μετράμε μείον Ντέιβις, ουσιαστικά Λεμπρον, Μάρεϊ, Χαρντεν, Ίρβιγκ, Μπράουν και άντε να δούμε ποια άλλη ομάδα θα στερηθεί σούπερ σταρ, ήδη ο Εμπιιντ παίζει με σκισμένο μηνός κι. Δε μιλάω για παίκτες επιπέδου Ιμπακα που είναι βασικοί με δυναμική να κρίνουν σειρά, όλα για καρα-σουπερ ολ σταρ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom