Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Τότε προς τι ο υποτιμητικός χαρακτηρισμός βαλκάνιος και βλάχο βαλκάνιος που διαβάσαμε αλλου; Αν το λάθος ειναι πράγματι των διοργανωτών και όχι μαιμουδια του αθλητή.
Εε φέρθηκε σαν Βλάχο Βαλκάνιος που πάει και καλά να τους κατουρήσει.. αλλά έφαγε τα μούτρα του!
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
817
Likes
10.379
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Διαβάζετε και αξιολογείτε τα γεγονότα.............................

1641578415313.png
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
με τις αποσαφηνίσεις και τις διευκρινήσεις μου θυμίσατε αυτη τη διαφήμιση...


 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το σε τι τους κορόιδεψε μένει να διευκρινιστεί. Όλοι το λέτε ουδείς απαντάει.
Στο έχουν αναφέρει τουλάχιστον τρεις: αιτηθηκε βιζα εξαίρεσης γνωρίζοντας ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις, δεν ήταν σε θέση να παρουσιάσει τα απαιτούμενα έγγραφα. Βεβαίωση ότι μπορεί να μπει στη χωρα υπό το καθεστώς εξαίρεσης, αν τα έγγραφά του εγκριθούν από τις αρχές κατά την είσοδο, που δεν εγκρίθηκαν. Αν δεν κοροιδευε δημοσίως τις αρχές στα σοσιαλ μύδια δε θα γινόταν τίποτε, αλλά επειδή το έκανε εξαγριωθηκε η κοινή γνώμη και πλέον δεν ήταν σε θέση κανείς να κάνει τα στραβά μάτια.

Το αν τα μέτρα της Αυστραλίας είναι σωστά η όχι το κρίνουν οι εκεί ψηφοφόροι. Κι εγώ μπορεί να θεωρώ ότι οι νόμοι της Σαουδικής Αραβίας είναι γελοίοι, αλλά αν σκάσω μύτη με ταγκα μέσα σε τζαμί και με εκτελέσουν στην Πλατεία Εκτελέσεων δε θα φταίνε οι Σαουδαραβες.

Για τους χαρακτηρισμους βλαχοβαλκανιος κλπ συμφωνώ, δε συνεισφέρουν κάτι, και μη Βαλκάνιοι αθλητές λένε και γράφουν κοτσάνες ασύστολα, δεν είναι θέμα γεωγραφικής καταγωγής.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
αιτηθηκε βιζα εξαίρεσης γνωρίζοντας ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις, δεν ήταν σε θέση να παρουσιάσει τα απαιτούμενα έγγραφα. Βεβαίωση ότι μπορεί να μπει στη χωρα υπό το καθεστώς εξαίρεσης, αν τα έγγραφά του εγκριθούν από τις αρχές κατά την είσοδο, που δεν εγκρίθηκαν. Αν δεν κοροιδευε δημοσίως τις αρχές στα σοσιαλ μύδια

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά εγώ όταν είχα πάει Αυστραλία η βίζα είχε εγκριθεί από πριν. Είναι δυνατόν να ξεκίνησε χωρίς να έχει την απαραίτητη άδεια από τις αρχές.

Επίσης στο ποστ στο ινσταγκραμ δεν έγραψε κάτι παραπάνω απ'το πως πήρε άδεια να πάει να παίξει. Δεν κορόιδεψε κανένα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά εγώ όταν είχα πάει Αυστραλία η βίζα είχε εγκριθεί από πριν. Είναι δυνατόν να ξεκίνησε χωρίς να έχει την απαραίτητη άδεια από τις αρχές.

Επίσης στο ποστ στο ινσταγκραμ δεν έγραψε κάτι παραπάνω απ'το πως πήρε άδεια να πάει να παίξει. Δεν κορόιδεψε κανένα.
Η βιζα δεν εγγυάται είσοδο στη χωρα. Ειδικά για τη συγκεκριμένη έπρεπε να δείξει συγκεκριμένα έγγραφα και τα δικά του ήταν ανεπαρκή (αν όχι μαιμουδιστικα), οπότε και απορρίφθηκε η είσοδος στη χωρα.

Για το ινσταγκραμ όσοι το είδαν ξέρουν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η βιζα δεν εγγυάται είσοδο στη χωρα. Ειδικά για τη συγκεκριμένη έπρεπε να δείξει συγκεκριμένα έγγραφα και τα δικά του ήταν ανεπαρκή (αν όχι μαιμουδιστικα), οπότε και απορρίφθηκε η είσοδος στη χωρα.

Για το ινσταγκραμ όσοι το είδαν ξέρουν.

Οκ δηλαδή μπορεί να σου εγκρίνουν τη βίζα αλλά να σου αρνηθούν να μπεις;
Δηλαδή αυτά τα έγγραφα δεν τα έστειλε στις επιτροπές που του χορήγησαν την ειδική άδεια;

IMG_20220107_230840.jpg


Τώρα εδώ σε αυτό το ποστ φαίνεται να κοροϊδεύει ή να χλευάζει;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.874
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν έτσι κοροϊδεύει κάποιος ή χλευάζει κάποιος τις Αρχές ενός κράτους μάλλον θα πρέπει να μάθουμε να μιλάμε και να καταλαβαίνουμε, τόσο τα αγγλικά όσο και τα ελληνικά από την αρχή.

Εκτός κι αν οι συνφορουμιτες αναφέρονται σε άλλη ανάρτηση
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
817
Likes
10.379
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Η Ομοσπονδιακή Κυβέρνηση είχε ενημερώσει την Ομοσπονδία το Νοέμβριο ότι απαιτείται πιστοποιητικό εμβολιασμού για την είσοδο στην Αυστραλία.Φαίνεται μάλλον ότι οι διοργανωτές έκαναν την γκάφα και στο έγγραφο που έστειλε στους παίκτες η Tennis Australia ανέφερε ότι για να επιτραπεί σε έναν μη εμβολιασμένο παίκτη να αγωνιστεί στο Australian Open φτάνει και ένα πιστοποιητικό νόσησης εξάμηνης διάρκειας.

1641597085834.png
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.571
Η Ομοσπονδιακή Κυβέρνηση είχε ενημερώσει την Ομοσπονδία το Νοέμβριο ότι απαιτείται πιστοποιητικό εμβολιασμού για την είσοδο στην Αυστραλία.Φαίνεται μάλλον ότι οι διοργανωτές έκαναν την γκάφα και στο έγγραφο που έστειλε στους παίκτες η Tennis Australia ανέφερε ότι για να επιτραπεί σε έναν μη εμβολιασμένο παίκτη να αγωνιστεί στο Australian Open φτάνει και ένα πιστοποιητικό νόσησης εξάμηνης διάρκειας.

View attachment 384564
Αυτό ακριβώς φαίνεται να έχει γίνει, το λέμε από την αρχή, με όσα γνωρίζουμε βέβαια ως τώρα. 26 παίκτες ζήτησαν ιατρική εξαίρεση από τη διοργάνωση, 3 την πήραν, όλοι μπήκαν στη χώρα πλην του Τζόκοβιτς. Είτε λοιπόν οι διοργανωτές τα θαλάσσωσαν είτε το θέμα έγινε βούτυρο στο ψωμί του λαϊκιστή πρωθυπουργού, οι Αυστραλοί έχουν την κυρία ευθύνη. Ο Τζόκοβιτς έχει και αυτός αναμφίβολα ευθύνες, αλλά όπως φαίνεται δε κορόιδεψε κανέναν (μέχρι αποδειξεως του ενάντιου) και μέχρι σήμερα κρατάει και ήπια στάση για το απαράδεκτο φέρσιμο των αρχών, σε αντίθεση με την ανεκδιήγητη φαμίλια του.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.874
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν αληθεύουν αυτά που αναφέρονται στο δημοσίευμα, Μπαλάκι οι ευθύνες για το φιάσκο Τζόκοβιτς | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ο Τζόκοβιτς αν χάσει την εκδίκαση της Δευτέρας κινδυνεύει με τρία χρόνια απαγόρευση εισόδου στη Αυστραλία.
Που σημαίνει πρακτικά ότι από 10/1/25 και μετά θα μπορεί να ξαναπαίξει Australian Open που θα είναι 37 ετών.
Τεράστιο " αυτογκόλ" στην καριέρα του γιατί τα επόμενα χρόνια δεν θα μπορεί να διεκδικεί το αυστραλιανό γκραν σλαμ
Έχει ψωμί ακόμη η υπόθεση.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οκ δηλαδή μπορεί να σου εγκρίνουν τη βίζα αλλά να σου αρνηθούν να μπεις;
View attachment 384562
E προφανώς. Κι εμένα μου έχει τύχει να έχω βιζα και να μου αρνηθούν την είσοδο σε χώρα. Ο immigration official αποφασίζει. Πχ στις ΗΠΑ ξεκάθαρα το γράφει στην αίτηση πως η βιζα δεν εγγυάται είσοδο. Για το τι έγγραφα κατεθεσε , αυτός το ξέρει, αλλά μάλλον δεν έχει πείσει κανέναν ότι νοσησε. Το ότι ακόμη κι αν όντως νοσησε δεν είναι ξεκάθαρο αν μπορεί να παίξει η όχι είναι μπάχαλο, αλλά εδώ δε συζητιέται καν αυτό.

Τώρα εδώ σε αυτό το ποστ φαίνεται να κοροϊδεύει ή να χλευάζει;

ΣΕ αυτό όχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom