Τανζανία Τανζανία - Πώς μπλέξαμε έτσι ρε φίλε...

Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Χίλια ευχαριστώ δεν είναι αρκετά για να εκφράσουν την ευγνωμοσύνη μου γι' αυτή την μοναδική ιστορία.
Να είστε γεροί, να είστε αγαπημένοι και να ταξιδεύετε!!!
Asante sana Deka μου, τελικά ήταν δύο υπέροχα ταξίδια! Το πρώτο έγινε τον Αύγουστο του 2014 και το δεύτερο εκείνο που μοιράστηκα μαζί σας - το ταξίδι της ιστορίας μας! :) :) :)
Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια και τις υπέροχες ευχές! Να είσαι πάντα καλά, σε ευχαριστούμε και οι δύο!
Άστο καλό συγκινήθηκα... Maisha Marefu rafiki!
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Ήμουν στο τσακ να απαντήσω τότε στο ερώτημα "Αλήθεια εσείς τι πιστεύετε ότι μας έδειξε στο κινητό του το Γκόλουμ;"

..."Μήπως είχε κλέψει τίποτα φωτογραφίες και αρχεία σας από το laptop...;"

¨Ευτυχώς που δεν το έκανα :D
Μετά το τροπικό νησί, στα πιο ψηλά βουνά...τέλειος συνδυασμός! Καλό ταξίδι να έχετε! Μάζεψε όσο πιο πολύ υλικό μπορείς για μια ακόμη υπέροχη ιστορία!!
Μη το γελάς καθόλου, δεν είναι απίθανο! Το άνοιγμα του laptop εξακολουθεί να παραμένει μυστήριο μαζί με το άνοιγμα της πόρτας της κρεβατοκάμαρας μας! Υπάρχει βέβαια και χειρότερο σενάριο... Η αλήθεια είναι ότι τα εσώρουχα μας δεν τα είχαμε μετρημένα... :p

Σε ευχαριστώ πολύ Ivanna μου!!! Καλό ταξίδι και σε εσένα και ραντεβού εδώ με καινούργιες (ή και παλιές - δεν τρέχει) ιστορίες !!! :) :) :)
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Ειλικρινά από τις πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες που έχω διαβάσει στο φόρουμ! Ανυπομονώ για την επόμενη!
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Ειλικρινά από τις πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες που έχω διαβάσει στο φόρουμ! Ανυπομονώ για την επόμενη!
georgiaP σε ευχαριστώ πολύ πολύ για το μήνυμα σου! Λένε ότι: it's going to be a great time or a great story! Ευελπιστώ για ένα συνδυασμό των παραπάνω!!! Να δούμε λοιπόν τι περίεργες ιστορίες μας περιμένουν εκεί στη βάση των Ιμαλαϊων, με απόκρυμνα τρέκς στα όρη και τα βουνά, λεωφορειοδιαδρομές στο χείλος του γκρεμού, και μυστηριώδεις Νεπαλέζους οδηγούς!!! :eek::eek::eek:
Άντε να δούμε!;)
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Τ Α Λ Ε Ν Τ Α Ρ Α!Να περνατε παντα καλα,σε ολα σας τα ταξιδια!
Σε Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!!! Έγραφα που έγραφα ... θα με κάνετε ασταμάτητη με τέτοια ανταπόκριση εδω μέσα!!! Ανταποδίδουμε τις ευχές για εκπληκτικά ταξίδια, γεμάτα εμπειρίες και στιγμές που θα τις θυμάσαι για όλη σου τη ζωή! Να είσαι πάντα καλά! Εμείς εδώ μετράμε ανάποδα τις μέρες!!! :xalara::xalara::xalara:
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Σε Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!!! Έγραφα που έγραφα ... θα με κάνετε ασταμάτητη με τέτοια ανταπόκριση εδω μέσα!!! Ανταποδίδουμε τις ευχές για εκπληκτικά ταξίδια, γεμάτα εμπειρίες και στιγμές που θα τις θυμάσαι για όλη σου τη ζωή! Να είσαι πάντα καλά! Εμείς εδώ μετράμε ανάποδα τις μέρες!!! :xalara::xalara::xalara:
Να περασετε τελεια,και οταν με το καλο επιστρεψετε,να μας χαρισεις μια ακομα υπεροχη ιστορια!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτή η ιστορία!!! Πάλι καλά που υπάρχουν αυτοί οι διαγωνισμοί του μήνα και τις ανακαλύπτουμε! Την διάβασα όλη μονορούφι!
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτή η ιστορία!!! Πάλι καλά που υπάρχουν αυτοί οι διαγωνισμοί του μήνα και τις ανακαλύπτουμε! Την διάβασα όλη μονορούφι!
Ευχαριστώ πολύ @Pel !!! Μπορεί να μην είναι το τελευταίο αλλά σίγουρα είναι το καλύτερο ταξίδι της ζωής μας, και όσο περνάνε τα χρόνια, αυτό επιβεβαιώνεται! :)
 

anna68

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημέρα υπέροχα ακούγονται Όλα!Θέλω να σε ρωτήσω αν πας μόνο Ζανζιβάρη απευθείας μέσω Ντουμπάι βίζα που βγαζεις? Τι χρήματα να έχω δολλάρια η δικά τους?να κάνω στο δικό μας αεροδρομιο? Θα πάω Αύγουστο και μετά Τόκιο?Και κάτι άλλο σε ποια παραλία να μεινω?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλημέρα υπέροχα ακούγονται Όλα!Θέλω να σε ρωτήσω αν πας μόνο Ζανζιβάρη απευθείας μέσω Ντουμπάι βίζα που βγαζεις? Τι χρήματα να έχω δολλάρια η δικά τους?να κάνω στο δικό μας αεροδρομιο? Θα πάω Αύγουστο και μετά Τόκιο?Και κάτι άλλο σε ποια παραλία να μεινω?
Βίζα θα βγάλεις στο αεροδρόμιο της Ζανζιβάρης. Το κόστος είναι 50 USD το άτομο. Προσοχή, τα δολάρια πρέπει να είναι έκδοσης 2006 και μετά. Μαζί σου για τα υπόλοιπα έξοδα θα έχεις ευρώ ή δολάρια.
Αν θέλεις να δεις όλο το νησί και όχι να αράξεις σε μια παραλία, θα πρότεινα να μείνεις στην Stone Town. Μπορείς να κινηθείς προς κάθε κατεύθυνση, έχεις επιλογές για φαγητό και για πράγματα να κάνεις το βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom