Ταξίδια Αποφθέγματα

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Καλησπέρα,

Ποια είναι τα 2-3 αγαπημένα σας αποφθέγματα για τα ταξίδια ;

Παραθέτω ορισμένα :
- Η παρόρμηση για ταξίδια είναι ένα από τα ελπιδοφόρα συμπτώματα της ζωής

- Τα ταξίδια δεν είναι πάντα όμορφα ή άνετα. Μερικές φορές πονάνε ή σου ραγίζουν ακόμη και την καρδιά.
Αλλά δεν πειράζει.
Το ταξίδι σε αλλάζει. Αφήνει σημάδια στην μνήμη σου, στην συνείδηση σου, στην καρδιά σου και στο σώμα σου. Παίρνεις κάτι μαζί σου.
Ιδανικά, θα αφήσετε και εσείς, με την σειρά σας, κάτι καλό πίσω σας

- Πολλά μέρη και γεγονότα δεν είναι δυνατό να περιγραφούν και δεν μπορείτε απλά να απαντήσετε στο "πού ήσασταν και τι κάνατε".
Νιώθετε χαρά που απλά ήσασταν εκεί - με τα μάτια σας ανοιχτά - και ζήσατε για να τα δείτε

- Γιατί στο τέλος, δεν θα θυμάστε τον χρόνο που περάσατε στο γραφείο ή κουρεύοντας το γκαζόν σας.
Κάντε το ταξίδι των ονείρων σας.

- Η προσπάθεια μικροδιαχείρισης των τέλειων διακοπών είναι πάντα μία καταστροφή.

- Το να ξυπνάς σε μια άγνωστη πόλη είναι μια από τις πιο ευχάριστες αισθήσεις στον κόσμο.
Δεν έχουμε ιδέα για το τι μας επιφυλάσσεται, αλλά εάν γνωρίζετεε την τέχνη του ταξιδιού, αφήστε τον εαυτό σας να κυλήσει στο ρεύμα του άγνωστου
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
1.Μια φορά το χρόνο , πήγαινε κάπου που δεν είχες ξαναπάει πριν , Δαλάι Λάμα (το πιο αγαπημένο μου απόφθεγμα για ταξίδια)

2.Το ταξίδι είναι το μόνο πράγμα που ξοδεύοντας χρήματα , μας κάνει πιο πλούσιους

3.Ζήστε τη ζωή χωρίς δικαιολογίες , ζήστε τα ταξίδια χωρίς τύψεις , Όσκαρ Ουάιλντ

4.Είμαι ερωτευμένη με πόλεις που δεν έχω πάει ποτέ και ανθρώπους που δεν έχω γνωρίσει ποτέ

5.Τα ταξίδια και η αλλαγή τόπου προσδίδουν νέο σθένος και ζωντάνια στο μυαλό , Σενέκας

6.Είναι προτιμότερο να δεις κάτι με τα μάτια σου μια φορά , παρά να ακούσεις να μιλάνε άλλοι για αυτό χίλιες

7. Τα ωραιότερα ταξίδια είναι αυτά που δεν έχουμε κάνει ακόμη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom