Ταξίδια και Προλήψεις...

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Πάντως για τη δική μας κουλτούρα , γρουσούζικη μέρα είναι η Τρίτη ,έτσι δεν είναι?
Εχει να κάνει με την πτωση της Κωνσταντινούπολης απ'οτι ξερω .......
Για το σκούπισμα έχω ακούσει ότι δε σκουπίζεις όταν περιμένεις κάποιον που έρχεται από μακρύ δρόμο,ταξίδι δηλαδή....
Α,διαβάζοντας αυτό το θέμα μου ήρθε στο μυαλό το τριγωνο των βερμούδων .......
ξέρει κανείς,είναι μύθος?είναι μυστήριο? ή υπάρχει λογική εξήγηση τεκμιριωμένη από την επιστήμη?
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Πάντως όταν δεν υπάρχει περιορισμός σε καθορισμένη ημερομηνία, επιλέγω σαν ημερομηνία πτήσης την 13η του μήνα και συχνά μου βγαίνει με χαμηλότερες τιμές.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
να σημειωσω μια χιουμοριστικη ελληνικη προληψη....αν δεις το μητσοτακη στον υπνο σου και ακομα χειροτερα στη πτηση σου μη ταξιδεψεις!!!!
τις προάλες κάθισε μπροστά μου ο Μεγάλος!!! και είπα ύπαγε οπίσω μου σατανα!!!:bleh::bleh:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
και να το χοντρίνομε λίγο το θέμα....
διαγνωσμένο και αποδεδειγμένο!!! στην myanmar δεν γίνεται απολύτως τίποτα στην χώρα σε κανένα επίπεδο,άν προηγουμένως δεν συμβουλευτουν οι άρχοντες του τόπου,τα αστέρια,την σελήνη,τα ζώδια,την συμπεριφορά των κουνελιών κλπ..
όταν το έμαθα δεν το πίστευα,αλλα για τους βιρμανέζους ειναι στην ρουτίνα τους.......
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Τσάμπα η χαρά μου για φτηνά αεροπορικά την παρασκευή και 13.μπήκα τώρα στο site της aegean,έδωσα 3 διαφορετικούς προορισμούς για την παρασκευή 13 νοεμβρίου και μου έδωσε ως και μεγαλύτερες τιμές από τις διπλανές ημερομηνίες.απογοήτευση..............
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μαλλον στην ελλαδα δε το χουμε με τις 13 και παρασκευη...ισως τριτη και 13????
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγώ δεν κάνω τίποτα απ'όσα αναφέρεις,εκτός απ΄το ότι προσπαθώ να μην αναφέρω παντού το επικείμενο ταξίδι μου.δεν πιστεύω πως μπορεί να σε σώσει κάποιο υλικό αντικείμενο αλλά η θετική σου ενέργεια και η πίστη σου.σε τι?σε καλές προστατευτικές δυνάμεις!!!!!!!!!
και εγώ anel δεν αναφέρω παντού το ταξίδι που προγραμματιζω.....μόνο σε ανθρώπους που ξέρω οτι με αγαπάνε και χαιρονται μαζί μου...
υπαρχει κακογλωσσιά και ζήλια...και γιαυτό δεν το αναφέρω...
το ανακοινώνω οταν επιστρέφω με το καλό...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
και εγώ anel δεν αναφέρω παντού το ταξίδι που προγραμματιζω.....μόνο σε ανθρώπους που ξέρω οτι με αγαπάνε και χαιρονται μαζί μου...
υπαρχει κακογλωσσιά και ζήλια...και γιαυτό δεν το αναφέρω...
το ανακοινώνω οταν επιστρέφω με το καλό...
πάντως αυτό δεν είναι πάντα εφικτό.τιλες?:roll:
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Χμμμ..θυμάμαι πριν από δύο χρόνια που πήγα Πράγα. Η πτήση ήταν Τρίτη 13 Φλεβάρη. :shock:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
πάντως αυτό δεν είναι πάντα εφικτό.τιλες?:roll:
ναι..δεν ειναι πάντα εφικτό..σιγουρα..
απλά προσπαθώ να μη δίνω αναφορά στον καθένα...
δεν θα το διαλαλήσω...και ουτε θα δώσω χρόνο να το σχολιαζουν...γιατί παντα τα ταξιδια μου τα κανονιζω πολύ πριν απο την πραγματοποιηση τους..
οταν ερχεται η ώρα του ταξιδιου τοτε το αναφερω στους κοντινους μου ανθρώπους..
οι άλλοι μετά...οταν γυρίσω..
δυσκολιες σιγουρα υπαρχουν στο να κρατησεις μυστικό ενα ταξίδι..αλλα όπου με παιρνει το κάνω...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.169
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom