Ταξίδια με αφορμή.....

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Θα μπορούσαμε να γράφουμε σε ένα θέμα (ίσως και σε αυτό) για συναυλίες, φεστιβάλ, γιορτές και όποια άλλη event/διοργάνωση μπορεί να σταθεί αφορμή για ένα ταξίδι.

Έκλεισα εισιτήρια για Βruce Springsteen!! Μάιος 2023 !!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Θα μπορούσαμε να γράφουμε σε ένα θέμα (ίσως και σε αυτό) για συναυλίες, φεστιβάλ, γιορτές και όποια άλλη event/διοργάνωση μπορεί να σταθεί αφορμή για ένα ταξίδι.

Έκλεισα εισιτήρια για Βruce Springsteen!! Μάιος 2023 !!
Έχουμε ήδη σχετικά θέματα:
Γενικά - Φεστιβάλ και συναυλίες - πληροφορίες για το ταξίδι
Συναυλιες και ταξιδια

Αν θέλεις γράψε (και) σε αυτά. Το παρόν κλειδώνεται :)
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
D

Delmem38110

Guest
Βαρκελώνη για το σιρκουίτ, προβινσταουν για μια πολυ ωραία συγκέντρωση puerto Vallarta για Μια επίσης ωραία συγκέντρωση τορρεμολινος επίσης. Μαδρίτη επίσης. γερμανικό καρναβάλι στα καναρια…… και αλλα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Την πρώτη φορά που επισκέφτηκα την Βαρκελώνη, ακολούθησαν αλλες δύο, αφορμή ήταν η Φόρμουλα 1 στο Μονμελό.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.857
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Οι καλύτερες αφορμές για ταξίδια μου έχουν δοθεί μέσω του αθλητισμού.

MotoGP 2 φορές, την μια στο Mugello-Ιταλία με 3 μέρες διανυκτέρευση σε σκηνή γύρω από την πίστα και άλλη μια Brno- Τσεχία. Το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι πάμε η ίδια παρέα 4 άτομα που μένουμε σε διαφορετικά σημεία της Ευρώπης οπότε είναι η καλύτερη αφορμή για επανασύνδεση. Και πάντα λίγο πιο διευρυμένο πρόγραμμα για τουρισμό σε διπλανές πόλεις πριν και μετά.

Εάν δεν πάντρευα τον κολλητό μου φέτος εκείνη την ημερομηνία, θα πηγαίναμε Monza για F1.

Συναυλίες, μόνο 2 φεστιβάλ μουσικής στην Σερβία, που δεν ήταν ακριβώς η αφορμή, αλλά ο συνδυασμός ελεύθερου ΣΚ που συνέπεσαν με τα φεστιβάλ.

Το NBA ποτέ δε στάθηκε η αφορμή για κάποιο ταξίδι, αλλά πάντα το επιλέγεται σε όποια πόλη της Αμερικής είμαι. Μόνη εξαίρεση φέτος τον Μάρτιο στο Chicago, όπου έπαιζαν οι Μπακς του Γιάννη την ίδια μέρα στο Milwaukee και έβαλα φίλο μου (και φανατικό οπαδό των Μπουλς) να οδηγήσει 1,5+1,5 ώρα για Milwaukee προκειμένου να δούμε Γιάννη.

Θέλω πολύ να δω NFL από κοντά, τον Γενάρη ήμουν άτυχος γιατί οι ομάδες του San Francisco και του Los Angeles (49ers και Rams) έπαιζαν εκτός έδρας στα πλέι-οφ τις μέρες που ήμουν εκεί.

Α, και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του πόλο του 2016 στο Βελιγράδι, στο ίδιο γήπεδο μπάσκετ που έγινε το φετινό φάιναλ φορ, με την διαφορά ότι είχε μπει εσωτερική πισίνα σε κομμάτια, στη καλύτερη διοργάνωση υδατοσφαίρισης με 20000 Σέρβους και Μαυροβούνιους στον τελικό.
 

Tea G.

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Φόρμουλα 1 με το γιο μου: πέρυσι Βουδαπέστη, πριν λίγες μέρες Βαρκελώνη και σε ένα μήνα Αυστρία!
καλησπερα , μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε σχετικα με τα ΜΜΜ που χρησιμοποιήσατε στη βουδαπεστη για τισ μερες των δοκιμαστικών και του αγωνα ? θα παω με το αγορι μου και εχω μπερδευτει λιγο ... ευχαριστω εκ των προτερων
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
καλησπερα , μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε σχετικα με τα ΜΜΜ που χρησιμοποιήσατε στη βουδαπεστη για τισ μερες των δοκιμαστικών και του αγωνα ? θα παω με το αγορι μου και εχω μπερδευτει λιγο ... ευχαριστω εκ των προτερων
Συνοπτικά είναι μετρο, προαστιακός και το τοπικό λεωφορείο μεταξύ προαστιακού και πίστας. Λεπτομέρειες εδώ 2022 Hungarian Grand Prix – Getting Around Guide
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Γανδη, Μοναχο και Τορινο απο θεσσαλονικη με αφορμη να δω τον Αρη
Εκδρομη απο Ουαλια σε Σκωτια να δω τους Rangers (οτι να ναι)
Εσυ ήσουν η μαύρη γάτα που είδε ο Ιωαννιδης από το λεωφορείο;
Ιδιως το Μόναχο ήταν μεγάλη ευκαιρία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom