Ταξίδια στο εξωτερικό κατά τη διάρκεια της θητείας.

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
για χωρα ευρωπαικης ενωσης,την αδεια στην εγκρινει ο διοικητης της μοναδας που υπηρετεις.χρονος υποβολης αναφορας 2-3 μερες νωριτερα.
υποχρεωση σου μολις φτασεις στη χωρα προορισμου υποχρεουσαι να επικοινωνησεις με τον στρατιωτικο ακολουθο της πρεσβειας.
υποχρεωτικα διαβατηριο,ταυτοτητα δεν αρκει.
για χωρες εκτος ΕΕ αδεια χορηγει το γενικο επιτελειο.χρονος υποβολης τουλαχιστον 15-20 ημερες.
αυτα ισχυουν γενικα για ενστολους αρα και για στρατευσιμους.
 

japetus

Member
Μηνύματα
581
Likes
1.075
υποχρεωτικα διαβατηριο,ταυτοτητα δεν αρκει.
Μα ετσι κι αλλιως οι στρατευσιμοι δεν εχουν (πολιτική) ταυτότητα. Την παραδίδουν κατά την κατάταξη και τους χορηγείται υπηρεσιακή που δεν αναγνωριζεται στο εξωτερικό..
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
τσουπ, ακουγεται το ονομα καποιου και αμεσως μετα "μετατίθεται ως στρατιωτικος ακόλουθος στο αρχηγειο του ΝΑΤΟ στις Βρυξελλες.. Κοκκαλο όλοι :)
χαχαχα θεική θέση...τι στο καλό!!!Τόσες γλώσσες ξέρω μια τέτοια θέση την αξίζω!!!:bleh:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ πάντως, όταν υπηρετούσα την θητεία μου, ταξίδεψα κανονικά στο εξωτερικό και εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Είχα καταθέσει μια αίτηση στο δεύτερο (νομίζω) γραφείο, μετά από λίγες ημέρες που δώσανε την έγκριση και ταξίδεψα στην Τυνησία.

Τώρα, για Τουρκία, δεν ξέρω, ίσως να είναι όντως λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα λόγω των καταστάσεων, αλλά αυτό εξαρτάται πάντα κι από την εισήγηση που θα κάνει ο Διοικητής σου φαντάζομαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom