Βέλγιο Ταξίδι Βέλγιο και περιορισμοί Covid

Staggguitar1

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους !!

Οι μέρες σχεδόν έφτασαν σε 6 μέρες αν δεν αλλάξει κάτι θα είμαστε στην Μπρυζ και μετέπειτα στις Βρυξέλλες!

Θα ήθελα να ρωτήσω εφόσον τα νέα δεν είναι και τόσο ευχάριστα αν υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί που πρέπει να γνωρίζουμε πριν πάμε .( Έχουμε ήδη εξοπλιστεί με ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού :p ).

Κάπου διάβασα για το Covidsafe tickets για είσοδο σε εστιατόρια κ.α αλλά δεν έβγαλα άκρη . Δεν θα έχουμε κάποιο πρόβλημα απλά με τα πιστοποιητικά μας ?

Προτάσεις για φαγητό και μέρη ευπρόσδεκτες !😄
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.110
Likes
20.336
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όχι ! Μου είπαν ότι μετά το τσεκ-ιν σε πάει στην ιστοσελίδα να το δηλώσεις !
Το plf μπορούμε να το δηλώσουμε κατα το check in ή και μετά, αλλά θα πρέπει να το έχουμε συμπληρώσει εκ των προτέρων για να λάβουμε το pdf αρχείο και το qr code, τα οποία θα δηλώσουμε κατα το check in μας.
Passenger Locator Form | Passenger Locator Form
 

Staggguitar1

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Το plf μπορούμε να το δηλώσουμε κατα το check in ή και μετά, αλλά θα πρέπει να το έχουμε συμπληρώσει εκ των προτέρων για να λάβουμε το pdf αρχείο και το qr code, τα οποία θα δηλώσουμε κατα το check in μας.
Passenger Locator Form | Passenger Locator Form
Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση θα το συμπληρώσουμε !
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Γνωριζετε μηπως αν εχει καποιο lockdown στις Βρυξελλες ; γιατι η πτηση μ για επιστροφη Ελλαδα ειναι απο εκει
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γνωριζετε μηπως αν εχει καποιο lockdown στις Βρυξελλες ; γιατι η πτηση μ για επιστροφη Ελλαδα ειναι απο εκει
Κανένα, εκτός από μερικά βασικά μέτρα, όλα είναι οκ στο Βέλγιο προς το παρόν.
 

Titi07

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία Σουηδία
Καλησπέρα, στα τέλη του ετους είχα βρει πολυ οικονομικά εισιτήρια για Βέλγιο και καπως ετσι τα εκλεισα. Οι μερες πλησιάζουν και είχα μια ελπιδα πως θα βγαλουν το μετρο της επιστροφης στην Ελλάδα με PCR ή ραπιντ. Ομως το μέτρο παρατάθηκε και θα ηθελα να ρωτησω, αν γνωριζει κάποιος την πιθανότητα να υπάρχει κάπου στο Βέλγιο δωρεάν ραπιντ τεστ;

Επίσης θα χαρώ πολυ να μου παραθέσετε και οποιαδηποτε αλλη πληροφορία που θα μπορουσε να μου φανει χρησιμη σε αυτο το ταξίδι ή ακομη και μια μικρη εικόνα της καταστασης που επικρατεί αυτη την στιγμη στην χώρα του Βελγίου.:reading:
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Θα ήθελα και εγώ να μάθω τι συμβαίνει στα περίχωρα του Βελγίου (Γάνδη - Μπριζ κυρίως) μεσα Φλεβάρη έχω κλείσει πτήση για ένα Σαββατοκύριακο για κοβιντ και τα λοιπά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ημουν αρχες Γεναρη.Σε γενικες γραμμες ισχυει ο,τι εδω.Η μασκα δεν ειναι υποχρεωτικη εξω,εμεις τη φορουσαμε γιατι ειχε πολυ κοσμο συχνα.Σε εσωτερικους χωρους με πιστοποιητικο.
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Ημουν αρχες Γεναρη.Σε γενικες γραμμες ισχυει ο,τι εδω.Η μασκα δεν ειναι υποχρεωτικη εξω,εμεις τη φορουσαμε γιατι ειχε πολυ κοσμο συχνα.Σε εσωτερικους χωρους με πιστοποιητικο.

ευχαριστώωω πολύ! Θυμάσει μήπως αν κλείνουν νωριτερα τα εστιατόρια? και αν υπάρχει λίγο νυχτερινή ζωή 9-12 τέλος πάντων το βράδυ σε Γάνδη Μπριζ? Γιατί τελευταία φορά πήγα πριν 6 χρόνια αλλά ήταν καλοκαίρι και ήταν πολύ χαλαρά το βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom