Γαλλία Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ξέρει κάποιος να μου πεί αν απαιτούνται συγκεκριμένες μάσκες στη Γάλλια? (Όπως η Γερμανία που ζητάει μόνο ffp2)
μίλησα με μια φίλη απ το Παρίσι και μου είπε οποιαδήποτε(ιατρική, υφασμάτινη κτλ)
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
Ξέρει κάποιος αν απαιτείται pcr για είσοδο στη Γαλλία από Ελλάδα για φουλ εμβολιασμενους ;
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
Μου ήρθε μέιλ πως αλλάζουν τα μέτρα από 4 Δεκεμβρίου , αλλά μπήκα και δεν βγάζω άκρη
 
D

Delmem38130

Guest
Μου ήρθε μέιλ πως αλλάζουν τα μέτρα από 4 Δεκεμβρίου , αλλά μπήκα και δεν βγάζω άκρη
μήπως εννοείς αυτό?
Κορωνοϊός – Γαλλία: Αρνητικό τεστ θα χρειάζονται όλοι οι ταξιδιώτες εκτός Ε.Ε. | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
εδώ λέει οτι πλέον θα χρειάζεται αρνητικο τεστ για ολους τους επιβάτες εκτός Ε.Ε..
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
Μπορεί αυτό που λες...τώρα διάβασα πως δεν αφορά όμως transit πτήσεις
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Έχει κανείς υπόψιν αν απαιτείται pcr για εμβολιασμενους ;
Όχι, δεν χρειάζεται! Μόνο το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού και η υπεύθυνη δήλωση για την χώρες σε πράσινη ζώνη.
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Κορωνοϊός: Μόνο με PCR test θα μπαίνουν όλοι οι ταξιδιώτες στην Ελλάδα!

πολύ ωραία....
ξέρει κανείς κάνα οικονομικό pcr στο Παρίσι; (Κυριακη ή Δευτερα πρωι αν μπορει να βγει μεχρι το βραδυ)

Ψάξε εδώ: Dépistage COVID-19 test PCR (prélèvement naso-pharyngé) à Paris 75000 : Rendez-vous par Internet sous 24h - Doctolib

Δεν έχει γαλλική έκδοση αλλά νομίζω είναι εύκολο να βγάλεις άκρη. Αν πατήσεις στο prendre rendez-vous μπορείς να διαλέξεις μέρα και ώρα και να κλείσεις το ραντεβού. Το κόστος αν δεν κάνω λάθος είναι 48,5ε. Απ'ότι μου έχουν πει τα φαρμακεία ίσως να χρεώνουν λίγο παραπάνω οπότε προσπάθησε να τα αποφύγεις.
 

nikos278

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
καλημερα .υπαρχει καποιος που εχει καποια σχεση με γαλλια να πηγαινο ερχετε ας πουμε να μου πει πως ειναι τα πραγματα εκει απο αποψη κορονιοου γιατι απ το ιντερνετ δε μπορω να βρω κατι..σκεφτομαι να κλεισω για μεγαλη βδομαδα οπου θεωρω οτι τα μετρα τοτε θα ειναι πιο χαλαρα σε σχεση με σημερα...οποτε να δω τι ρισκο θα επερνα αν θα τα εκλεινα απο τωρα
 

mavroudaki

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Αύριο πετάω για Παρίσι. Η ερώτηση μου αφορά τα rapid. Βρήκα μια λίστα στο ίντερνετ με τα φαρμακεία που τα κάνουν. Με το που ολοκληρωθεί το rapid, σου στέλνουν το αποτέλεσμα μέσω email ή σου δίνουν βεβαίωση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom