Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι ΗΒ και περιορισμοί covid

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Στο ΗΒ όχι μόνο δε χρειάζεται plf και πιστοποιητικό εμβολιασμού αλλά δε φοράει κανένας μάσκα.
Ακόμα και στο αεροδρόμιο, η μάσκα χρειάζεται για την επιβίβαση στο αεροσκάφος.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Ευχαριστα αυτα! Άρα δεν ελέγχουν τίποτα ουτε καν κατα την επιβίβαση από εδώ για εκει; μια χαρά!
Κατά την επιστροφή στην Ελλάδα να δουμε τι θα θέλουν οι δικοί μας.. Γιατί με βλέπω να κάνω τρίτη δόση μόνο και μόνο για να μπορώ να επιστρέψω εδώ..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ευχαριστα αυτα! Άρα δεν ελέγχουν τίποτα ουτε καν κατα την επιβίβαση από εδώ για εκει; μια χαρά!
Κατά την επιστροφή στην Ελλάδα να δουμε τι θα θέλουν οι δικοί μας.. Γιατί με βλέπω να κάνω τρίτη δόση μόνο και μόνο για να μπορώ να επιστρέψω εδώ..
Στην επιστροφή σκανάρουν τα πιστοποιητικά στο Ελ. Βενιζέλος και κάποιους τους στέλνουν για τεστ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Ευχαριστα αυτα! Άρα δεν ελέγχουν τίποτα ουτε καν κατα την επιβίβαση από εδώ για εκει; μια χαρά!
Κατά την επιστροφή στην Ελλάδα να δουμε τι θα θέλουν οι δικοί μας.. Γιατί με βλέπω να κάνω τρίτη δόση μόνο και μόνο για να μπορώ να επιστρέψω εδώ..
Στην Ελλάδα επιστρέφεις και χωρίς εμβόλιο.Με τεστ. Τεστ μπορεί να σου κάνουν και στο αεροδρόμιο μόλις επιστρέψεις.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Η πτηση είναι απευθείας από και προς Χανιά. Θα μπορώ άραγε να επιστρέψω στο Δασκαλογιάννης χωρίς προβληματα αν δεν έχω κάνει τρίτη δόση; θα παρω τηλεφωνο να μάθω!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Η πτηση είναι απευθείας από και προς Χανιά. Θα μπορώ άραγε να επιστρέψω στο Δασκαλογιάννης χωρίς προβληματα αν δεν έχω κάνει τρίτη δόση; θα παρω τηλεφωνο να μάθω!
Εφόσον υπάρχουν συγκεκριμένοι κανονισμοί, τυπικά πρέπει να τους τηρείς, άλλο εαν στην πράξη σε κάποια αεροδρόμια τα πράγματα είναι πιο ευέλικτα. Συνεπώς και να πάρεις τηλ δεν νομίζω ότι είναι σε θέση να σου επιβεβαιώσουν κάτι διαφορετικό. Από εκεί και πέρα μόνη σου πέρνεις ρίσκο εαν θες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Η πτηση είναι απευθείας από και προς Χανιά. Θα μπορώ άραγε να επιστρέψω στο Δασκαλογιάννης χωρίς προβληματα αν δεν έχω κάνει τρίτη δόση; θα παρω τηλεφωνο να μάθω!
Αν δεν έχεις κάνει εμβόλια,επιστρέφεις με τεστ Ελλάδα.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Εχω κανει δυο δόσεις αλλά όχι την τρίτη, γιατί πανω που θα την εκανα κόλλησα, και έκτοτε είμαι με πιστοποιητικο νοσησης. Αυτό όμως θα λήξει πριν γυρίσω από το ταξίδι.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Βρε παιδια γράφει εδώ ότι το πιστοποιητικο νοσησης ισχυει για 180 μέρες. Ενώ το δικό μου λήγει σε 90. Πώς γίνεται;
Αν τα έχω καταλάβει καλά, γιατί κι εγώ στην ίδια κατάσταση με εσένα είμαι, το πιστοποιητικό μας ισχύει 180 ημέρες για ταξίδι από το εξωτερικό, ενώ για τη χρήση εντός Ελλάδας, π.χ. είσοδο σε εσωτερικούς χώρους, ισχύει για 90 ημέρες.
Ας μας πει και κάποιος άλλος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom