ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

'anka'

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα,θέλω να ταξιδέψω αμερική τον δεκέμβριο και εχω μπερδευτει ,εχουν ανοίξει οι πτησεις για αμερικη η οχι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το προξενείο στη θεσσαλονίκη μου λεει οτι εχουν ανοίξει, στην αθηνα ομως μου λένε οχι,τι να πιστέψω τελίκα!!!!!!!
Πτήσεις υπάρχουν, αλλά υπάρχουν και περιορισμοί στο ποιος μπορεί να μπει σε αυτές. Κάνε κλικ πάνω στις ΗΠΑ
IATA - International Travel Document News
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Το προξενείο στη θεσσαλονίκη μου λεει οτι εχουν ανοίξει, στην αθηνα ομως μου λένε οχι,τι να πιστέψω τελίκα!!!!!!!
Αν είσαι πάνω από 15 μέρες στην Ελλάδα προς το παρόν δεν μπορείς να πας.Αλλά κάποιος το έκανε(νόμιμα) μένοντας Κροατία για 15 μέρες.

Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Τα ταξίδια την επόμενη μέρα
 

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Το προξενείο στη θεσσαλονίκη μου λεει οτι εχουν ανοίξει, στην αθηνα ομως μου λένε οχι,τι να πιστέψω τελίκα!!!!!!!
Φυσικά και είναι ανοιχτές οι πτήσεις από και προς Αμερική, μάλιστα είναι και γεμάτες...με Αμερικανούς τουρίστες που επισκεπτονται την Ελλάδα...

Οι Έλληνες πολίτες δεν μπορούν αυτή τη στιγμή να ταξιδέψουν από Ελλάδα προς ΗΠΑ, πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων (σύζυγοι Αμερικανών πολιτών κτλ.).
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Το προξενείο στη θεσσαλονίκη μου λεει οτι εχουν ανοίξει, στην αθηνα ομως μου λένε οχι,τι να πιστέψω τελίκα!!!!!!!
...... σκούρα τα πράγματα για όσους επιθυμούν Αμερική ! StackPath
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τι χρειάζεται για να πάει κανείς Αμερική; Θέλει οπωσδήποτε εμβόλιο;
 
Last edited by a moderator:

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.310
Πιθανολογω οτι θα θελει και PCR τεστ. Αυτη την στιγμη Αμερικανοι & κατ. πασινης καρτας θελουν CDC vax card & PCR. Δλδ καρτα εμβολιασμου & μοριακο!
Οπως ακουστηκε και τα εμβολια θα πρεπει να΄ναι FDA approved (οχι το Sinovac και το Astra Zeneca) αλλα σ'αυτο ισως να'ναι κ'ραδιο αρβυλα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Αχ, ευτυχώς που πρόλαβα να πάω 5-6 φορές γιατί δεν με βλέπω να ξαναπηγαίνω ποτέ!

Πάντως για Κοπεγχάγη που ρώταγες, έχει ανοίξει ο τουρισμός και πας και χωρίς εμβόλιο, με τεστ μόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom