Ισπανία Ταξίδι Ισπανία και περιορισμοί covid

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
@sandra.sandra Δυστυχώς ή Ευτυχώς , το plf είναι απαραίτητο παντού . Πριν αναχωρήσετε για την Ελλάδα πρέπει να συμπληρώσετε το ισπανικό plf και πριν την επιστροφή σας στην Ελλάδα το ελληνικό plf ...
ευχαριστω πολυ!!! Δεν ειναι ακριβως ετσι...προ 20 μερες που βρισκομουν Αυστρια δεν ειμουν Υποχρεωμενος να συμπληρωσω....το ιδιο και Βουλγαρια που βρεθηκα προχθες!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
ευχαριστω πολυ!!! Δεν ειναι ακριβως ετσι...προ 20 μερες που βρισκομουν Αυστρια δεν ειμουν Υποχρεωμενος να συμπληρωσω....το ιδιο και Βουλγαρια που βρεθηκα προχθες!
@Pierre_1976 Πως κι έτσι ;;; Το PLF είναι απαραίτητο παντού ...
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
κατέβασε την εφαρμογή και ακολούθα την βήμα βήμα, έχει και σχετικό βίντεο στα αγγλικά.
ζητάει προσωπικά στοιχειά διεύθυνση κατοικίας εδώ, πτήσεις, αριθμό θέσης (αν δεν τον ξέρεις τον βάζεις αργότερα) που θα μείνεις εκεί και δεν σαφηνει να προχωρήσεις μετά παρά μόνο μερικά 24ωρα πριν την είσοδο στη χώρα.
η εφαρμογή δεν ζητάει περιττά στοιχειά και βάζεις αυτά που πρέπει.
Σε ποια εφαρμογη αναφέρεσαι;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
SpTH από app store στο android προφανώς είναι η ίδια.
‎SpTH
SpTH - Apps on Google Play
Το μονο που μου ζητησε μεχρι τωρα οταν ακολουθησα το συνδεσμο ειναι ποτε θα ταξιδεψω και αριθμο πιστωτικης καρτας! για να πληρωσω τι??? την Εισοδο μου στη Χωρα???? με 65 ΔΟΛΛΑΡΙΑ δεν εχω καταλαβει!!!
SPAIN.jpg
 
D

Delmem37668

Guest
Το μονο που μου ζητησε μεχρι τωρα οταν ακολουθησα το συνδεσμο ειναι ποτε θα ταξιδεψω και αριθμο πιστωτικης καρτας! για να πληρωσω τι??? την Εισοδο μου στη Χωρα???? με 65 ΔΟΛΛΑΡΙΑ δεν εχω καταλαβει!!! View attachment 362043
που μπήκες? μην πληρώσεις τίποτε... τι είναι αυτό? στείλε λινκ.
είναι σκαμ
αυτό είναι το επίσημο σαι τησ Ισπανίας.
Spain Travel Health
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
που μπήκες? μην πληρώσεις τίποτε... τι είναι αυτό? στείλε λινκ.
είναι σκαμ
ακολουθησα το λινκ που δημοσιευτηκε εδω απο τον ΥΠολογιστη και με εβγαλε σε ενα περιβαλλον να ζηταει λεφτα.....μαλλον πεταχτηκε διαφημιση απο καπου,,,,

οκκκκ το βρηκα το σωστο λινκ ειναι αυτο|!!!! Spain Travel Health Δηλωνεις την Πτηση τα στοιχεια σου και με το Πιστοποιητικο Υγεια σου πετας!!
Τοσο απλο ειναι!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...
Επειδη εχω μπερδευτει, αυριο πεταω για Ελλαδα μεσω Ιταλιας. Εχω κανει τα τσεκινζ μου, εχω ετοιμασει τα πι ελ εφια μου, εχω και αρνητικο αντιγονου (σε encrypted pdf). Οταν παω με το αρνητικο τεστ να βγαλω το ψηφιακο πιστοποιητικο απο το ισπανικο site, η Κομουνιτατ Βαλενθιανα που ειμαι μου λεει οτι δε βγαζει πιστοποιητικο για τεστ. Μπορώ να πετάξω χωρίς αυτό, απλά με το πι ντι εφ;
 

despoina.s

Member
Μηνύματα
42
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...
Επειδη εχω μπερδευτει, αυριο πεταω για Ελλαδα μεσω Ιταλιας. Εχω κανει τα τσεκινζ μου, εχω ετοιμασει τα πι ελ εφια μου, εχω και αρνητικο αντιγονου (σε encrypted pdf). Οταν παω με το αρνητικο τεστ να βγαλω το ψηφιακο πιστοποιητικο απο το ισπανικο site, η Κομουνιτατ Βαλενθιανα που ειμαι μου λεει οτι δε βγαζει πιστοποιητικο για τεστ. Μπορώ να πετάξω χωρίς αυτό, απλά με το πι ντι εφ;
Για να ταξιδέψεις: Ή θα έχεις πιστοποιητικό (εμβολιασμού με όλες τις δόσεις) ή θα έχεις αρνητικό τεστ.
Διορθώστε με κάποιος αν δεν το λέω σωστά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Για να ταξιδέψεις: Ή θα έχεις πιστοποιητικό (εμβολιασμού με όλες τις δόσεις) ή θα έχεις αρνητικό τεστ.
Διορθώστε με κάποιος αν δεν το λέω σωστά.
Το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό (σε αυτό αναφέρετε η τσοπάνα φαντάζομαι) εκδίδεται και όταν έχεις κάνει μόνο τεστ για covid-19.

Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...
Επειδη εχω μπερδευτει, αυριο πεταω για Ελλαδα μεσω Ιταλιας. Εχω κανει τα τσεκινζ μου, εχω ετοιμασει τα πι ελ εφια μου, εχω και αρνητικο αντιγονου (σε encrypted pdf). Οταν παω με το αρνητικο τεστ να βγαλω το ψηφιακο πιστοποιητικο απο το ισπανικο site, η Κομουνιτατ Βαλενθιανα που ειμαι μου λεει οτι δε βγαζει πιστοποιητικο για τεστ. Μπορώ να πετάξω χωρίς αυτό, απλά με το πι ντι εφ;
Το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό δεν αποτελεί υποχρεωτικό έγγραφο για ταξιδιώτες, σύμφωνα με τις οδηγίες της ΕΕ, οπότε και με το αποτέλεσμα του τεστ στην επιθυμητή, απο την χώρα εισόδου, γλώσσα είσαι οκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom