Ισπανία Ταξίδι Ισπανία και περιορισμοί covid

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καλησπέρα! Είναι κάποιος που έχει κλείσει Βαρκελώνη για Φλεβάρη; Ξέρουμε τι γίνεται σε περίπτωση θετικού τεστ στην Ισπανία; Καραντίνα, περίθαλψη κλπ;
 

meinmari1

Member
Μηνύματα
7
Likes
9
Καλημέρα !Αύριο ταξιδεύουμε για Βαρκελώνη και πρέπει να κάνουμε fcs-σαν το plf τησ Ελλάδασ .Ωστόσο δεν μου δέχεται την αίτηση το σύστημά τουσ καθώσ ζητάει θέση στο αεροπλάνο που εμείσ δεν έχουμε επιλέξει.Το ίδιο συμβαίνει και για την επόμενη πτήση προσ Λισαβόνα μετο ανάλογο QR code για Πορτογαλία.Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει??

Ευχαριστώ
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα !Αύριο ταξιδεύουμε για Βαρκελώνη και πρέπει να κάνουμε fcs-σαν το plf τησ Ελλάδασ .Ωστόσο δεν μου δέχεται την αίτηση το σύστημά τουσ καθώσ ζητάει θέση στο αεροπλάνο που εμείσ δεν έχουμε επιλέξει.Το ίδιο συμβαίνει και για την επόμενη πτήση προσ Λισαβόνα μετο ανάλογο QR code για Πορτογαλία.Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει??
Ευχαριστώ
θα τα παιρνουν απο τη ραιαν φαινεται. για τα μπαζα τελειως. αυτα να τα βλεπουν οσοι γκρινιαζουν για το δικο μας plf. που θελουν τη μπουρδα τους ακομα κ σε τρανζιτ μπας κ μολυνουμε τα lounge τους. με συγχυσαν πρωι πρωι. επαναλαμβανω να βλεπουν τα χαλια αλλων χωρων ΕΕ, ανταγωνιστων στο τουρισμο, οσοι κρινουν τη δικη μας βιομηχανια.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλημέρα !Αύριο ταξιδεύουμε για Βαρκελώνη και πρέπει να κάνουμε fcs-σαν το plf τησ Ελλάδασ .Ωστόσο δεν μου δέχεται την αίτηση το σύστημά τουσ καθώσ ζητάει θέση στο αεροπλάνο που εμείσ δεν έχουμε επιλέξει.Το ίδιο συμβαίνει και για την επόμενη πτήση προσ Λισαβόνα μετο ανάλογο QR code για Πορτογαλία.Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει??

Ευχαριστώ
Επιλέγεις μία θέση στην τύχη. Σου δίνει τη δυνατότητα τροποποίησης του fcs αργότερα, αν θες, αλλά θα σε διαβεβαιώσουν και στο αεροδρόμιο ότι δεν χρειάζεται, απλά θέλουν να υπάρχει QR για τον έλεγχο με σάρωση που θα γίνει στην άφιξη στο ισπανικό αεροδρόμιο. Για την πτήση προς Ισπανία δοκιμασμένο, για την Πορτογαλία δεν ξέρω από πρώτο χέρι.
 

meinmari1

Member
Μηνύματα
7
Likes
9
Καλησπέρα! Είναι κάποιος που έχει κλείσει Βαρκελώνη για Φλεβάρη; Ξέρουμε τι γίνεται σε περίπτωση θετικού τεστ στην Ισπανία; Καραντίνα, περίθαλψη κλπ;
Halloooo!!
Γύρισα την προηγούμενη εβδομαδα απο Βαρκελώνη!
Εαν είσαι εμβολιασμένη δεν χρειάζεσαι τεστ ούτε στο πήγαινε ούτε στο γύρνα!-ισχύσ εμβολίου 9 μήνεσ.
Εαν δεν είσαι δεν γνωρίζω διστυχώσ να σου απαντήσω!
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Για εστιατόρια, μπαρ, μουσεία κτλ στην Ισπανία στους πόσους μήνες είναι το πιστοποιητικό;
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Από Σεπτέμβριο '21 μέχρι και Φεβρουάριο '22 στην Ισπανία, μόνο μία φορά, στην Ανδαλουσία, μας ζητήθηκε πιστοποιητικό (Hotel Baco στη Σεβίλλη, αρχές Φεβρουαρίου).
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Δεν χρειάζεται το πιστοποιητικό για πουθενά. Δεν ξέρω για τα γήπεδα, αλλά νομίζω ούτε εκεί.
Καλημερα.
Μηπως ξερεις αν εχουν καταργηθει τα πιστοποιητικα στην Ισπανια;
Επισης υσχιουν ακομα τα plf εκει;
Τι χαρτια χρειαζεται για να ταξιδεψεις πλεον;Ενδιαφερομαι για βαρκελωνη
Ευχαριστω πολυ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλημερα.
Μηπως ξερεις αν εχουν καταργηθει τα πιστοποιητικα στην Ισπανια;
Επισης υσχιουν ακομα τα plf εκει;
Τι χαρτια χρειαζεται για να ταξιδεψεις πλεον;Ενδιαφερομαι για βαρκελωνη
Ευχαριστω πολυ
Έχουν καταργηθεί τα πιστοποιητικά σε εσωτερικούς χώρους, ισχύουν τα plf τους κανονικά, ταξιδεύεις με ευρωπαϊκό πιστοποιητικό, δηλαδή ή εμβολιασμού 9μηνου ή νόσησης 6μηνου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom