Ισπανία Ταξίδι Ισπανία και περιορισμοί covid

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Από 72 ώρες πριν την πτήση λέει, εξάλλου προκύπτει και από την κοινή λογική. Τέλος πάντων, για να μην ανοίγω άλλη κουβέντα, αναφέρω ενδεικτικά ότι σε πτήση της Vueling το μισό σχεδόν αεροπλάνο συμπλήρωνε το spth στο αεροδρόμιο από το κινητό του λίγη ώρα πριν την πτήση, καθ' υπόδειξη υπαλλήλου, για την παραλαβή του boarding pass από τα γκισέ. Οι ανεμβολίαστοι φαντάζομαι ότι πρέπει να επισυνάψουν βεβαίωση PCR 72 ωρών ή Rapid 24 ωρών. Και σε τελική, αν δοκιμάσεις να το συμπληρώσεις νωρίτερα, το πιθανότερο είναι να μην σε αφήσει το σύστημα να ολοκληρώσεις, δοκίμασες καθόλου να συμπληρώσεις τη φόρμα;
Edit: διορθώσεις.
Καλησπερα.
Δεν δοκιμασα αλλα θα το δοκιμασω να το κανω τωρα που ειναι πανω απο 3 μερες πριν την πτηση να δω αν με αφησει.Αν και ακουσα οτι σε λιγο καιρο θ απενεργοποιησουν και αυτο το μετρο για να μπεις ισπανια.

Σε ευχαριστω πολυ!
 

Olivia23

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλησπερα.
Δεν δοκιμασα αλλα θα το δοκιμασω να το κανω τωρα που ειναι πανω απο 3 μερες πριν την πτηση να δω αν με αφησει.Αν και ακουσα οτι σε λιγο καιρο θ απενεργοποιησουν και αυτο το μετρο για να μπεις ισπανια.

Σε ευχαριστω πολυ!
να ρωτησω και οι πληρως εμβολιασμενοι συμπληρωνουν αυτη την φορμα?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
να ρωτησω και οι πληρως εμβολιασμενοι συμπληρωνουν αυτη την φορμα?
Οι πλήρως εμβολιασμένοι δε συμπληρώνουν τίποτα. Εμάς τη Παρασκευή που πετάξαμε δεν μας έλεγξαν καν αν έχουμε πιστοποιητικό.
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
να ρωτησω και οι πληρως εμβολιασμενοι συμπληρωνουν αυτη την φορμα?
Καλησπερα

Μπηκα σημερα στο site της aegean και διαβασα για τις νεες ταξιδιωτικες οδηγιες για Ισπανια και απο οτι γραφει δεν απαιτειται πλεον κανενα εγγραφο ακομα και για τους ανεμβολιαστους.Μπορει να το διασταυρωσει καποιος αυτο?
Ταξιδιωτικές οδηγίες | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό

Ευχαριστω πολυ
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Καλησπερα

Μπηκα σημερα στο site της aegean και διαβασα για τις νεες ταξιδιωτικες οδηγιες για Ισπανια και απο οτι γραφει δεν απαιτειται πλεον κανενα εγγραφο ακομα και για τους ανεμβολιαστους.Μπορει να το διασταυρωσει καποιος αυτο?
Ταξίδεψες; Τελικά χρειάζεται να συμπληρωθεί κάποιο έγγραφο;
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδεψες; Τελικά χρειάζεται να συμπληρωθεί κάποιο έγγραφο;
Καλησπερα.
Τον αυγουστο ταξιδευω.Συμφωνα με τα λεγομενα της AEGEAN δεν χρειαζεται να συμπληρωθει κανενα εγγραφο.Δεν το εχω διασταυρωσει με καποια αλλη ενημερωση ακομα.
Εχεις διαβασει κατι αλλο?
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Καλησπερα.
Τον αυγουστο ταξιδευω.Συμφωνα με τα λεγομενα της AEGEAN δεν χρειαζεται να συμπληρωθει κανενα εγγραφο.Δεν το εχω διασταυρωσει με καποια αλλη ενημερωση ακομα.
Εχεις διαβασει κατι αλλο?
Όχι, τα ίδια με σένα. Εγώ ταξιδεύω το Σάββατο.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλησπερα.
Τον αυγουστο ταξιδευω.Συμφωνα με τα λεγομενα της AEGEAN δεν χρειαζεται να συμπληρωθει κανενα εγγραφο.Δεν το εχω διασταυρωσει με καποια αλλη ενημερωση ακομα.
Εχεις διαβασει κατι αλλο?
Μόλις γύρισα από Βαλένθια. Δεν χρειάζεται τίποτα, δεν μου ζήτησαν τίποτα πουθενά (Εμβολιασμένος). Μόνο στα ΜΜΜ υπήρχε σταθερά έλεγχος για την χρήση μάσκας. Τίποτα άλλο.
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Μόλις γύρισα από Βαλένθια. Δεν χρειάζεται τίποτα, δεν μου ζήτησαν τίποτα πουθενά (Εμβολιασμένος). Μόνο στα ΜΜΜ υπήρχε σταθερά έλεγχος για την χρήση μάσκας. Τίποτα άλλο.
Στους ανεμβολιστους δεν ζητανε κατι στο αεροδρομιο?rapid test η την δικη τους plf φορμα?
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Στους ανεμβολιστους δεν ζητανε κατι στο αεροδρομιο?rapid test η την δικη τους plf φορμα?
Δεν μου ζήτησαν πουθενά τίποτα. Καλό είναι όμως να δεις το υπουργείο υγείας της Ισπανίας τι λέει και να είσαι προετοιμασμένος κατάλληλα. Αν θυμάμαι καλά πριν κανένα μήνα που κοιτούσα ζήταγε plf για τους ανεμβολίαστους.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εμείς πήγαμε και γυρίσαμε Βαρκελώνη χωρίς πρόβλημα. Μάλιστα είχα μαζί μου και πιστοποιητικά εμβολιασμού (6 Ιουλίου πέταξα) αλλά μου είπαν(στο ελληνικό αεροδρόμιο) ότι είχαν αρθεί τα μέτρα. Στο αεροπλάνο (Aegean) φορούσαμε οι μισοί μάσκα. Στη Βαρκελώνη η μάσκα ήταν υποχρεωτική μόνο στα μέσα μαζικής μεταφοράς. Να πω την αμαρτία μου ελάχιστα τη φόρεσα σε κάποιους κλειστούς χώρους. Στην επιστροφή ακούσαμε ότι μια κοπέλα μόλις είχε ειδοποιηθεί ότι ήρθε σε επαφή με κρούσμα και κάθισε με δική της πρωτοβουλία στις τελευταίες θέσεις. Έτσι όλοι φορέσαμε μάσκα σε μια πραγματικά γεμάτη πτήση. Έχω επιστρέψει εδώ και 6 μέρες και φαίνονται όλα καλά. Όσο αφορά αποσκευές όλα καλά. Μάλιστα ο κόσμος και στα δυο αεροδρόμια μου φάνηκε νορμάλ. Τίποτα ασυνήθιστο. Στο κέντρο της πόλης ο κακός χαμός. Εννοείται ότι όλα τα εισιτήρια για αξιοθέατα προαγορασμένα. Καλά και ομαλά ταξίδια σε όλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom