Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

@tolismark Πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις ξεχωριστό για τη γυναίκα σου μη γίνει καμιά παρεξήγηση εκεί στο αεροδρόμιο , όταν θα γυρίσετε με το καλό ... Άσχετο αλλά εγώ όταν επέστρεφα από Ρώμη φέτος με τους γονείς μου , εκεί στο γκισέ που θα παραδίδαμε βαλίτσες , η κοπέλα μας έδωσε μόνο ένα boarding pass τύπου σαν καρτελάκι , για το αεροπλάνο και μας είπε , και καλά , ότι ισχύει για τους τρεις μας ... Πήγαμε να το περάσουμε στον έλεγχο πριν μας ελέγξουν τις χειραποσκευές και πέρασα μόνο εγώ , και όχι οι γονείς μου ... Ευτυχώς που οι γονείς μου είχαν τυπωμένα τα boarding pass και πέρασαν με τα δικά τους , κακώς αυτή η κοπέλα δεν έδωσε τύπου καρτελάκια boarding pass και στους γονείς μου αλλά μου πε ψέματα ότι ισχύει το ένα για όλους εφόσον είμαστε οικογένεια , προσέξτε τα αυτά και απαιτήστε τα ξεχωριστά ...

Για αυτό ξεχωριστά plf να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις ... Ένα αντρόγυνο που ταξίδευε μαζί μας είχαν ξεχωριστά plf ο σύζυγος με τη σύζυγο ...
δεν υφίσταται ομαδική κάρτα επιβίβασης, κατάλαβες λάθος.

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@ToTheMoonAndBack Έτσι μου είπε αυτή εκεί , λόγω του ότι είμαστε οικογένεια , και καλά ...
μπορεί να κόλλησε τα αυτοκόλλητα καρτελάκια από τις βαλίτσες στην συγκεκριμένη κάρτα που είναι για όλους και να κατάλαβες λάθος.

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
μπορεί να κόλλησε τα αυτοκόλλητα καρτελάκια από τις βαλίτσες στην συγκεκριμένη κάρτα που είναι για όλους και να κατάλαβες λάθος.
@ToTheMoonAndBack Μου είπε '' Is one for all '' εκείνη έκανε λάθος γιατί βιαζόταν να σχολάσει και να φύγει ...

@ToTheMoonAndBack Μου είπε '' Is one for all '' εκείνη έκανε λάθος γιατί βιαζόταν να σχολάσει και να φύγει ...
τα αυτοκόλλητα όλων των αποσκευών ήταν στη συγκεκριμένη κάρτα? αν ναι σου έδωσε τη σωστή απάντηση. αν όχι δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
τα αυτοκόλλητα όλων των αποσκευών ήταν στη συγκεκριμένη κάρτα? αν ναι σου έδωσε τη σωστή απάντηση. αν όχι δεν μπορώ να το εξηγήσω.
@ToTheMoonAndBack Είχαμε δύο χειραποσκευές μαζί μας που πήραμε στο αεροπλάνο , ήταν κολλημένο πάνω στη κάρτα το αυτοκόλλητο της μεγάλης βαλίτσας που παραδώσαμε στο γκισέ ...

tolismark

Member
Παιδιά, πριν λίγο μίλησα με το αρμόδιο τμήμα στην πολιτική προστασία.
Η κυρία που μίλησα ηταν ξεκάθαρη ότι χρειάζεται ένα PLF για όλη την οικογένεια (συγκεκριμένα για εμένα και την γυναίκα μου), επίσης εφόσον επιστρέφω στην Ελλάδα που είναι η μόνιμη κατοικία μου, μου είπε πως βάζω temporary και permantent address, την δνση μου στην Ελλάδα. Ουσιαστικά δεν φαίνεται κάπου η δνση που έμενα για τις 4 ημέρες στο Μιλάνο αλλά μόνο στο πεδίο ''Previously Visited Country'' φαίνεται οτι ήμουν στην Ιταλία.
Το τηλέφωνο της υπηρεσίας είναι το 2155605151.

evaT

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ένα plf για Ελλάδα...
Εγω εκανα κ 2ο στο προηγούμενο ταξίδι για να ειμσι σίγουρη αλλά ο υπάλληλος στο αεροδρόμιο μου είπε πως δεν χρειάζεται συμπληρώνεις το όνομα της/του συζύγου η του συνταξιδιώτη αν δεν πρόκειται για άτομο της οικογένειας τσεκάροντας το αντίστοιχο κουτάκι

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.872
Μέλη
36.432
Νεότερο μέλος
georgetsi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom